Drog, függőség rendszer

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

GameKapocs

Zöldfülű
Támogató
2022. 10. 25.
192
954
V4 karakter
Lucio "Zombie" Sullivan
Jelenleg a szerveren következmény nélkül lehet tíz percenként magadba nyomni a drogokat. Tudtommal a heroin lehúzza a HP-t valamivel, de utólag egy gyógyszer megoldja a problémát.
Röviden tömören az ötletem az lenne, hogy a fejlesztők implementáljanak egy függőségi rendszert is a drogok mellé.​

Hogyan is működhetne ez?
Minden elérhető drognak lenne egy bizonyos % esélye, hogy ráfügg a karaktered. (Alkohol, cigi, füves cigi, kokain, heroin, parazen por) Nyílvánvalóan minél erősebb az adott szer annál nagyobb eséllyel függ rá a haszálója, és annál keservesebb lenne az elvonási tünete.

Lehetséges negatív mellékhatások:

Példák, amik változhatnak ezek csak ötletek:
Alkohol: mellékhatás, ha nem ittél X ideje alkoholt akkor nem tudod feltölteni az éhség/szomj szinted.
Cigi: Nagyobb sebzést kapsz egy kicsivel minden forrásból. Ezzel illusztrálva az ingerlékenységet, nikotinhiányt.
Mariuhána: Jóval gyorsabban fogyna az éhség/szomj szint.
Kokain: Stamina szint romlása, minél jobban megvonod magadtól a drogot annál rövidebb ideig tudnál szaladni, ezzel kompenzálva, hogy kokain fogyasztáskor 2 percig lehet sprintelni.
Heroin: Életerő szintjének romlása, szintúgy minél jobban elhanyagolod a dolgot egy része a HP-dnak lemenne amit csak úgy tudsz visszanyerni, ha fogyasztottál. 100 HP helyett fokozatosan romlana, akár halálig is. Nyílván nem percenként kellene romlania, mert az úgy nagyon idegesítő lenne, hanem óránként mondjuk -5 HP.

Lehetséges pozitíz hatások:

Jelenleg csak az ARMOR feltöltése miatt használjuk a szerveren a drogokat, ezt is főleg csak az illegál és különböző civil maffiák. Ezekért is kellene jóval vonzóbb hatásokat adni a drogoknak.
Cigi: célzáskor kevésbő szórna a fegyver, vagy akár semmi. Elég kevés esélye lenne és elvonási tünete ennek és az alkoholnak, elég az RP értéke.
Marihuána: Folyamatosan regenerálódna a HP X időn keresztűl, akár overload is lehetne és felmehetne a HP 120-ig is, ami idővel visszamenne normális szintre ahogyan elmegy a drog hatása. Nem is kellene mellékesen shieldet töltenie a füves ciginiek.
Kokain: sokkal több energiát kellene töltenia, egészen addig tudj sprintelni amíg a hatása alatt vagy. Mellékesen feltölthetné hasonló divatban a Stamina szintet is 100 stat felett.
Heroin: egy fecskendő benyomásával felmenne a shield 120-ra, viszont eszméletlenre üt pár percig, ez idő alatt karaktered /crack animban feküdhetne a földön akár.

Most csak számokkal dobálózok, nyílván tesztelni kellene, hogy balance legyen a dologban. Keverni sem lenne ajánlott a drogokat, hogy mindenből 100/120 staton legyél, drogokat keverve használva rontana minden staton. Nem soroltam fel a parazen port, szerintem ki is kellene venni a játékból azt, cserébe sokkal több elérhető drogot tenni a játékba. Extasy, LSD stb.​

Fény az alagút végén:

Leszokni a drogokról az OMSZ segítségével lehetne, akik felírhatnak majd különböző gyógyszereket elvonásra, amikkel ismét lehetne kereskedni azoknak is lehetne külön droghatása. De lényege, ha le akarsz szokni egy bizonyos drogról akkor elvonóra méssz X időre, vagy ha kevésbé vagy a drog áldozata akkor rendszeres gyógyszer szedéssel megoldható, amiért kellene a kórházba járni ellenőrzésekre stb. Nem zárom ki a lehetőségét, hogy gyengébb drogok függősége idővel lerázható a karakterről, ha nem szedi egy héten keresztúl (alkohol, cigi, talán marihuána), viszont ilyen eshetőségeknél erős tünetek. Nem kell két pohár pálinka vagy három szál cigi után ráfüggni a dologra, de azért legyen ott az esélye 40 szál cigi után.

Szerintem hiányzik egy hasonló rendszer a szerverre, mert semmi értelme nincs a drogoknak a pajzson kívül, mindenki nyomja magába a heroint, mint a C vitamint. Ha ötleted van kiegészíteni ezt kíváncsi vagyok írd le.


Drogok készítésének, termelésének megváltoztatása:

A jelenlegi rendszer sincs rendben szerintem, hogy cartel tag, bandás vagy akár mobos ha droghoz szeretne jutni akkor valakitől vásárol magot, amit egy BÉRELHATŐ kis farmon fog elültetni, gondozni és aratni. Nonszensz ami jelenleg van, hogy ilyen kis farmokon kell a drogot csinálni, helyette lehetne interiorokban növeszteni, amit minden illegál FK megfelelő helyre tenne le. Cartel/maffia kaphatna az erődkben külön parcellákat(akár ilyen bérelhető farm stílusban is letehetnének nekik ilyen farmokat, amit ők tudnak használni, jóval nagyobb mennyiségben, mintha a házban növelné valaki. Bandás/mob viszont nem is tudna kokaint és heroint termelni, csak marihuánát, azt meg interiorokban megfelelő felszereléssel. Kialakulhatna egy szimbiózis a szerveren, ahol a cartel/maffia szerzi az erős drogokat, amit majd elad a bandáknak/mobnak, akik eladják az utcán a dolgot. Ennyi erővel meg a nyílvános farmok számát is csökkenteni lehetne, különböző helyeken meg TELJESEN megszüntetni, kivenni az egészet. Hatalmas hülyeség, hogy San Fierróban kikötőkben vannak ilyen farmok, van bőven elég farm azoknak, akik állatot akarnak gondozni vagy zöldséget ültetni. Rengeteg hely van a vidékan ahova lehetne még letenni ilyent, cserébe megszüntetni a nonszensz helyeken lévő farmokat.
 

Allwright

Újonc
Támogató
2020. 02. 05.
59
32
20
Debrecen
V4 karakter
Allwright Cavataio
LV karakter
Leonard Wayne
V2 karakter
Ludwig Allwright
Hello, teljes mértékben támogatom az ötledet. Hasonlón én is gondolkoztam már, hogy kellene.
Mégpedig azért mert sok játékos drogozik, hogy legyen armor. Ennek kellene egy következmény, például az amit a fentiekben írtál.
 

Padawan180

Aktív fórumozó
2019. 01. 23.
252
558
V4 karakter
Nsubuga Nelson Obata
LV karakter
Mubarak Gyasi
V2 karakter
-
Meg ha nem is pont ebben a rendszerben, de hasonlóképpen újragondolt dolgot nagyon szivesen támogatnék! Mellékesen meg, a civil is kaphatna legalább egy füvescigi megtekerés kepesseget, elvégre miért ne tudna megtekerni egy cigit…?
 

Csomi

𝙬𝙧𝙪𝙝𝙪𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙪𝙝𝙞
2022. 11. 14.
231
390
otthon
V4 karakter
ella sorrentini
LV karakter
lola ingemi
Újra lett írva a topic? Mintha több comment lett volna.
Anyways, támogatom, amúgy nem ártana body armor civilbe.
Nem PD, oké, de drogon kívül kéne valami armor szerzési lehetőség.
 
  • Tetszik
Reactions: ReWeR

GameKapocs

Zöldfülű
Támogató
2022. 10. 25.
192
954
V4 karakter
Lucio "Zombie" Sullivan
Meg ha nem is pont ebben a rendszerben, de hasonlóképpen újragondolt dolgot nagyon szivesen támogatnék! Mellékesen meg, a civil is kaphatna legalább egy füvescigi megtekerés kepesseget, elvégre miért ne tudna megtekerni egy cigit…?
Sok idő lenne kitapasztalni, hogy balancolt legyen egy ilyen rendszer, ha minden drognak más-más hatása lenne az Shield növelésén kívül. Jelenleg három lényeges dolog befolyásolja a drogokat, egyiknek sincs köze az RPhez.
1. Drog effect mennyire csap szét
2. Mennyi a drog átlagos ára
3. Mennyi shieldet ad

Civil füves cigit szerintem is tekerhetne, maradna az illegálnak a marihuána szüretelése és megszárítása. (Ezt is tudná civil, de túl sok lenne elvéve az illegáltól ha nem lenne exklúzí)

Újra lett írva a topic? Mintha több comment lett volna.
Anyways, támogatom, amúgy nem ártana body armor civilbe.
Nem PD, oké, de drogon kívül kéne valami armor szerzési lehetőség.
Nem lett újraírva.
Simán de simán lehetne kevlar elérhető a civileknek is.
Lehetne ezt fémládák kereséséből nyerni, mint a fegyveralkatrészeket, v4-re érkező szigeti ládákból is nyitni, mostani kincsesládák is dobhatnák. Tényleg elég nonszensz, hogy ha civil/illegálos armort szeretne akkor a drog az egyetlen módja erre. Ha bekerül egy ilyen kevlar item is, akkor komolyan átkell gondolni a drogok hasznát és hatását, különben senkinek nem fog kelleni, ha tud szerezni armort másképpen is. Ezért is kellene tényleg változatos és hasznos képességeket kapni a drogoktól a nonszensz shielden kívül. (Talán Kokain vagy Heroin maradhat ami ad armort is)
Lehetne PP-zni is, itemként lehetne nálad, rákattintasz és ad mondjuk 90-100% armort.
 

Floxie

Újonc
2019. 06. 25.
9
8
Esztergom
V4 karakter
Shiina Mashiro 🙋🏼🎌
Kötelező az egy szónál hosszabb hozzászólás! Büntetés: 30 pont. Figyelmeztetést osztottam! - Dijego
Támogatom! :)
 

Kamii

Lelkes fórumhasználó
2019. 01. 17.
390
762
V4 karakter
Deverina Ina Kaamil
LV karakter
Deverina Ina Kaamil
V2 karakter
Kamilla McCarthy
Fordítva van az egész, civil termel illegálosnak, mivel ők lövöldöznek.
Szerintem vissza kéne hozni azt, hogy házba lehetett termelni sokkal jobb mint ez a farmos rendszer. A másik meg, hogy sokkal több jó következményeket adjanak, mert egyszerüen nincs értelme drogozni játékba, ha nincs haszna, nem lesz rá kereslet, pedig kulcsfontosságú lehetne az illegál frakiknak is. Aki rpzni akar vele az nélküle is tud, nem kell hozzá item.


A bérelhető helyek azért nem lennének jók, mert a rendvedelem meg mindenki hamar megtalálná, és így off, olyan meg nem lehet h ne menjenek oda, akkor, hogy akadályozzák meg?
Az meg, hogy kik tudhatnak termelni megint vicc kategória kérlek csak ez ne törtenjen meg, ez maradjon csak ic ügy, majd ha a carteleket zavarja, hogy más is bele zavar a kokain bizniszbe akkor elintézik egymásközt.
 
Utoljára szerkesztve:

zotya

Zöldfülű
2019. 04. 06.
197
1 295
21
60
V4 karakter
kovacs karoly zoltan
LV karakter
bella bowers
szép és jó ötlet, de hiszen ez most is kivitelezhető rp-vel, csak akarni kell :)
 

xXPossEmoxX

Újonc
2019. 06. 17.
36
40
23
V4 karakter
John Poirier
LV karakter
John Poirier
V2 karakter
Nincs.
Én személy szerint azt a funkciót hoznám vissza, hogy lehessen a saját ingatlanodban drogot ültetni. Sokkal realisztikusabbnak tartom, mint a farmokon lévő ültetek drogot és imádkozok, hátha nem kapcsolják le a farmot típusú rendszert. Velem csak olyan történt hogy ültettem drogot, és másnapra már le is kapcsolták a farmom. Nem tudom a jelenlegi rendszer hogy működik ilyen szempontból, de amikor én annak idején drogot ültettem akkor szinte mindig ellenőrizve voltak a farmok. Ha akartad ha nem, megtalálták a drogokat így kvázi esélyed nem volt termelni. Simán lehet hogy csak nekem nem volt szerencsém, de ilyen tapasztalataim voltak. Az ötleted egyébként támogatom.
 
Utoljára szerkesztve:
  • Tetszik
Reactions: Kamii

GameKapocs

Zöldfülű
Támogató
2022. 10. 25.
192
954
V4 karakter
Lucio "Zombie" Sullivan
Most is ellenőrzi az NNI a farmokat, de elég gagyi, hogy a nyomozók bérelhető farmokon nézik, hogy ki mit ültet. Sokkal több RP lenne, ha házakat figyelnének meg, engedélyt kérnének a behatolásra stb.
Bent maradhatna szerintem mindkét rendszer, a jelenlegi farmok is és a házban ültetés is. Nem zavarják egymást, sőt néhány helyről akkor ki is lehetne venni a farmokat.
 

Zane

General Cortez ™
Fő Globális Moderátor
v4
2019. 01. 10.
1 053
5 786
Budapest
V4 karakter
Zane Cortez
V4-ben teljesen új drog rendszer lesz, LV-n és tutorial videókban már látni.
Az ötleted így zárom!
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.