[DC053] Markus Bernstein v. Jason Arezzo

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

NinoBrown

Zöldfülű
2020. 03. 24.
176
231
LV karakter
Dubravko Rajkovic
District_Cout_-_logo.png


District Court - Kerületi bíróság



Felperes adatai

Név:
~ Markus Bernstein ~

Születési hely, idő:
~ Hamburg, 1997.01.23. ~

Bejelentett lakcím:
~ Las Payasadas, Cactus St. ~

Telefonszám:
~ 3876/12000127 ~



Alperes adatai

Név:
~ Jason Arezzo ~

Születési hely, idő:
~ - ~

Bejelentett lakcím:
~ - ~

Telefonszám:
~ 387612005041 ~



Feljelentés oka, részletei

Az eset pontos időpontja, helyszíne:
~ Las Venturas, posta ~

Szemtanú(k) neve(i) (amennyiben nincs jelölje X-el ezt a mezőt)
~ Dubravko Rajkovic ~

Keletkezett anyagi kár:
~ 60.000$ - Tisztelettel kérem a bíróságot, amennyiben a kárt megtérítik, az összeg 80%-át juttassák a szemtanúmhoz, akit a következő telefonszámon érnek el: 38761112941 ~

A történtek részletes leírása:
~ Meghirdettem a 8 verseny tuninggal rendelkező BMW 750 e38 típusú gépjárművemet, ezt követően üzenetet kaptam, hogy az Úr adna cserébe egy 6 versenyes Mercedes E420-szat. Találkoztunk, megegyeztünk, és én átírtam a BMW-t az Ő nevére. Ezután Ő megírta a Mercedesről az adás-vételi szerződést, amit alá is írt, de a feltüntetett tuningok nem feleltek meg az elmondott tuningoknak. Kénytelen voltam aláírni a lapot, így szeretném, ha megtérülne számomra a 6 verseny tuning ára. ~

Bizonyítékok:
~ ~



~ Kelt: 2021.01.08. 02:50 ~
Aláírás
 

LeRoy

Veritas
2019. 01. 10.
247
741
LV karakter
Clinton Kingsley
District_Cout_-_logo.png



LAS VENTURAS JUDGEMENT - DISTRICT COURT


Tisztelt Mr. Markus Bernstein!

Az alábbiakban az Ön feljelentésének előbírálatát olvashatja. Az előbírálat egy megelőző határozat, amely jogerős és megkönnyíti az Ön és a bíróság munkáját. Amennyiben nem elégedett ezzel a határozattal, még van lehetősége fellebbezést benyújtani a bíróság felé a Supreme Court-on.

Én, Judge Henley Castellano az előbírálatban úgy határozom, hogy a kártérítési kérelmet a bíróság elutasítja!
Én, Judge Henley Castellano az előbírálatban úgy határozom, hogy az ügyét a bíróság elutasítja!

Indokolás:



    • Az adásvételi szerződés - mint szerződési jognyilatkozat - a felek kölcsönös és egybehangzó, joghatás kiváltására irányuló akaratnyilatkozata, s mint ilyen, a felek akaratának kölcsönös és egybehangzó kifejezésével jön létre. A szerződés létrejöttének további feltétele, hogy a felek a lényeges és a bármelyikük által lényegesnek minősített kérdésben megállapodjanak.
    • Jelen esetben a személygépjármű (a továbbiakban: szolgáltatás), mint a szerződés tárgya megvizsgálására Ön, (a továbbiakban: jogosult) késedelem nélkül köteles volt. Az adásvételi szerződés azonban a szolgáltatás minőségét tanusította, így Ön tudta vagy tudnia kellett volna, hogy a megvásárolni kívánt személygépjármű milyen felszereltségekkel rendelkezik (lényeges kérdés).
    • Indítványában azonban úgy fogalmaz, hogy "[k]énytelen voltam aláírni a lapot [...]". Amennyiben az Ön szabad szerződési akaratát valóban kényszer törte meg, abban az esetben szerződési jognyilatkozata semmis volna, így legalább az eredeti állapot természetbeni helyreállítását rendelném el. Azonban ezen utóbbit alátámasztandó, a pusztán feltételezett ténymegállapításon felül Ön semmilyen érdemi, releváns bizonyítékot nem közölt a Bírósággal, így arra kérem, Mr. Bernstein, amennyiben valóban megalapozott bizonyítékokkal rendelkezik a kényszer valós bekövetkezte lehetőségének voltáról, abban az esetben ismételt keresetindítás mellett forduljon a Bíróság felé.

Henley Castellano
Judge, Henley Castellano
 
  • Imádom
Reactions: Sense
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.