[DC060] Escobar Taylor v. David Ryan

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

atihun22

Újonc
2021. 01. 18.
19
3
V4 karakter
Ryan Fader
LV karakter
Escobar Taylor
V2 karakter
Escobar Taylor
District_Cout_-_logo.png


District Court - Kerületi bíróság



Felperes adatai

Név:
~ Escobar Taylor ~

Születési hely, idő:
~ Las Venturas, 1987. 09.18 ~

Bejelentett lakcím:
~ Las Venturas, negyedik sugárút ~

Telefonszám:
~ 38761121809 ~



Alperes adatai

Név:
~ David Ryan ~

Születési hely, idő:
~ ismeretlen ~

Bejelentett lakcím:
~ ismeretlen ~

Telefonszám:
~ 387612002037 ~



Feljelentés oka, részletei

Az eset pontos időpontja, helyszíne:
~ 2021.01.22 17:05, Las payadas parkoló ~

Szemtanú(k) neve(i) (amennyiben nincs jelölje X-el ezt a mezőt)
~ Benedict Lee ~

Keletkezett anyagi kár:
~ 100.000 $ ~

A történtek részletes leírása:
~ A fent nevezett David Ryan, ezentúl eladó, és Escobar Taylor, ezentúl vevő, és Benedict Lee, ezentúl Tanú 1 vettek részt az eseményen. Hirdetésben megláttam a Dodge Challanger 70' típusú járművet. Ezután felhívtam, majd találkoztunk a eset helyszínén. A vevővel végig néztük az autót, mentünk vele, majd megegyeztünk az árban. A végösszeg 260 ezer dollár lett. Viszont, nem volt elegendő keretem az autóra, így előlegben megegyeztünk ami 100.000 $. Ezt átadtam szerződést írtunk, telefonos felvétel is készült az egész cselekményről. 2 nap múlva azaz ma(2021.01.25) a hirdető újságban láttam egy számomra jobban megérő üzletet, így szükségem lett a pénzre, ezért felkerestem az eladót találkoztunk kb 10:00 tájékán, de nem az egész összeget szeretne volna visszaadni. Szeretném a pénzemet viszont látni így feljelentést teszek David Ryan ellen. Két rendőr kollégának már az esetett délelőtt is taglaltam.(@qsty , @Beny) ~

Bizonyítékok:
~ Az előlegről aláírt szerződés, Benedict Lee vallomása(beidézhető). ~



~ Kelt: 2021.01.25 ~
Escobar Taylor
 

LeRoy

Veritas
2019. 01. 10.
247
741
LV karakter
Clinton Kingsley
District_Cout_-_logo.png



LAS VENTURAS JUDGEMENT - DISTRICT COURT

Tisztelt Mr. Escobar Taylor!

Ezúton tájékoztatom, hogy feljelentése beérkezett a Las Venturas Judgement hivatalába, s az ügy feldolgozását megindítom, ennek fényében tárgyalásra beidézem az alperest, Mr. David Ryant, valamint az említett szemtanút, Mr. Benedict Leet.
A két rendőrt nem nevezte meg, arra kérem, amennyiben kilétükkel tisztában van, az ügy gördülékenyebb intézése végett mielőbb tájékoztasson arról!

A két ellenérdekű fél számára egy-egy ügyvédet rendelek ki ((@igenazakörte , @AlexLV)), amennyiben ezen lehetőséggel nem kívánnak élni, e szándékukat 24 órán belül jelezzék.

Henley Castellano
Judge, Henley Castellano
 
  • Tetszik
Reactions: Sense és Lucy

atihun22

Újonc
2021. 01. 18.
19
3
V4 karakter
Ryan Fader
LV karakter
Escobar Taylor
V2 karakter
Escobar Taylor
Tisztelt Henly Castellano!
Rhett Carey - Las Venturas Metropolitan Police Department, Officer II.
Ayden Beasley - Las Venturas Metropolitan Police Department, Officer II.
A két rendőr neve.
 

LeRoy

Veritas
2019. 01. 10.
247
741
LV karakter
Clinton Kingsley
District_Cout_-_logo.png



LAS VENTURAS JUDGEMENT - DISTRICT COURT

Köszönöm a válaszát Mr. Taylor!

Ebben az esetben tárgyalásra beidézem az említetteken felül Officer II. Mr. Ayden Beasley ((@Beny)) és Officer II. Mr. Rhett Careyt ((@qsty)), mint a Las Venturas Metropolitan Police Department munkatársait, hogy ilyen minőségükben tanúskodjanak az esetről.

Henley Castellano
Judge, Henley Castellano
 
  • Tetszik
Reactions: Sense és atihun22

parkin lot pimpin

Modern Verne
2019. 01. 10.
1 417
5 775
V4 karakter
alaattin günay
LV karakter
bro kicked out
Tisztelt bíróság, tisztelt Henley Castellano!

Én, Rhett Carey rendőrtiszt tanúskodom az üggyel kapcsolatban.

24/01/2021-én délután három óra magasságában érkezett egy lakossági segélyhívás.
Partneremmel Ayden Beasley-vel vonultam ki a címre.
Escobar Taylor vallomását felvettük, illetve a szükséges jegyzőkönyvet megkezdtük, az ügyben nyomozásra is sor került.

A vallomásban leírtakat idézem,
"Online piacon kerestem járművet saját felhasználásra, több napos keresés után egy Dodge Challengerre esett a választásom.

Mikor egy személyes találkozót bonyolítottam le az eladóval, megbeszéltünk egy előleget, kifizettem a foglaló összeget $100.000-t.
Pár nap után egyeztettem egy másik jármű kereskedővel, számomra előkelőbb árkategóriában.

A foglaló összeget szerettem volna viszont látni az első eladótól, de ekkor nemleges választ kaptam."

A helyszínen taglaltam Mr. Taylor számára, hogy az pénzügyi átadást jogi úton ügyvéd jelenlétében kellett volna végrehajtani!
Amennyiben az ügyvédi vallomás és szerződés létrejön, gördülékenyebb az ügy leforgása.
 
  • Tetszik
Reactions: Beny és atihun22

LeRoy

Veritas
2019. 01. 10.
247
741
LV karakter
Clinton Kingsley
District_Cout_-_logo.png



LAS VENTURAS JUDGEMENT - DISTRICT COURT

Köszönöm válaszukat, s Mr. Rhett Careynek különösen a jegyzőkönyvet.

Mr. Taylor, kérem bizonyítékként csatolja az adásvételi szerződést, valamint azzal a kérdéssel fordulok Ön felé, hogy az ellenérdekű félnek fizetett összeget foglaló, vagy előleg gyanánt adta? Ezt a kérdést nem tisztázták egyértelműen, míg ugyanis az Ön indítványában az előleg szó többször is szerepel, addig Mr. Carey jegyzőkönyve foglalóról nyilatkozik.
Megkérem, hogy mielőbb tisztázzák a félreértést!

Henley Castellano
Judge, Henley Castellano
 
  • Tetszik
Reactions: Sense

atihun22

Újonc
2021. 01. 18.
19
3
V4 karakter
Ryan Fader
LV karakter
Escobar Taylor
V2 karakter
Escobar Taylor
Tisztelt bíróság!

Elnézést félreértésért. Az ellenérdekű félnek fizetett összeget előlegként adtam át! Csatolom az előleg elismervényt.

adasveteli.png


Escobar Taylor
 

Körte

Fórum betyár
Modeller
v4
LV
2019. 01. 10.
1 051
6 501
21
Budapest
twitch.tv
V4 karakter
donny cline
LV karakter
jeremy peterman
V2 karakter
bruce iacocca
b%c3%adr%c3%b3s%c3%a1g_2.png

Tisztelt bíróság,

A nevem Rudy Fleming, a felperes, azaz Mr. Escobar Taylor ügyvéde.

Védencem teljesen jól cselekedett a helyszínen, papírra lett írva minden egyes apró részlet, amit a másik fél tudomásul is vett és alá is írt.
Továbbá a lapot alá is írta a szintén helyszínen lévő tanú, amivel szintén Mr. Taylor igaza pecsételhető meg számomra.

Rudy Fleming
Public Defender
 

LeRoy

Veritas
2019. 01. 10.
247
741
LV karakter
Clinton Kingsley
District_Cout_-_logo.png



LAS VENTURAS JUDGEMENT - DISTRICT COURT

Köszönöm válaszaikat, külön köszönöm Ügyvéd Úr felszólalását.

Valóban előleg szerepel a szerződésben, amelynek érvénytelenségére a későbbiekben még visszatérünk. Nem értem, hogyan keveredett az előleg a foglalóval, a két jogintézmény teljesen más.
Mr. Taylor, Ön voltaképpen mennyi pénzt kapott vissza az előlegként kifizetett összegből?

Henley Castellano
Judge, Henley Castellano
 
  • Tetszik
Reactions: Sense

atihun22

Újonc
2021. 01. 18.
19
3
V4 karakter
Ryan Fader
LV karakter
Escobar Taylor
V2 karakter
Escobar Taylor
Tisztelt Bíróság!

0 $-t kaptam vissza a 100.000$ dollárból.

Escobar Taylor
 

Lucy

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2019. 01. 13.
682
1 451
Dubai
V4 karakter
Bella Valerio
LV karakter
Lucy Reed
V2 karakter
Ceria Pietrina
b%c3%adr%c3%b3s%c3%a1g_3.png



LAS VENTURAS JUDGEMENT - SUPREME COURT


Tisztelt Mr.Escobar Taylor!

Az alábbiakban az ön feljelentésének előbírálatát olvashatja. Az előbírálat egy nem jogerős határozat, melyet a bíróságnak még jóvá kell hagynia. Amennyiben nem elégedett ezzel az előbírálattal, még van lehetősége tiltakozni a végleges bírálat meghozatala előtt.

Per összegzése, előbírálat:


    • Megvolt az elegendő gondolkodási idő a jármű megvételével kapcsolatban, hiszen idézem: "végig néztük az autót, mentünk vele, majd megegyeztünk az árban".
    • Az adásvételi feketén fehéren kimondja, hogy az átadott előleg összege, - a felperes szóbeli és írásbeli beleegyezésével - 100%-ban az alperest, Mr.David Ryan illeti meg.
    • Jelen esetben egy olyan összegű pénz követel, ami már más tulajdonában áll, hiszen ezért írták alá a szerződést. Hamarabb kellett volna előre gondolkodni, hogy ne történjen meg ez a gond; ezt akár egy tanuló pénznek is veheti.
    • Kérvényezem az ügy semmissé tételét a felperes gondatlansága ügyében.


    Rosalia González
    Prosecutor
 
  • Tetszik
Reactions: Sense és LeRoy

atihun22

Újonc
2021. 01. 18.
19
3
V4 karakter
Ryan Fader
LV karakter
Escobar Taylor
V2 karakter
Escobar Taylor
Tisztelt bíróság!

Tiltakozom az előbírálattal! Az előleg világosan megérthető abban a formában, ha elállok a vásárlástól a 100%-at vissza kell adnia. Azonban adásvétel nem készült, csak egy előlegről tartozó szerződés ahol világosan le van írva, hogy átadtam a pénzt Mr. David Ryannek. Úgy gondolom, hogy nem követtem el gondatlanságot, hisz az előleg alapfogalmában és álláspontjába a pénz visszaszolgáltatás ha elállok a vásárlástól. Az előleg után az autó Mr. David Ryannél maradt.

Escobar Taylor
 

Körte

Fórum betyár
Modeller
v4
LV
2019. 01. 10.
1 051
6 501
21
Budapest
twitch.tv
V4 karakter
donny cline
LV karakter
jeremy peterman
V2 karakter
bruce iacocca
b%c3%adr%c3%b3s%c3%a1g_2.png

Tisztelt bíróság,

A papírt aláírva mindkét fél tisztában volt, hogy következménye lehet az ügynek.
Ennek tudatában jött létre a szerződés is, amin írásba adták szavukat, miszerint a pénz további része átadásra FOG kerülni!

Az alperes Mr. Taylor többszöri felkeresése után sem volt hajlandó a pénzt visszaadni, tekintve, hogy neki egy csak simán ingyen pénz,
másnak ez egy hatalmas anyagi kár.

Kérném Tisztelt Bíró urat, az előítélet elutasítását, védencemet 100.000$-al (azaz száz ezer dollárral) átverték!

Rudy Fleming
Public Defender
 

LeRoy

Veritas
2019. 01. 10.
247
741
LV karakter
Clinton Kingsley
District_Cout_-_logo.png



LAS VENTURAS JUDGEMENT - DISTRICT COURT


Köszönöm mindannyiuk felszólalását, különösen Ügyvéd Úr és Ügyész Asszony ellentétes álláspontjainak bemutatását.

Mint említettem, Mr. Taylor, a szerződés érvénytelenségének tényét nem hagyhatjuk figyelmen kívül. Az Önök által kötött szerződésből több érvényességi kellék is hiányzik, miképpen: legalább két tanú aláírása, a szerződés hatálybalépése időpontjának megállapítása, a szerződéstől való egyoldalú elállásra jogosító szerződési kikötés hiánya. (Mely utóbbi önmagában nem érvényességi kellék.)
Fontosnak tartom kiemelni, hogy az Önök által megkötött, az előlegről szóló - érvénytelen - szerződés alapján is visszajárt volna az előleg, ugyanis a későbbi adásvételi szerződés megkötésének meghiúsulása esetén az előleg - a foglalóval ellentétben - nem bír szankciós jelleggel. Az ítélet következménye végeredményben tehát ugyanaz, viszont nem mindegy, hogy milyen módon jutunk oda.

Jelen esetben a szerződés érvénytelensége miatti, Mr. Ryannál jelengkező alaptalan gazdagodás jogcímén ítélek meg Önnek, Mr. Taylor, 100.000 (százezer) $ (dollár) kártalanítást, melyet jogosult az alperestől visszakövetelni. Ennek értelmében tehát:


Tisztelt Mr. Escobar Taylor!

Én, Judge Henley Castellano úgy határozom, hogy a kártalanítási kérelmét a bíróság elfogadja!
Én, Judge Henley Castellano úgy határozom, hogy az ügyét a bíróság elfogadja!

Prosecutor Mrs. Renzo Lucy, valamint Public Defender Mr. Rudy Fleming munkáját ezúton is köszönöm.


Henley Castellano
Judge, Henley Castellano
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.