[DC089] Vico Ricci v. Vincent Graves

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

KwEiN

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2019. 01. 31.
812
2 163
V4 karakter
Osian Kidd
LV karakter
Sean Collins
V2 karakter
Daniel Frewen
b%c3%adr%c3%b3s%c3%a1g_1.png


District Court - Kerületi bíróság



Felperes adatai

Név:
~ Vico Ricci ~

Születési hely, idő:
~ Carovigno, Olaszország 1994. augusztus 24. ~

Bejelentett lakcím:
~ Las Venturas, Erie 1. ~

Telefonszám:
~ 38761111267 ~



Alperes adatai

Név:
~ @Leo ~

Születési hely, idő:
~ Nem ismert. ~

Bejelentett lakcím:
~ Nem ismert. ~

Telefonszám:
~ Nem ismert. ~



Feljelentés oka, részletei

Az eset pontos időpontja, helyszíne:
~ Mai nap folyamán (2021.07.01.), hírdető felület. ~

Szemtanú(k) neve(i) (amennyiben nincs jelölje X-el ezt a mezőt)
~ X ~

Keletkezett anyagi kár:
~ Villámár 20%-a, azaz 80.000$. ~

A történtek részletes leírása:
~ A mai napon az illető egy Dodge RAM-ot hírdetett ki, amihez ma délután fél 1 körül odaírta, hogy "400.000$-be már vihető!", amire én írtam, hogy vinném is ezen az áron, ami ugye a villámára volt az autónak. Ezután nem sokkal jöttek a ködösítések, hogy valaki privát üzenetben többet adna, fizetek-e többet, stb. Végül eladta az autót, holott én már megadtam neki az ő általa megszabott árat, amennyibe vihető lett volna az autó. ~

Bizonyítékok:
~ ~



~ Kelt: Las Venturas, 2021.07.01. ~
Vico Ricci
 

Weedrummer

Aktív fórumozó
2019. 01. 10.
246
130
Pilisjászfalu
LV karakter
Kyan Timmerman
Én továbbra is tartom magam ahhoz, hogy NEM villámár szándékkal tűztem ki azt a bizonyos összeget, nekem nem ezt jelenti a villámár. Várom a bírálást!
 

Lucy

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2019. 01. 13.
682
1 451
Dubai
V4 karakter
Bella Valerio
LV karakter
Lucy Reed
V2 karakter
Ceria Pietrina
b%c3%adr%c3%b3s%c3%a1g_3.png



LAS VENTURAS JUDGEMENT - SUPREME COURT


Tisztelt Mr.Vico Ricci!

Az alábbiakban az ön feljelentésének előbírálatát olvashatja. Az előbírálat egy nem jogerős határozat, melyet a bíróságnak még jóvá kell hagynia. Amennyiben nem elégedett ezzel az előbírálattal, még van lehetősége tiltakozni a végleges bírálat meghozatala előtt.

Per összegzése, előbírálat:


    • Bírálatom az ügyvédek igénybevétele nélkül hozom meg.
    • Az alperes Mr.Vincent Graves megszegte a hirdetőfelület szabályzatát, amik a következők:
      “Ha kitűz egy villámárat a hirdetésben amit egy vevő megadna köteles azért az árért eladni az érdeklődőnek. A villámár megadása utána nem fogadhat el semmilyen ajánlatot. Amennyiben ennek nem tesz eleget köteles kifizetni a terméke 20%-át a villámárat igénybe vevő vevőnek.”
    • Mivel az alperes hirdetésében nem tűzte ki a villámárat, viszont a későbbiekben ezt még is megtette a hirdető fal alatt, így ez villámárnak tekinthető. Kérvényezem a bíróságtól, hogy a felperesnek, Mr.Vico Ricci-nek szolgáltassa vissza 400.000 (négyszázezer) $ (dollár) 20%-át, ami 80.000 (nyolcvanezer) $ (dollár).

Rosalia González
PROSECUTOR
 

LeRoy

Veritas
2019. 01. 10.
247
741
LV karakter
Clinton Kingsley
District_Cout_-_logo.png



LAS VENTURAS JUDGEMENT - DISTRICT COURT

Tisztelt Mr. Vico Ricci!

Ezúton tájékoztatom, hogy feljelentése beérkezett a Las Venturas Judgement hivatalába, s az ügy feldolgozását sikeresen megindult.
Kérem, hogy az Ön által említett "ködösítéseket", valamint a privát üzenetben foglalt szóváltásokat bizonyítékként az alábbiakban csatolja.

Henley Castellano
Judge, Henley Castellano
 

LeRoy

Veritas
2019. 01. 10.
247
741
LV karakter
Clinton Kingsley
District_Cout_-_logo.png



LAS VENTURAS JUDGEMENT - DISTRICT COURT


Tisztelt Mr. Vico Ricci!

Az alábbiakban az Ön feljelentésének előbírálatát olvashatja. Az előbírálat egy megelőző határozat, amely jogerős és megkönnyíti az Ön és a bíróság munkáját. Amennyiben nem elégedett ezzel a határozattal, még van lehetősége fellebbezést benyújtani a bíróság felé a Supreme Court-on.

Én, Judge Henley Castellano az előbírálatban úgy határozom, hogy a kártérítési kérelmet a bíróság elutasítja!
Én, Judge Henley Castellano az előbírálatban úgy határozom, hogy az ügyét a bíróság elutasítja!


Indokolás:


    • (1) Ön felszólításom ellenére elmulasztotta csatolni az Ön által említett "ködösítéseket", valamint a privát üzenetekben foglalt szóváltásokat (erre 100 óra állt rendelkezésére).
    • (2) Mr. Vincent Graves nem eredetileg, a hirdetés feladásakor már előre megszabott villámárként tűzte ki a perben foglalt árat (400.000 $), ezen esetre sokkal inkább a hirdetési felület alábbi szabálypontja vonatkozik: "Ha felad egy hirdetést licitálási lehetőség nélkül, abban az esetben köteles eladni az Ön által kínált árucikket az első olyan érdeklődőnek, aki megadja az Ön által kiszabott árat. (Kivétel, ha többen is megadnák 2-3 órán belül azt az árat. Abban az esetben kérhet rá nagyobb ajánlatot az előző érdeklődőktől.) Amennyiben nem teszi meg, köteles terméke 10%-át kifizetni az érdeklődőnek."
    • (3) Az általam kért bizonyítékok csatolásának elmulasztása következményeként nem bizonyos, hogy valóban Ön volt, aki - a privát üzenetben történő vásárlási lehetőséget is figyelembe véve - elsőként megadta az alperes által kiszabott árat. A hirdetési szabályzat fent idézett pontjának az alperes valamennyi tekintetben megfelelt.
    • Az ítélet összegzése értelmében; nem rendelkezik perdöntő tárgyi bizonyítékkal. Amennyiben az ítélet bármely pontját kifogásolja, lehetősége van a Supreme Court másodfokán - a megfelelő tárgyi bizonyítékok csatolása mellett - az ítélet megfellebbezésére.


    Prosecutor Ms. Rosalia González munkáját ezúton is köszönöm. Mr. Vincent Gravest felmentem a vádak alól.

Henley Castellano
Judge, Henley Castellano
 
  • Tetszik
  • Szomorú
Reactions: KwEiN és Lucy
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.