Drog animáció input tiltása.

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Husi.

“Merj élni, meghalni bárki tud!”
2021. 03. 21.
80
257
Simontornya
V4 karakter
Steven Thornefield
LV karakter
Zwart Sander
V2 karakter
-
Sziasztok!

Az ötletet régóta beszéljük mi illegálosok , hogy erre ki kellene valamit találni.
És jött az az ötletünk , hogy mit szólnátok ahhoz , hogy ha valaki rányomot a drog használatára akkor legyen rajta egy 5 seces input tiltás. Ez annyit takar , hogy ne lehessen elnyomni az animációt a Space gombal illetve a görgőnél lévő animáció megszakítással sem.

Előnyök:
  • - Nem lehet elnyomni az animációt evvel csökkentve a PK-kat.
  • - Aki hajlamos arra hogy direkt elnyomja nem fogja tudni.
  • - Aki akaratlanul nyomja meg a Space gombot nála sem áll meg az animáció.

Evvel az ötlettel rengeteg játékoson segíteni tudna. Növelné az rp szituációkat a rendvédelemmel. Ha valaki elnyomja direkt lehet , hogy az miatt hal meg mert egyből lőni fog utána. Ha nem tudja lehet , hogy lesokkolják és növelik az rp szituációt.
Segítve lenne az adminok munkája is avval , hogy kevesebb PK érkezne ezekkel az Íratlan szabályok megszegésével.
Szerintem nagyon hasznos lenne ha egy ilyen dolog bekerülne a szerverre.

Köszönöm , hogy végig olvastátok.
 
Utoljára szerkesztve:

robeeZ

Zöldfülű
Támogató
2019. 02. 09.
207
950
22
Sóskút ?
V4 karakter
💰 Leo Longpré 💰
LV karakter
Sal_Bail
V2 karakter
❌
Hali!
Szerintem jó ötlet, hogy kéne vele kezdeni valamit.
Viszont így, ha az egyik fél kimgzi a chatről, hogy a másik éppen drogozik és direkt közben fut rá, akkor gatyós. - Meg ha nem is kimgzi, csak pont jó a timing, akkor el vagyok lehetetlenítve, nem tudok semmit sem csinálni? Sokkolnak vagy animba lőnek és kész? -
Szerintem az egy jobb megoldás lenne, hogy "stoppolható" a drogozás, viszont amennyiben ez történik, akkor a rampage bár ne töltődjön.
Például ha 1x kattintasz rá a drogra, akkor induljon el a vele járó animáció, amikor vége az animációnak, akkor kapd meg a rampage-t a rendszertől. Ha a drogozás animációt más animáció, sebződés megszakítja, akkor ne kapd meg a rampage-t. Ha pedig még egyszer kattintasz a drogra, akkor álljon meg az animáció és szintén ne kapd meg a rampage-t. Vagy valami hasonló.. Röviden, hogy lehessen elnyomni az animot, viszont ne kapj akkor rampage-t.
Ne az legyen, hogy ha nem jó a timing, akkor meg vagy lőve 5 másodpercig az animáció miatt, közben nem reagálhatsz arra, ha lefutnak a tekesek. Ez pont elég lenne arra, hogy rádfogják a fegyvert, elkapjanak.
 

Husi.

“Merj élni, meghalni bárki tud!”
2021. 03. 21.
80
257
Simontornya
V4 karakter
Steven Thornefield
LV karakter
Zwart Sander
V2 karakter
-
Ez is egy tökéletes opció lenne erre a szabályzatra amiért szankciót lehet kapni.
Hali!
Szerintem jó ötlet, hogy kéne vele kezdeni valamit.
Viszont így, ha az egyik fél kimgzi a chatről, hogy a másik éppen drogozik és direkt közben fut rá, akkor gatyós. - Meg ha nem is kimgzi, csak pont jó a timing, akkor el vagyok lehetetlenítve, nem tudok semmit sem csinálni? Sokkolnak vagy animba lőnek és kész? -
Szerintem az egy jobb megoldás lenne, hogy "stoppolható" a drogozás, viszont amennyiben ez történik, akkor a rampage bár ne töltődjön.
Például ha 1x kattintasz rá a drogra, akkor induljon el a vele járó animáció, amikor vége az animációnak, akkor kapd meg a rampage-t a rendszertől. Ha a drogozás animációt más animáció, sebződés megszakítja, akkor ne kapd meg a rampage-t. Ha pedig még egyszer kattintasz a drogra, akkor álljon meg az animáció és szintén ne kapd meg a rampage-t. Vagy valami hasonló.. Röviden, hogy lehessen elnyomni az animot, viszont ne kapj akkor rampage-t.
Ne az legyen, hogy ha nem jó a timing, akkor meg vagy lőve 5 másodpercig az animáció miatt, közben nem reagálhatsz arra, ha lefutnak a tekesek. Ez pont elég lenne arra, hogy rádfogják a fegyvert, elkapjanak.
 

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
443
5 219
Miskolc
V4 karakter
zaire.epps
LV karakter
adelina.greek
Ha úgy adná rád a rampaget, mint a kaja/pia az éhség, szomjúság bart, megérthető lenne a szankció.
Így viszont csak azt tetőzi hogy nagyon sok ember azt sem tudja hogy adott rendszerek hogyan is működnek, olyanok közül sem akik bírálják ezeket az ügyeket.
De így csak felesleges beef meg utálat generálás.

Csak hogy külső szemmel átlátható legyen, amiről sokan nem tudnak.
Magic Mushroom példa, ami a leghozzáférhetőbb drog.
3 percenként nyomható, 9 perc elteltével 6 perc alatt töltődik fel. (1 darab 30% rampaget ad.)
De példálózok 17:20 kindulással az átláthatóság miatt
17:20 amikor a 1. drogot tudom tolni, 17:29 után 17:35 mire feltöltődik 30%.
17:23 amikor a 2. drogot tudom tolni, 17:32 után 17:38 mire feltöltődik 60%.
17:26 amikor a 3. drogot tudom tolni, 17:35 után 17:41 mire feltöltődik 90%.
17:29 amikor a 4. drogot tudom tolni, 17:38 után 17:44 mire feltöltődk 100%. (120% de ugye 100% a max)

Tehát, ha csak egy, Magic Mushroomot drogot veszünk alapul ami a leghozzáférhetőbb drog a füvescigi mellett, az hogy lestoppolod, literálisan szép szóval fogalmazva is lószart nem számít, szimplán abból az apropóból hogy ,,nem instant" kapod meg a rampaget. Nem oszt, nem szoroz abban a szituban.

Nem mellesleg egy AR-15 25% rampaget visz le / 1 darab hit
egy sima M4 15% rampaget visz le / 1 darab hit
szóval ha csak 1 Magic Mushroomra volt időd,
1 lövés után a következő fejlövésbe belehalsz ha AR-15 fegyverrel lőnek el.
2 lövés után a következő fejlövésbe belehalsz, ha M4 fegyverrel lőnek el.

Azzal meg lehetne vitatkozni hogy ha a szádba veszel egy darab gombát például rl, mennyi ideig is tartod ott a szádnál a kezed az összerágása közben. Szerintem semeddig, de akkor már nagyon részletesen belementünk.
 
Utoljára szerkesztve:

karo

Zöldfülű
2019. 01. 10.
219
1 048
ha a rendvédelem egyik közkedvelt magyarázatával élünk, akkor a rampage anim félbeszakítását nem kéne büntetni hisz "script engedi"

de ha jobban belegondolunk a témába akkor a szerveren lévő animokat két csoportra oszthatjuk: vannak olyanok amiket meglehet szakítani és vannak olyanok amiket nem. Mivel a rampageről úgy beszéltek mint valami illegált megváltó script így jogosan gondolható, hogy jól letesztelték. Tehát ha ez bug/buggoltatás lenne és nem szabadna félbeszakítani az animációt, akkor már a szerverre kerülése előtt kijavították volna.
Lényegében az, hogy erre szankciót osztanak nem több mint valamelyik törzsgyökeres rendvédelmis adminisztrátor agymenése, aki ezzel akarja elérni a szerveren a világbékét.
 
2020. 12. 09.
5
52
V4 karakter
Isaac Hoffmann
V2 karakter
Arnold Stallone
Számomra eleve nagyon idegen, hogy íratlan szabályok megszegése szankcióval jár. Íratlan szabálynak pont azok a dolgok minősülnek, amelyeket elkövetni nem szép dolog, viszont nem tilos -> mert nincs benne a szabályzatban :D Érdemes lehet elgondolkodni azon, hogy ilyen mondvacsinált szabályokkal valójában potenciális fizető játékosokat veszítenek. Tehát morális és üzleti szempontból is megkérdőjelezhető ez az egész szituáció.

Támogatom az ötletet, hiszen ez mindenki számára előnyös lehet. A rendvédelmisek megnyugodhatnak, hogy nem lesz elskippelve egy anim se ( :D ), az illegális szerekkel élők pedig nem banoltatják magukat kvázi véletlen. Aki meg eddig direkt csinálta, az innentől nem tudja. Nem értem, hogyan fajulhatott ez eddig, hiszen egy bugról beszélünk, amit miután észrevettünk, érdemes lehet kijavítani.

Köszönjük a kezdeményezést!
 

Husi.

“Merj élni, meghalni bárki tud!”
2021. 03. 21.
80
257
Simontornya
V4 karakter
Steven Thornefield
LV karakter
Zwart Sander
V2 karakter
-
Számomra eleve nagyon idegen, hogy íratlan szabályok megszegése szankcióval jár. Íratlan szabálynak pont azok a dolgok minősülnek, amelyeket elkövetni nem szép dolog, viszont nem tilos -> mert nincs benne a szabályzatban :D Érdemes lehet elgondolkodni azon, hogy ilyen mondvacsinált szabályokkal valójában potenciális fizető játékosokat veszítenek. Tehát morális és üzleti szempontból is megkérdőjelezhető ez az egész szituáció.

Támogatom az ötletet, hiszen ez mindenki számára előnyös lehet. A rendvédelmisek megnyugodhatnak, hogy nem lesz elskippelve egy anim se ( :D ), az illegális szerekkel élők pedig nem banoltatják magukat kvázi véletlen. Aki meg eddig direkt csinálta, az innentől nem tudja. Nem értem, hogyan fajulhatott ez eddig, hiszen egy bugról beszélünk, amit miután észrevettünk, érdemes lehet kijavítani.

Köszönjük a kezdeményezést!
Szia!
Hát most figyelj. Valaki felordított TS-en, megijedtem. Kibannoltak tegnap örökre mert S.G.H. voltam. 🥲😄
 

racsli

racsli
2019. 10. 07.
72
629
V4 karakter
sefa erim
LV karakter
licia sava
V2 karakter
-
Csáó!

Teszteltük @rhymes spanommal, hogy különböző drogoknak a használata mennyi időt vesz igénybe. Lehet mi voltunk nagyon pihentagyúak, és nem tudtuk normálisan számolni, de az is megeshet, hogy ezek az értékek teljesen randomok, hiszen többször is átmentünk rajta, de más-más idők jöttek ki. Berakok ide egy táblázatot a drogok adatairól, ezek nyílvánvalóan nem pontosak, hiszen nem tudjuk a rendszer működését biztosan. 1-3 perc eltérés lehet a dolgokban, remélem átlátható a táblázat.
Amit rhymes írt a magic mushroommal kapcsolatosan, az már nem releváns, hiszen az meg lett változtatva.

image.png


Így tehát nagyjából ilyen időintervallumokra lehet számítani. Ebből adódóan, olyan sokat nem számít, hogy xy ember abbahagyja a drog animját, but change my mind. Ha ténylegesen nem szabadna, akkor szerintem nem lenne olyan sok idő megcsinálnia a fejlesztői csapatnak, mint ahogy más illegál scripteket sem, de ebbe ne menjünk bele. A lényeg az az, hogy szerintem kiküszöbölhetőek lehetnének valamilyen módon az ilyesféle íratlan szabályok, hiszen egyáltalán nem egyértelmű egy kezdő játékos számára. Nem mellesleg azzal a gombbal lehet stopolni, amivel alap San Andreasban / itt futni kezdesz, így nyílván reflexből arra a gombra nyom a játékos, amivel kimenekülhet az ilyen szituációkból.
 

Kamii

Lelkes fórumhasználó
2019. 01. 17.
390
762
V4 karakter
Deverina Ina Kaamil
LV karakter
Deverina Ina Kaamil
V2 karakter
Kamilla McCarthy
Szia!
Én szinte csak füvet használok azért tudom, hogy 1 fű 10szívás ami 5perc utána a köviböl kell v 2 inkább 3 szívás tehát úgy 6-6 és fél perc mire maxon van.
De nem is ez a lényeg.
Alapvetően mivel a topic a lövöldözés közbeni drogozásról szól úgy gondolom a gombát, lsdt, extasytval példálózni a legrosszabb, hisz ezek azok a drogok amiknél a kép elcsúszik, vagy vibrál ami miatt lehetetlen lőni vele normálisan.
Ha sorrendbe kéne rakni akkor én talán úgy raknám sorba(lövöldözés szemopont szerint)
Speed
Parazen
Kokain

Lövöldözés miatt csak ezeket lehet használni, amivel látsz is valamit.
Ebből ugye a kokain a leghasználtabb hisz ez legkönnyebben hozzaférhető és legjobb az effektje(+nem fáradsz pl ellenben fűvel)

De mivel kicsit elkanyarodtam a témától visszakanyarodnék a lenyegre, ami az animáció.
Na most, az animációk nem lövöldözés közepére lettek kitalálva, hisz senki se gyujtana meg lazán ráérősen meg szívna fel egy kokaint fight közbe úgy mint, ahogy az animáció kinéz. Pl
Kokónál nem feltétlen állnál egyhelyben és törlöd meg az orrod miközben akció van.
Fűnél meg nem fogsz a slukk szívás után még 2x hamut kocogtatni a lábadon, hanem beleszívsz és futsz.
Én személy szerint úgy szoktam, hogy megvárom míg beleszív majd utána szoktam levágni, hisz irl sem fogok még ott nézelődni meg hamut veregetni miközben nem tudhatom mikor futnak rám.
Editbe hozzá írnám, hogy nyilván amikor már megkezdődött a lövöldözés és bujkálsz a fal mögött, szívsz peakelsz szívsz az szerintem sem rpsn.
Onnantól kezdve, hogy rád lőttek, nem illene használni a drogot, max ha sokáig elhúzódik és biztonságos helyen vagy.

Én szerintem ezek az animációk is sok időbe telnek ha fightra használjuk. Mint említettek már, amit a script enged azt lehet.
Bugnak nem bug kihasználás hisz egy olyan részt vágunk le vele az animációból ami alapbol nem oda való ha lőnek rád.
 
Utoljára szerkesztve:
  • Tetszik
Reactions: xabea

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
443
5 219
Miskolc
V4 karakter
zaire.epps
LV karakter
adelina.greek
Az hogy kinek mi zavaró, meg kinek mi a jó drog effekt egyéni preferencia függő. Nekem kevésbé zavaró például a hud mozgás mint az hogy szétvakít a világosság, élénkség meg a borderlands grafika a Speedből pl.

A legtöbb lövöldözés szimpla gőzkieresztés meg adrenalinfröccs. Ne akarjuk ráhúzni az a szót hogy RP.

Az hogy peekel, drog, peekel alapból nem oké, de ez egy játék. Korlátozottak a lehetőségek, balanceként van jelen a rampage, anélkül pedig nincs esélyed a létszám ellen. Alapból nincs előnyöd egyik animáció megállításával sem. Mivel cigin kívül egyik sem ,,instant" adja rád a rampaget, de a füvescigi is elkezd 2-3 sec alatt töltemi amit a rampagen mit sem változtat. Rád megy 1% rampage a mondjuk meglévő 10% rampagehez, de a sima mindenki számára elérhető M4 is 15% / hit rampaget visz le, tehát átlövi mivel többet sebez mint a meglévő rampage.

Kár firtatni, egységesen kimondható, ez csak még egy jól látható eszköz arra hogy valami módon hagyják abba a drogozást hogy ennyie se legyen az embernek előnybe, mert azon kell stresszelni hogy véletlen se nyomd meg azt a gombot mert stoppolja az animot amivel amúgy szaladsz ha nem bindeled át.

Sokan ki vannak akadva azon is hogy ,,miért nem menekül senki" hát, @racsli barátommal tegnap tapasztaltuk pont. Mivel ha ,,nagyobbat ütközöl" leáll alattad az autó, valaki meg pont arra játszik hogy rádtapad és a szinkron miatt nálad ütközöl belé, az pedig leállítja alattad autót, nem tudsz kiszállni és lelőjjenek, vagy rosszabb esetben hátba sokkoljanak, ráddobják a smokeot, bla-bla. Mindenki tudja.

Mindenki szidja a másik oldalnak az unfair dolgait, de abba bele se gondol hogy az ő oldala milyen már már undorító dolgokat csinál. Nyilván tisztelet a kivételnek. Logikusan nem mindenki ilyen.

Felesleges sokáig húzni, sok dolog épül egymásra. Drogozás anim stoppolás nem számít semmit, mivel nem instant. Kb röviden ennyi a racslival lévő tesztünk lényegi része. A füvescigi ,,instantsága" 1-2 százalék meg nem befolyásoló tényező.
 
Utoljára szerkesztve:

Husi.

“Merj élni, meghalni bárki tud!”
2021. 03. 21.
80
257
Simontornya
V4 karakter
Steven Thornefield
LV karakter
Zwart Sander
V2 karakter
-
Az hogy kinek mi zavaró, meg kinek mi a jó drog effekt egyéni preferencia függő. Nekem kevésbé zavaró például a hud mozgás mint az hogy szétvakít a világosság, élénkség meg a borderlands grafika a Speedből pl.

A legtöbb lövöldözés szimpla gőzkieresztés meg adrenalinfröccs. Ne akarjuk ráhúzni az a szót hogy RP.

Az hogy peekel, drog, peekel alapból nem oké, de ez egy játék. Korlátozottak a lehetőségek, balanceként van jelen a rampage, anélkül pedig nincs esélyed a létszám ellen. Alapból nincs előnyöd egyik animáció megállításával sem. Mivel cigin kívül egyik sem ,,instant" adja rád a rampaget, de a füvescigi is elkezd 2-3 sec alatt töltemi amit a rampagen mit sem változtat. Rád megy 1% rampage a mondjuk meglévő 10% rampagehez, de a sima mindenki számára elérhető M4 is 15% / hit rampaget visz le, tehát átlövi mivel többet sebez mint a meglévő rampage.

Kár firtatni, egységesen kimondható, ez csak még egy jól látható eszköz arra hogy valami módon hagyják abba a drogozást hogy ennyie se legyen az embernek előnybe, mert azon kell stresszelni hogy véletlen se nyomd meg azt a gombot mert stoppolja az animot amivel amúgy szaladsz ha nem bindeled át.

Sokan ki vannak akadva azon is hogy ,,miért nem menekül senki" hát, @racsli barátommal tegnap tapasztaltuk pont. Mivel ha ,,nagyobbat ütközöl" leáll alattad az autó, valaki meg pont arra játszik hogy rádtapad és a szinkron miatt nálad ütközöl belé, az pedig leállítja alattad autót, nem tudsz kiszállni és lelőjjenek, vagy rosszabb esetben hátba sokkoljanak, ráddobják a smokeot, bla-bla. Mindenki tudja.

Mindenki szidja a másik oldalnak az unfair dolgait, de abba bele se gondol hogy az ő oldala milyen már már undorító dolgokat csinál. Nyilván tisztelet a kivételnek. Logikusan nem mindenki ilyen.

Felesleges sokáig húzni, sok dolog épül egymásra. Drogozás anim stoppolás nem számít semmit, mivel nem instant. Kb röviden ennyi a racslival lévő tesztünk lényegi része. A füvescigi ,,instantsága" 1-2 százalék meg nem befolyásoló tényező.
Teljes mértékben igazad van. Ha lenne róla szabályzat vagy a script nem engedné , de ki lehetne játszani a rendert akkor azt mondanám , hogy rendben bugkihasználás. De így , hogy nincsen és több hónapos bannokat adnak érte , illetve a véletlenszerű esetre is sajnos ez elléggé Unfair dolog mindenkire nézve.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.