[DC202] Bogdan Vladimirovich v. Montgomery Secret Club

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Dixie

Aktív fórumozó
2019. 04. 02.
238
890
Margit híd alatt
V4 karakter
Riley Graham
LV karakter
Dixie Johns
b-r-s-g-1.png


District Court - Kerületi bíróság



Felperes adatai

Név:
~ Bogdan Vladimirovich ~

Születési hely, idő:
~ 1980.02.12. ~

Bejelentett lakcím:
~ Brooke st. 13. ~

Telefonszám:
~ +38-76-519-6522 ~



Alperes adatai

Név:
~ Montgomery Secret Club tulajdonosa
Eustice Huckleberry
~

Születési hely, idő:
~ N/A ~

Bejelentett lakcím:
~ N/A ~

Telefonszám:
~ N/A ~



Feljelentés oka, részletei

Az eset pontos időpontja, helyszíne:
~ 2023.09.06-07. ~

Szemtanú(k) neve(i) (amennyiben nincs jelölje X-el ezt a mezőt)
~ x ~

Keletkezett anyagi kár:
~ 5.000$+bevételi kiesés nagyjából 30.000$-75.000$ ~

A történtek részletes leírása:
~ Bogdan Vladimirovich egy fomranyomtatványt nyújt be a bíróságon amin a következő áll: Már egy ideje használtam a parkolót, mivel publikus parkoló. Sehol egy tábla vagy felfestés nem jelezte hogy privát lenne arról nem is beszélve hogy ezt a parkolót egyes egyedül én használtam mióta a városba vagyok senki mást nem láttam ott állni. Történt 2023 szeptember hó 5.-án hogy a szokásos hírdetést adtam fel a kisboltomról ami az út túloldalán van ennek a boltnak a neve Montgomery Shop/Kung Lao Shop. Találkoztam a club tulajdonosával aki azt mondta "Miben segíthetek" kérdésemre válaszként hogy "Kiváncsi vagyok ki hírdeti magát a parkolómba". Na mármost soha sehol semmiféle arra utaló jel nem volt hogy privát parkoló lenne, sőt nem is az. Biztos vagyok abban is hogy ez csak amolyan önkényes területfoglalás és ezáltal átveri a parkolófelügyeletet hogy az az ő parkolója így nekem komoly bevételi kiesést okozva. Mint a csatolt bizonyítékokon is látható (**A beadott feljelentés mellé gémkapoccsal összetűzve nyomtatott képek és egy másolat található az ingatlanigénylésről.) a parkolóban és területén semmi arra utaló jel/tábla nincs hogy privát parkoló lenne, másnapra már egy igénytelenül elkészített falfirka látható "Private car park". A parkolót lassan 3. hete használtam a hirdető furgonom és egyben boltom egyik "legfontosabb" elemének parkolására. Továbbá a nyilvános cégjegyzékben sem találom a szórakozóhelyet így megmerem kockáztatni hogy a hely be sincs jelentve és illegálisan működtetik. Illetve az ingatlanigénylésnél sem később nem esett szó a publikus parkoló megvásárlásáról/ igényléséről.
Feljelentésem oka(i): Önkényes illegális területfoglalás. Állami szerv(ek) félrevezetése. Üzlet pénzügyi megkárosítása.

~

A bíróság döntésére irányuló határozott kereseti kérelem:
~ Kérem az ügyet felülvizsgálni legyenek szívesek, esetleges személyes bírósági tárgyalás megtartása. ~

Bizonyítékok:
~
2023.09.06.
mta-screen_2023-09-06_14-47-40.png
2023.09.05.
k_p_2023-09-06_151913605.png
k_p_2023-09-06_152216832.png
~



~ Kelt: 2023.09.06 ~
BgdnVlad
 
Utoljára szerkesztve:
  • Fire
  • Tetszik
Reactions: Cr4zy és Mars

LeRoy

Veritas
2019. 01. 10.
247
741
LV karakter
Clinton Kingsley
b-r-s-g-1.png



LAS VENTURAS JUDGEMENT - DISTRICT COURT


Tisztelt Mr. Bogdan Vladimirovich!

A Kerületi Bíróság (District Court) ítéletet hozott a(z) [DC202] fémjelzéssel ellátott ügyében.

Az alábbiakban az Ön feljelentése alapján indított pert lezáró ítéletet olvashatja. Az ítélet nem jogerős, lehetőség van másodfokon - öt naptári napon belül - fellebbezésre, melynek során az ügy újratárgyalására kerül sor a Legfelsőbb Bíróságon (Supreme Court). A jogorvoslatot a megfelelő formanyomtatvány kitöltésével nyújthatja be a fent említett bíróságon. Amennyiben ezen határidőt elmulasztja és késedelmét sem igazolja, az ítélet jogerőre emelkedik. Az ítélet jogerőre emelkedése után kizárólag rendkívüli jogorvoslattal támadható egy hónapon belül, amennyiben a felülvizsgálat indokolt.

Én, Judge Henley Castellano az ítéletben úgy határozom, hogy kereseti kérelmét a bíróság elutasítja.

Indokolás:


    • A közhiteles ingatlan-nyilvántartás alapján a parkoló és az üzlet területe együttesen képeznek egy helyrajzi számot, ennek értelmében egy ingatlannak minősülnek, a tulajdonjog tehát nem osztott, a parkoló - mint alkotórész - a fődolog sorsát követve az üzlet tulajdonosának tulajdonát képezi.
    • A bíróság helyszíni szemle alapján is megállapította, hogy a parkoló az üzlet rendeltetésénél fogva annak alkotórésze, a vásárlóközönség részére nyitva álló olyan terület, amely a bevásárlás céljából történő, annak megfelelően indokolt hosszúságú várakozás/tartózkodás lehetővé tételét szolgálja.
    • A bíróság kioktatásként arról tájékoztatja a felperest, hogy az ügyben az alperest nem megfelelően jelölte meg, a felperes tulajdonát képező gépjárművet ugyanis nem a Montgomery Secret Club foglalta le.

Kelt: 2023. december 08. napján

Henley Castellano
Judge, Henley Castellano
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.