egy két szabály módosítása és behozatala

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

#Bálint#

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 10.
431
289
26
V4 karakter
Murakami Rui Misurugi
v2-fejleszt_-logo.png


Játékos (IG) neved:
< Iwato Ichiro >

Ötleted:
< módosítása és behozatala. gondolok itt pl ezekre:

-Amennyiben az RP szituáció megköveteli egy frakció számára a forgalmas helyről való rablást akkor az engedélyezett.
↳(Pl.: Egy másik frakció vezetője mindig forgalmas helyen mutatkozik csak.)

-Tilos rablás során az iratokat elvenni.
↳ (Nem lehet elvenni a játékosoktól a jelvényeket, személyit, jogsit, útlevelet .)

Gyárra vonatkozó szabályok:

-Gyár nem minősül forgalmas helynek.
↳(Gyárban lehet rabolni és lövöldözni.)

-Gyárban lehet ölni okkal.
↳(Gyárban elegendő indoknak minősül már az is ha rajtatok kívül más fegyveresek is tartózkodnak bent.)

-A gyár mindig is IC ügy volt és az is marad.
↳(Ha a gyárat egy IC maffia uralja akkor szedhet vámot a legyártott termékek után.)


Lövöldözéssel kapcsolatos szabályok:

-Fegyvert bárhol elő lehet venni.
↳(Nincs olyan szabály, hogy forgalmas helyen nem vehető elő a fegyver.)

-Tilos forgalmas helyen ok nélkül lőni.
↳(Ok nélkül tilos lövöldözni forgalmas helyen.)

-Megengedett a forgalmas helyen való ölés.
↳(Nyomós indokkal bárhol lehet ölni.)



-Fixkártyát tilos RP szituációban használni.
↳(Üldözés végén akkor lehet megjavítani a járművet ha leráztad az üldözőket.)

-Rendvédelmi elkapás során az elkobzott fegyvereket, drogokat, tárgyakat a játékos szeme láttára a kukába kell dobni.
↳ (Fegyverek drogok, tárgyak alkorruptkodása esetén örökbant kap a korrupt rendőr.)

-A célpontot kötelező kihallgatni mindenféle helyzetben.
↳(Kihallgatás nélkül nem osztható IC jail.)


Farmokkal kapcsolatos szabályok:

-Tilos a farmmal való átverés. (Bérlés, bérmunka stb...)
↳(Örökös bant von maga után.)

-Tilos a farmon való rablás/elrablás.
↳(Forgalmas helynek minősül.)

-Tilos a farmon való ok nélküli lövöldözés.
↳(Nyomós indokkal azonban lehet lőni/ölni.)



-Kilőtt kerékkel nem lehet közlekedni, vontatót kell hívni.
↳(Egy kilőtt kerékkel még lehet menni 30 KM/h-val menni. Ha kettő vagy több kerék lyukas az autó nem használható.)
>


Megjegyzés:
< ezek a szabályok mind V3-as szabályok. de szerintem ezek sokkal átláthatóbbak, plusz ezek közül rengeteg nincs benne a jelenlegi V2-es szabályban. >
 

Neumann

Az év Legális Frakció leadere 2021-ben.
2019. 01. 09.
1 149
739
Sárospatak
V2 karakter
Neumann Jessica
"-Rendvédelmi elkapás során az elkobzott fegyvereket, drogokat, tárgyakat a játékos szeme láttára a kukába kell dobni.
↳ (Fegyverek drogok, tárgyak alkorruptkodása esetén örökbant kap a korrupt rendőr.) "
Remélem ezt a pontot nem gondoltad komolyan, szerintem minden rendvédelmi frakcióban meg van oldva, hogy az illegális tárgyakat a vezetőség felé kötelező leadni. (Nálunk erre külön fórumlap lett létrehozva.)
Ezzel a szabályzattal a Nemzeti Nyomozói irodától vennétek el egy RP lehetőséget, és rengeteg rendvédelmi frakciónak az egyik bevétel forrását. (Fegyverbolttal való kereskedelem.)
Jómagam mondom, hogy a Rendőrségnek szüksége van az illegális tárgyakra amiket a tagjaink lefoglalnak, hiszen nekünk ez a második fő bevétel forrásunk amivel a frakciót fent tudjuk tartani.

Kérlek téged ezt az ötleted gondold át még egyszer.
 

CarlV2

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2019. 01. 11.
788
387
30
Szeged
V4 karakter
Carl P Pawlowski
"(Ha a gyárat egy IC maffia uralja akkor szedhet vámot a legyártott termékek után.) "

@#Bálint# Ugye ezt nem gondoltad komolyan? Olyan dara party lenne , hogy kiakadna a killog... Van értelme? Nincs.
Az Ic maffiákat hagyjuk is , mert nem létezik .. van 3-4 játékos aki keménykedik 1db AK47-el és lövöldözik össze vissza ...
Oda megyünk 15-20 an azt kapják a kokit , majd pont ők fognak lefenyíteni :D Esélyes.

A többit is átolvasva szerintem , bőven jó ez ahogy most van! V2 nem V3 és nem is lesz az.
 
  • Vicces
Reactions: aBalazs

aBalazs

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2019. 01. 10.
723
783
19
Majosháza
V4 karakter
Sophie La Royali
V2 karakter
Nicolas La Royali
V2 nem V3 és nem is lesz az.
Az egyszer biztos, de kell V2-nek is az Update. Nem állhat a V2 egy helyben. :)


Szerintem patent ötlet lett, kéne már 1-2 szabályt módosítani, pl: Dupla nagykaliber ("X") lehetőség használata. Ez a szabálypont azért lenne jó, mivel most, hogy kikerült a 200 HP (nem most, de na..) megoldható lenne, hogy "X" legyen a hátadon. :)
 

Zacsii

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 01. 10.
312
197
Budapest XI
LV karakter
zaynab al rashid
V2 karakter
kenubun u'pucu
"-Rendvédelmi elkapás során az elkobzott fegyvereket, drogokat, tárgyakat a játékos szeme láttára a kukába kell dobni.
↳ (Fegyverek drogok, tárgyak alkorruptkodása esetén örökbant kap a korrupt rendőr.) "
Remélem ezt a pontot nem gondoltad komolyan, szerintem minden rendvédelmi frakcióban meg van oldva, hogy az illegális tárgyakat a vezetőség felé kötelező leadni. (Nálunk erre külön fórumlap lett létrehozva.)
Ezzel a szabályzattal a Nemzeti Nyomozói irodától vennétek el egy RP lehetőséget, és rengeteg rendvédelmi frakciónak az egyik bevétel forrását. (Fegyverbolttal való kereskedelem.)
Jómagam mondom, hogy a Rendőrségnek szüksége van az illegális tárgyakra amiket a tagjaink lefoglalnak, hiszen nekünk ez a második fő bevétel forrásunk amivel a frakciót fent tudjuk tartani.

Kérlek téged ezt az ötleted gondold át még egyszer.
Teljes mértékben egyertértek Neumann szavával.
-Az, hogy egy adott szerv dolgozója korrupt-e vagy sem az teljes mértékben IC ügy, és az a mi dolgunk kideríteni, nem pedig a tiétek.
-A lefoglalt fegyvereket nem mindig dobjuk a kukába, 40%-kát dobjuk ki csak, mivel olyan adott fegyvert foglalunk le , amire szükség van az állományban a Bevetési Főosztály részére (Lásd: M4.).
 

Malloy

? ?
Támogató
2019. 01. 18.
275
112
Szlovákia
LV karakter
Nico Fuentes
V2 karakter
Kyle Ariza😼
Ez a gyáras mit én tudjam mit nagy hülyeségnek tartom...Fixkártyás dolog nemhiába lett kivéve, szóval azt is feleslegesnek tartom, ha leráztad őket, ellehet menni szerelőtelepre ahol összekapják a kocsid percek alatt.Farmal való átverés téma nem rossz, bár az adott illetőt be tudják tenni offjailbe is, ezáltal amíg nem jelentkezik nem tud játszani sem. Ha bármelyik rendőr elkorruptkodja a fegyvereket annak is vannak következményei, ezáltal azt is feleslegesnek tartom..Kilőtt kerekes téma meg jogos, mivel valós életben sem fogsz több kerékkel menni az utcán.
 

#Bálint#

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 10.
431
289
26
V4 karakter
Murakami Rui Misurugi
az összes szabályt teljesen komolyan gondoltam. tudom hogy ezekből egy kettő jelenleg is bent van, de ezek sokkal jobban átláthatóbb.
@Neumann szerintem ezt az eladást te gondoltad komolyan. Mikor láttál te irl hogy a rendőrség eladja a lefoglalt fegyvereket?
 

Neumann

Az év Legális Frakció leadere 2021-ben.
2019. 01. 09.
1 149
739
Sárospatak
V2 karakter
Neumann Jessica
Nem minden megvalósítható a szerveren mint ami a való életben, a rendőrség a szerveren magas fizetéssel rendelkezik, illetve egyéb mellékes kiadásai is vannak.
Így jön szóba a hasznosítás, a lefoglalt fegyvereket eladjuk a fegyver boltnak.
Nyilvánvalóan ha lenne annyi bevételünk mint IRL, nem húznám a számat elhiheted.

Illetve ha ez nem lenne elég, a Nemzeti Nyomozói irodától rengeteg pénzt (40-80 millió forintot) venne el ez a szabályzat.
Ugyanis a korrupció az ő hatáskörük és úgy gondolom, hogy ez így van rendben.

Én megértem, hogy illegálosként nem látszik súlyosnak a helyzet (Mondjuk nem tudom mire lenne ez jó nektek, maximum megkönnyebbülés vagy nem tudom.) De rendvédelmisként eléggé sok pénzt venne el a frakcióból.

Ha pedig külön rendszer van a lefoglalt tárgyak leadása és átvétele között, akkor nem értem mi ezzel a probléma. Véleményem szerint normálisan működik a rendszer. Ne piszkáljuk.

@#Bálint#
 
Utoljára szerkesztve:
  • Tetszik
Reactions: Zacsii

Zsiga

Az év illegális frakció leadere, 2019-ben.
2019. 01. 11.
220
276
V2 karakter
Shayne La Royali
-Rendvédelmi elkapás során az elkobzott fegyvereket, drogokat, tárgyakat a játékos szeme láttára a kukába kell dobni.
↳ (Fegyverek drogok, tárgyak alkorruptkodása esetén örökbant kap a korrupt rendőr.)
ezezezez szóval, igazából ha fegyházba viszik az illetőt, akkor nyugodtan náluk lehet hagyni a fegyvert mert a script így is elveszi, de ha nem fegyházba viszik akkor nyugodtan ellehetne kobozni.
 
  • Tetszik
Reactions: JackiV2 és CarlV2

Zacsii

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 01. 10.
312
197
Budapest XI
LV karakter
zaynab al rashid
V2 karakter
kenubun u'pucu
Ezt a szabálypontot nem kéne piszkálgatni. A rendvédelmi alkalmazottaknak lehetőségük van a korrupcióra, esetleges fegyver elkobzás során stb... Ennek a kivizsgálása az NNI-é, ezzel egy RP-t venne el tőlük.

Nem kell ezen változtatni, ha meg az adott ember ennyire nem bírja azt elviselni, hogy mások kezébe kerül a fegyvere, az már a saját maga problémája.
 

Zsiga

Az év illegális frakció leadere, 2019-ben.
2019. 01. 11.
220
276
V2 karakter
Shayne La Royali
Ezt a szabálypontot nem kéne piszkálgatni. A rendvédelmi alkalmazottaknak lehetőségük van a korrupcióra, esetleges fegyver elkobzás során stb... Ennek a kivizsgálása az NNI-é, ezzel egy RP-t venne el tőlük.

Nem kell ezen változtatni, ha meg az adott ember ennyire nem bírja azt elviselni, hogy mások kezébe kerül a fegyvere, az már a saját maga problémája.
Zacsikám, én nem akarok semmit elvenni az NNI-t, csak a tény az tény. A fegyház arra van kitalálva, hogy kivigye az illegált a szerverről. Nem azt mondtam, hogy ne foglaljanak le itemet. Csak azt, hogy ha fegyházba visznek valakit, akkor ne az legyen, hogy lefoglalják tőle. Hanem hagyja nála majd a fegyház elveszi.
 
  • Tetszik
Reactions: Zacsii

Jhnny

ave atque vale
Very Important Person
2019. 01. 10.
1 643
2 577
LV karakter
sean.fraser
Néha jót röhögök az Ötleteken, pláne a tiéden @Hosi . Amikor NNI leader voltál, akkor nem jutott ez eszedbe? :D
Utánna már könnyü okoskodni.
 

Zacsii

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 01. 10.
312
197
Budapest XI
LV karakter
zaynab al rashid
V2 karakter
kenubun u'pucu
Ilyenkor van az, mikor az önzőség elönti az embert.. csak a maga oldalát látja, arra fókuszál, melyben jelenleg van és egyben egyedül magának akar jót, esetleg jobb helyzetbe emelni saját magát..
Szerintem Hosi kapott hideget, meleget egyaránt, melyből biztosan okult..
..vagy nem
images
 
Utoljára szerkesztve:

Hosi

Klaviatúra gyilkos
2019. 01. 10.
703
722
Budapest
V4 karakter
Hosi Yeager
V2 karakter
Hosi Yeager
Néha jót röhögök az Ötleteken, pláne a tiéden @Hosi . Amikor NNI leader voltál, akkor nem jutott ez eszedbe? :D
Utánna már könnyü okoskodni.

Fél év után volt pofám írni egy ötletet :( De gondolom elolvastad a kommenteket és a válaszokat is hogy olyanokat írkálsz ami már rég nem poén mert lelőtték előtted... Azért nice try majd legközelebb

Ilyenkor van az, mikor az önzőség elönti az embert.. csak a maga oldalát látja, arra fókuszál, melyben jelenleg van és egyben egyedül magának akar jót, esetleg jobb helyzetbe emelni saját magát..
Szerintem Hosi kapott hideget, meleget egyaránt, melyből biztosan okult..
..vagy nem

Szóval nem zavarhat ha egyenlőtlenség van? Ismétlem, FÉL ÉV után írtam meg azt az ötletet, nem egyből. Önző vagyok mert fél év sz*pás után amit az egész illegál átél, ami a szerver 1/3-át érinti jó lenne ha kapnának lehetőséget? Vagy önző vagy mert mert neked most kényelmes hogy bármit megtehetsz és eszed ágában sincs az egyenlőség gondolata? Erre soha nem lesz válsz
 
  • Vicces
Reactions: NgyVktr

Zacsii

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 01. 10.
312
197
Budapest XI
LV karakter
zaynab al rashid
V2 karakter
kenubun u'pucu
Kepzeld voltam Sacra leader is.. megsem csinaltuk a hisztit?valamiert megis megtudtuk oldani a dolgokat, ugy, hogy nem valtoztatnank a szerver beallitottsagan, vagy a szerverszabalyzatan..
Ugy akarsz megoldani egy egyenlotlenseget, hogy az egyenlotlen, elnyomott oldalt magasba emeled es a masikat a melybe nyomod?.. nem hinnem, hogy ez megoldas.
 
Utoljára szerkesztve:

NgyVktr

Zöldfülű
2020. 03. 26.
214
544
LV karakter
anthony.kyle
Nem gondolom úgy, hogy a az illegálnak túl nagy hátránya lenne. Gondoljuk végig...
Ti választjátok meg hogy mikor szeretnétek darálni, álltalában ti kezdeményezitek a lövöldözést, ti veszitek elő hamarabb az UZI-t Glockot, stb... Ti be birtok menekülni egy intibe, és megbírjátok úgy csinálni azt az interiort, hogy számotokra kedvező legyen. Hogyha esetlegesen azt az interiort lecampeljuk akkor is tudtok valakit hívni, hogy szedjen le minket hátból.
Ezekre is érdemesebb lenne elgondolkodni, nem gondolom úgy, hogyha egy pd-s nem M4-el vagy Spazzal járkálna akkor nagyobb lenne az egyenlőség, sőt...
Edit: Mindig látom kint YT-n a videókat, hogy az illegál így darálja le a rendvédelmet, úgy darálja le. Kérdezem én, abban a videóban miért nem panaszkodtok?
 

Bence

Az év legmeghatározóbb személye | 2022
SzuperAdmin
v2
2019. 01. 07.
4 817
2 682
Értelmetlen hogy v3 szabálypontokat másolsz be. Olvasd át a szerver szabályzatot és ha megnézed az összes pont magába foglalja azokat amiket leírtál :)
Helyezhető!
 
  • Tetszik
Reactions: Bazsi
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.