Drogoktól szerzett függőség

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

RanchWoody

Újonc
Támogató
2019. 03. 02.
43
48
BLT Székház
discord.gg
V4 karakter
Kashinkov Jurij
V2 karakter
Gjergj Cyskan
v2-fejleszt_-logo.png


Szerverrel kapcsolatos ötletek



Játékos neved:
< Costello Luciano >

Ötleted:
< Az alap probléma ami szerintem jelen van, hogy sajnos jóval kisebb jelentősége van az illegális életben a drogoknak mint kéne, ezért úgy gondolom hogy ezt megoldhatnánk úgy, hogy a szereknek függőséget kéne okoznia. >


Megjegyzés:
< Úgy veszem észre, számomra meglepő módon, az illegális piacban a drogok nagy része szinte haszontalan. A legnagyobb keresletet a heroinos fecskendőnél látom, de többségében azt is megtermelik maguknak az illegális tagok. Azt gondolom ezt a problémát orvosolni lehetne azzal, ha a drogok függőséget okoznának. Ezt valahogy úgy képzelném én el, hogy a drogfogyasztók egy bizonyos mennyiség után (random elfogyasztott drog száma, egy pl 1-5-ig terjedő skálán) függők lennének ami akár olyan hátrányokkal járhatna, miszerint bizonyos időközönként egy csík életet elveszít a játékos. Ez a függőség mértékétől változóan növekedne és megoldásként lehetne vagy pszichológust alkalmazni, esetleg egy itemmel leszoktatni, de ez történhetne bárhogy.
Amennyiben a szerveren, az illegális életben, nincs is ilyen probléma, miszerint eladhatatlan a drog, azt be kell valljuk hogy a valósághoz képest ez a piac jóval kisebb ami egy RP szervernél szerintem lehetne máshogy is.
Úgy gondolom ezzel a kisebb emberek is jobban bele tudnának folyni az illegális életbe, emellett pedig a szinte eltűnt drogokat (marihuána, kokain...) is újra forgalomba lehetne hozni.
Mindezek hátterébe a tapasztalataim és a józan eszem is szeretném állítani, ami indokolja is hogy miért venne valaki drogot a szerveren... aki még nem próbálta az kíváncsi, viszont mivel semmilyen függőséget nem okoz így a pajzson kívül amit egyes drogok nyújtanak, több indok nincs a vásárlására. Főleg mivel az, aki erre a célra veszi, úgyis azt szerzi be ami a legtöbb védelmet nyújtja neki.

Minden véleményre kíváncsi vagyok és remélem hogy változások várhatóak ebben a témában. >

 

Töki

Zöldfülű
Támogató
2021. 04. 19.
182
232
V4 karakter
Layla El Msra
LV karakter
Nailah Shaaban
V2 karakter
Norhan Quraishi
Támogatom az ötletet!
 
  • Tetszik
Reactions: RanchWoody

AndrewRyan

Zöldfülű
2019. 02. 20.
205
884
22
Monor
V4 karakter
✘ ✘ ✘
LV karakter
✘ ✘ ✘
V2 karakter
Andrew H. Ryan 🇰🇵
Támogatom, színesebbé tenné a drogRP-k körüli légkört.
A cigi is okozhatna hasonlót, aztán lenne nikotin tapasz amivel lehet kompenzálni.
 

Gaku

Újonc
2019. 08. 07.
57
71
Paks
V4 karakter
Gaku Scala
LV karakter
❌
V2 karakter
Gaku Keegan
Egyedi ötlet az biztos, nekem személy szerint tetszik. Nem tudom mennyire megvalósítható ez de megnézném, hogy muzsikál a szerveren.
 
  • Tetszik
Reactions: RanchWoody

Hosi

Klaviatúra gyilkos
2019. 01. 10.
703
722
Budapest
V4 karakter
Hosi Yeager
V2 karakter
Hosi Yeager
Volt már ilyesmi ötlet nyitva, és nem véletlen nem került be.

Szerintem sok mindent nem tenne hozzá a szerverhez, csak idegesítené az embereket.

függők lennének ami akár olyan hátrányokkal járhatna, miszerint bizonyos időközönként egy csík életet elveszít a játékos.
Mindenkinél lenne 5 darab gyógyszer és le van tudva minden.
 
Utoljára szerkesztve:
  • Tetszik
Reactions: RanchWoody

RanchWoody

Újonc
Támogató
2019. 03. 02.
43
48
BLT Székház
discord.gg
V4 karakter
Kashinkov Jurij
V2 karakter
Gjergj Cyskan
Volt már ilyesmi ötlet nyitva, és nem véletlen nem került be.

Szerintem sok mindent nem tenne hozzá a szerverhez, csak idegesítené az embereket.


Mindenkinél lenne 5 darab gyógyszer és le van tudva midnent.
Ez is egyfajta megközelítése, de szerintem aki komolyan akarja venni az rp-t az nem csak ennyivel oldaná meg. Így az illegál frakiknak a törvényen kívül dolgok mellett is lenne más rp, ami szerintem színesítené a szervert. Mondjuk a pszichiáter munka/fraki bevezetésével, amennyiben megoldható.

Úgy gondolom ha nem is valósul meg az ötlet, az biztos hogy a drogok nagyrészének haszontalanságával kéne valamit kezdeni...
 

exito

🙂
2020. 08. 13.
333
1 920
London
V4 karakter
Dario Staletti
Az illegálosok csak a kevlár miatt használják a drogokat, és muszáj is ha lövöldözni szeretnének a jelenlegi rendszerben. Ha kialakulna ez a függőség, akkor ez őket csak hátrányosan érintené. A rendőrök egy gombnyomással kapnak full kevót, ők meg szenvedjenek a függőséggel? Nem fair. Plusz ez a fejlesztés nem hozna be új rp szituációkat, a civilek most is megszerzik a drogot ha akarják, nem kell hozzá függőség.
 

RanchWoody

Újonc
Támogató
2019. 03. 02.
43
48
BLT Székház
discord.gg
V4 karakter
Kashinkov Jurij
V2 karakter
Gjergj Cyskan
Az illegálosok csak a kevlár miatt használják a drogokat, és muszáj is ha lövöldözni szeretnének a jelenlegi rendszerben. Ha kialakulna ez a függőség, akkor ez őket csak hátrányosan érintené. A rendőrök egy gombnyomással kapnak full kevót, ők meg szenvedjenek a függőséggel? Nem fair. Plusz ez a fejlesztés nem hozna be új rp szituációkat, a civilek most is megszerzik a drogot ha akarják, nem kell hozzá függőség.
Ezzel teljesen egyetértek, viszont jön a kérdés hogy egy civil meg miért is akaná. Méginkább, bárki minek is akarna pl egy jointot, ha a fecskendő sokkal hasznosabb. A gond ezzel van és erre próbáltam megoldásként kitalálni valamit, mivel úgy gondolom mindannyian egyetérthetünk azzal, hogy a fecskendőn kívül egyik szernek sincsen semmi haszna.

Az egész gyökere, amiért nekiálltam ennek a topicnak , hogy lapos a drogpiac. Ha lenne egy NPC akinél (mondjuk ahogy a mag vásárlásnál a darabszámnál és az árnál) el lehetne adni a kész terméket, már teljesen megreformálná a dolgot, bár ez szerintem elég egyszerű megoldás, mindemellett ez is szóba jöhet. Csak szerintem RP-sebb lenne az eredeti ötlet.
 
  • Tetszik
Reactions: YAMI és exito
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.