DSZ jelentkezés Axel Powell őrmester.

Monacoooo

Újonc
2024. 08. 11.
36
8
V4 karakter
Axel Powrll
LV karakter
Axel Powell
V2 karakter
nincsen
k-p-2024-07-11-191253859.png
doktorl11.png


Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság
Doktorszolgálat - jelentkezési lap
E-mail: okf@seemail.hu

Jelentkező neve:

Axel Powell

Jelentkező rendfokozata:
Őrmester

Miért szeretne csatlakozni a Doktorszolgálathoz:
Ki szeretném próbálni és segiteni szeretnék az embereken.

Mi a Doktorszolgálat feladata:
Sérültek speciális eseteknél el láttása (pl be ragadt személy stb.)

Épülettűz során égési sérülés történt, a sérült harmadfokú égési sérülést szenvedett, mit tenne ön ezesetben:
Első sorba szabadon hagyom a sérült helyt. (le fedni nem szabad)
majd infuziot ado vénán keresztül a sérültnek.

Írja le a nyomókötés felhelyezésének menetét:
Első sorba elő veszem a nyomokötöt és utána pedig a sérültnek az adott sérült végtagjára helyezem és egy 4centiméteres 4hüvelyujj széles kötést vágók majd fel tekerem a sérültnek az adótt végtagjára majd 5 percig kéznyomást alkalmazzok.

Mi az CPR:
Újra élesztés amikor a sérült eszméletlen vagy nem add élet jelett a mellkas közép táján nyomó mozdulatott alkalmazunk a két kezünket össze kulcsolva.

Irja le a Rautek féle műfogás menetét:
Sérült ellemzése fulladás kővetően a sérültnek a hátáhozz igyekszünk majd átkaroljuk két kezünket össze kulcsoljuk majd egy erős mozdulattal egy nyomást alkalmazunk. ezt addig ismételjük még a sérült az ideges test tárgyat/étlet ki nem köpi.

Melyek az égési sérülések típusai:

I. Felszín érintő égés Duzzanat keleltkezik.
II. Hólyag keletkezik majd ki pukkanása után vörös kezd lenni.
III. Bört áthatolt égési sérülés bör már el halt, feketés szinü bőr árnyalatt.

Hogyan fertőtlenítünk egy sebet:
előszőr os meg nézzük mekkora a sebb majd ezután ki veszünk egy betadinos fertőtlenitőt és egy pamacs segitségével Körbe töröljük a sebbet (ezzel meg előzük a további fertőzést) majd utána egy újj pamacs segitségével maga a sebbet fertőtlenitjük.


A jelentkezés benyújtásakor kizárólag az igazságot közöltem. Semmilyen külső segítséget nem vettem igénybe, és természetesen más jelentkező adatait sem próbáltam belefoglalni a saját jelentkezési lapomba.

Jelenetkező neve: Axel Powell

Dátum:
2024.10.28