Craftolható illegális dolgok egálba hozása a jelenlegi árakkal

tomeszLV

Írnok deák
2020. 06. 10.
554
1 018
Eger
LV karakter
Bill T Rodger
Szevasz! Elsőre nem biztos, hogy mindenki számára érthető a cím. Hagyj magyarázzam el. Probléma jelenleg ott van, hogy a v3 óta meg tízszereződtek az árak. Fegyver és drog árak pedig maradtak ugyan ott. Tehát egyszerű példa: egy sima ak kb 100.000$ glock 50-60.000$ stb... Na már most v3 idején 100.000$ azért ért valamit ami egy AK ára volt kb. Tehát a legfullosabb kocsit 40.000$-ból meglehetett szereltetni, most kb x10 ez az összeg vagy sokkal több. Én úgy gondolom, hogy a fegyverek árát is jó lenne felhozni a jelenleg pénzügyi szintre. Többfajta javaslatom is van amik szorosan egybefüggnek.

1. Telefon ->Tárgy menüpontban azonnali hatállyal az illegal hirdetésének beszüntetése. (Régen sem lehetett csak úgy minden John Joe-nak hirdetnie)
Ez azt eredményezné, hogy mivel illegalis, tehát irl életben is nehezen lehet hozzájutni, így megnőne a szerepjáték az illegal FK-kkal, valamint ők tudnák szabályozni kraft útján, hogy mennyi fegyver legyen a városba. Jelenleg túl sok van.

2. Fasza ötlet volt (nem tudom kié) hogy lelehessen adni a fegyvereket SD-nél. De könyörgöm, ha több oda a benzinköltség mint amit adnak érte, akkor mit akarunk elérni?
Javaslatom az lenne, hogy egy NPC kiállítása (időre órára, hetek max egy hónap) ahol TISZTESSÉGES áron le lehessen adni fegyvert, pl: Ak: 70.000$, Glock 40.000$, még ez is piaci ár alatt van, de így csomó fegyver menne ki a szerverről. Szigorúan korlátozni kellene, hogy 24 óra alatt hány db fegyver adható le. Ez jelen esetben szerintem FK-sként 3-4. Civilként 2-3.
Tudom, hogy ebből emberek profitálnának, de ha egy farmozás 150.000$-t fizet/nap 1,5 vagy 2 héten keresztül akkor, ha már valaki vette a fáradtságot és belépett az illegalis életbe, frakcióba vagy anélkül, akkor némike kis pénz járhatna számámra.

3. Fegyveradó bevezetése, meglehetne szabni, hogy pl: Ak-ként 10$ Glockonként 5$ adót von le a játék minden órában. Ezzel azt elérve, hogy a tömérdek széfben felhalmozott, majd egyszer jó lesz valamire fegyveres emberkék leadják őket, mert hosszútávon nem vezet célre, hogy lerakatban ennyi fegyver van. Kevésnek tűnik ez az összes, hogy 10 és 5 $, de úgy gondolom akinek nagy mennyisége van jelentősen károsíthatja.

4. Kicsit eltérő ötlet. Balance szempontjából lenne jó, hogy ha a reeferes ládákat visszatennék, mondjuk megmaradna a szigetes ládák, de pl: alkatrészt meg drog hozzávaló, csak reeferezésből lehetne szerezni. Ez fellendítené újra, az RP-t a kezdő illegalosok, meg a frakciósok között. Konkrét hálózatokat lehetne kiépíteni IC, amelyek egy frakcióhoz vezetnének. Illetve azért mondtam, hogy balance, mert eddig minden ötletet, az illegal korlátozott, de valami hagyj maradjon a civilként illegalal foglalkozóknak.

Összességében, ha valakinek az tűnt volna fel, hogy profit orientált ez a történet akkor el kell, hogy keserítsem, mert ez főként RP, RP szál és reális IRL alapúra tenné vissza a dolgokat mint volt az régen. Ez az egész azt eredményezné, hogy hátha feljebb menne bizonyos dolgoknak pár száz ezerrel az áruk, mert eléggé kellemetlen az a 130.000$ csekk meg a 150 perc, ha az egész cuccosod nem ért többet 80.000$-nál.

Köszönöm, hogy elolvastad, várom a krtikákat/észrevételeket. Normalis emberi kereteken belül. Lehet még több ponttal ki fog ez egészülni a napokban.
Üdv!
 

skooobnba

Zöldfülű
2023. 06. 26.
152
230
cs_office
youtube.com
V4 karakter
Ezra Piper
LV karakter
Clayton Schneider
1. Telefon ->Tárgy menüpontban azonnali hatállyal az illegal hirdetésének beszüntetése. (Régen sem lehetett csak úgy minden John Joe-nak hirdetnie)
A redvédelem vállalta hogy foglalkozik az ilyen hírdetésekkel, meg lett kérdezve annó.
2. Fasza ötlet volt (nem tudom kié) hogy lelehessen adni a fegyvereket SD-nél. De könyörgöm, ha több oda a benzinköltség mint amit adnak érte, akkor mit akarunk elérni?
Alapból keveset kapnak a fegyverért, szerintem te sem gondolod komolyan hogy egy 20.000$-os AK-ért majd kapsz 80.000$-t. Tudtom szerint a skines fegyverekért kapnak kb 200.000$-t amik amúgy 8-10 millióban mennek.
Fegyveradó bevezetése
????
de valami hagyj maradjon a civilként illegalal foglalkozóknak.
Semmivel sem vagy előrébb attól hogy megkapod egyből az alkatrészeket és nem kell keresned egy illegálost flexelés miatt, sőt ez még jobban hozzátesz ahoz a rendszerhez amiről beszélsz. Annó amikor még toltuk haverokkal a detektort szigeten sok taggal találkoztunk, így szereztünk kapcsolatokat, craftoltattunk, majd lassan frakcióba kerültünk.
hátha feljebb menne bizonyos dolgoknak pár száz ezerrel az áruk
Nem fog, jelenleg csak az új fegyvereknek van bármiféle értéke, ami nem is fog megváltozni hisz aki használja őket tudja hogy sokkal jobbak (Pontosabbak, többet sebeznek, messzebb visznak).
 
  • Tetszik
Reactions: uncut gem

Wexen

 rovidnadrag egyseg
SzerverAdmin
LV
2019. 03. 24.
1 084
1 360
V4 karakter
Gregory D Watson
LV karakter
Charlie Parks
V2 karakter
Gregory R Rodriguez
2. Fasza ötlet volt (nem tudom kié) hogy lelehessen adni a fegyvereket SD-nél. De könyörgöm, ha több oda a benzinköltség mint amit adnak érte, akkor mit akarunk elérni?
Javaslatom az lenne, hogy egy NPC kiállítása (időre órára, hetek max egy hónap) ahol TISZTESSÉGES áron le lehessen adni fegyvert, pl: Ak: 70.000$, Glock 40.000$, még ez is piaci ár alatt van, de így csomó fegyver menne ki a szerverről. Szigorúan korlátozni kellene, hogy 24 óra alatt hány db fegyver adható le. Ez jelen esetben szerintem FK-sként 3-4. Civilként 2-3.
Tudom, hogy ebből emberek profitálnának, de ha egy farmozás 150.000$-t fizet/nap 1,5 vagy 2 héten keresztül akkor, ha már valaki vette a fáradtságot és belépett az illegalis életbe, frakcióba vagy anélkül, akkor némike kis pénz járhatna számámra.
Hali! Az ötlet @NMarcell úré volt, ami saját meglátásunk szerint is jó kezdeményezés. Sajnos valóban nem kap érte valami sok pénzt a frakció, SD-s fórumon pár itemnél össze is gyűjtöttem, hogy mi mennyi. Több ilyen kezdeményezést szeretnénk még csinálni. Most annak apropóján volt mivel a húsvéti bónusztojásokból amennyiben illegál item, például alkatrész jött de legális fk-ban volt a személy vagy szimplán nem akart vele kereskedni, legális módon valamennyi pénzhez tudott jutni.
 

gabri

Barangoló
2023. 09. 11.
101
225
V4 karakter
Gabriel Rodriguez
LV karakter
Stefan Penkov Kostov
A civileknek szinte ugyanannyi lehetőségük van, mint egy illegális F3 tagnak és szigeten is ugyanúgy járkálhatnak, meg ráadásul még nagy maffiának is érzik magukat mellé(tisztelet a kivételnek), csak mert van náluk egy fegyver. Jelenlegi pénzszerzési lehetőségek közül illegálosként csak az ATM fúrás és az aranybank ami megéri, a többi leginkább csak szórakozásként szolgál. SeeNion szerintem bőven elég volna, az meg a civil játékos RP -jén kéne múljon, hogy tud-e szerezni magának fegyvert vagy bármi más illegális tárgyat egy frakciótagtól. SeeNion helyett sokan inkább sima hirdetésbe rakják ki még F3 tagként is az illegális itemeket annyira nem működik és szinte alig használják a SeeNion-t, sima hirdetések között meg 10-ből átlagban 7-8 illegális ami szerintem nem is reális és nem is helyénvaló.
 

Norman.

no para és no sleep
2021. 03. 22.
431
937
Szentgotthárd
V4 karakter
camilla_rubino
LV karakter
finlay.gill
1. Telefon ->Tárgy menüpontban azonnali hatállyal az illegal hirdetésének beszüntetése. (Régen sem lehetett csak úgy minden John Joe-nak hirdetnie)
Ez azt eredményezné, hogy mivel illegalis, tehát irl életben is nehezen lehet hozzájutni, így megnőne a szerepjáték az illegal FK-kkal, valamint ők tudnák szabályozni kraft útján, hogy mennyi fegyver legyen a városba. Jelenleg túl sok van.
Régen mindenkinek az volt a baja, hogy nincsen ez a lehetőség. Meg, hogy nem lehet érvényesülni civilként. Most, hogy ez be lett hozva, most ez a baj?
Mindig ez volt, régen is, ahogy be lett hozva egy új "szabálypont", vagy lehetőség, mindenki a régit akarta. Döntsük már el akkor.
 

tomeszLV

Írnok deák
2020. 06. 10.
554
1 018
Eger
LV karakter
Bill T Rodger
Alapból keveset kapnak a fegyverért, szerintem te sem gondolod komolyan hogy egy 20.000$-os AK-ért majd kapsz 80.000$-t. Tudtom szerint a skines fegyverekért kapnak kb 200.000$-t amik amúgy 8-10 millióban mennek.
Éppen ez a probléma, hogy nevetséges áron történt ez a dolog, persze, hogy nem lett nagy sikere. Nyílván nem 20.000$-t ér egy AK...

Hali! Az ötlet @NMarcell úré volt, ami saját meglátásunk szerint is jó kezdeményezés. Sajnos valóban nem kap érte valami sok pénzt a frakció, SD-s fórumon pár itemnél össze is gyűjtöttem, hogy mi mennyi. Több ilyen kezdeményezést szeretnénk még csinálni. Most annak apropóján volt mivel a húsvéti bónusztojásokból amennyiben illegál item, például alkatrész jött de legális fk-ban volt a személy vagy szimplán nem akart vele kereskedni, legális módon valamennyi pénzhez tudott jutni.
Ott kezdődik alapvetően a probléma, hogy nem csak legál emberekre kellene gondolni. Illegal, akinél nem egy vagy két darab tec9 rész van, azokat kellett volna bevonni, így kb a 15-20%-át sikerült megsemmisíteni, nagyon maximum. De ez is javarészt ami a húsvéti event miatt keletkezett.
A civileknek szinte ugyanannyi lehetőségük van, mint egy illegális F3 tagnak és szigeten is ugyanúgy járkálhatnak, meg ráadásul még nagy maffiának is érzik magukat mellé(tisztelet a kivételnek), csak mert van náluk egy fegyver. Jelenlegi pénzszerzési lehetőségek közül illegálosként csak az ATM fúrás és az aranybank ami megéri, a többi leginkább csak szórakozásként szolgál. SeeNion szerintem bőven elég volna, az meg a civil játékos RP -jén kéne múljon, hogy tud-e szerezni magának fegyvert vagy bármi más illegális tárgyat egy frakciótagtól. SeeNion helyett sokan inkább sima hirdetésbe rakják ki még F3 tagként is az illegális itemeket annyira nem működik és szinte alig használják a SeeNion-t, sima hirdetések között meg 10-ből átlagban 7-8 illegális ami szerintem nem is reális és nem is helyénvaló.
Érzésem szerint nem túlságosan sikerült megfognod a lényeget. Témától eltértél. Mi köze ide az aranybanknak? Nyílvan jobban fizet mint bármi más. De itt nem ez a lényeg, hanem amit a címben is lehet olvasni. Másfelől, semmi probléma azzal, hogy John Joe a szigeten járkál. Most mi különbség volt mikor Reeferezni lehetett meg a mostani rendszer között? Elárulom, semmi. Civileket be lehet vonni. Jelenleg azzal tudok egyetérteni itt a leírtakban, hogy túlzottan be vannak vonva, amire te is utaltál. De mivel tömegtermékek lettek ezek az illegalis fegyverek/drogok ezért ment le az áruk. Ezért kellene szabályozni a fent leírtaknak megfelelően, hogy "kuriózum" legyen és így tudnak az árát megemelni.
Mi lenne ha rpznetek illegal frakiba nem pedig fegyverekkel kereskednetem??
Senki nem kereskedik illegalból fegyverekkel. Jelenleg kb az a helyzet, hogy van 1-2 akítv frakció aki tényleg keményen RP-zik csinalja a dolgat, többik meg fúrják az ATM-et. Vagy azért mert ki vannak égve a játéktól és évek alatt annyit RP-ztek, hogy únjak. Vagy nem értenek az RP-hez és PVP szerveren érzik magukat.
Régen mindenkinek az volt a baja, hogy nincsen ez a lehetőség. Meg, hogy nem lehet érvényesülni civilként. Most, hogy ez be lett hozva, most ez a baj?
Mindig ez volt, régen is, ahogy be lett hozva egy új "szabálypont", vagy lehetőség, mindenki a régit akarta. Döntsük már el akkor.
Azzal van alapvetően a baj, hogy minden John Joe tud érvényesülni jelenleg. Régen az élt meg az illegalból, akinek volt némi tapasztalata, agya és kitartása. Most, felbüffent egy hirdetést a telefonra bárki, 50-50% az esélye, hogy vásároló jön vagy a yard. Régebben esélye nem volt kb a rendvédelemnek, mert minden "FŰ alatt történt". Kiépített mindenki 2-3 embert aki szedi az alkatrészt, volt egy kraftos emberke (ha te nem tudtál, de amikor 7-8 frakció volt akkor mindenki illegalba volt mert aktiv volt és csak az nem ment aki nem akart ) illetve keresned kellett vevőt. Ez mind RP és ez a játék alapvető lénye, hogy kapcsolatok kiépítése RP útján. IRL sem három haverodat ismered...
A redvédelem vállalta hogy foglalkozik az ilyen hírdetésekkel, meg lett kérdezve annó.
Szerinted ez véletlen? Hát persze, hogy vállalják. Hát előtte közük nem volt semmilyen ügylethez. Minden RP szinten ment, és oda nehezebb volt beépülni. Mint IRL is, telefont könnyebb ellenőrizni, mint a füstjelekkel való kommunikációt... Azért engedték, hogy ráhatásuk legyen...
 
  • Fájdalmas
Reactions: skooobnba

asmoky

fallen angel
2019. 01. 10.
3 404
7 909
21
V4 karakter
Patrick Steele
LV karakter
Patrick Mendoza
3. Fegyveradó bevezetése, meglehetne szabni, hogy pl: Ak-ként 10$ Glockonként 5$ adót von le a játék minden órában. Ezzel azt elérve, hogy a tömérdek széfben felhalmozott, majd egyszer jó lesz valamire fegyveres emberkék leadják őket, mert hosszútávon nem vezet célre, hogy lerakatban ennyi fegyver van. Kevésnek tűnik ez az összes, hogy 10 és 5 $, de úgy gondolom akinek nagy mennyisége van jelentősen károsíthatja.
Kérlek szépen kifejtenéd, hogy mi a baj azzal, ha nekem több széfem televan ilyen kraftolható egyszerhasználatos fegyverekkel? Senkit nem bánt, ennivalót pedig főleg nem kér. Azért, mert valami használaton kívül van, miért fizessek érte? Én speciel ezeket arra tartom fent, hogyha valakinek kell adni belőle, mert elvették tőle, elkopott, kiszedte a script a kezéből mert eltörött. RL-el példálózol, de akinek RL is több fegyvere van az mit csináljon? Sétáljon be a helyi örsre és adja le, mert éppen nem használja? Megbocsáss, de ennek semmi értelme nincsen, csak az, hogy vigye ki item szám alapján a pénzt és kapjon az ember egy plusz adót. Kíváncsi lennék, hogy te mennyire fizetnéd ezt szívesen. Én jelenleg illegális frakció tagja vagyok, nem igen fizetnék még pluszba a fegyvereimért, úgy, hogy a sok Trader Matthew feltolta a lőszerek árát közel kettőezer dolláros darabárra. A végén esetleg a töltények után is fizessek darabárat? Vagy nem értem a tényleges és logikus elképzelést ezek mögött.
 

tomeszLV

Írnok deák
2020. 06. 10.
554
1 018
Eger
LV karakter
Bill T Rodger
Kérlek szépen kifejtenéd, hogy mi a baj azzal, ha nekem több széfem televan ilyen kraftolható egyszerhasználatos fegyverekkel? Senkit nem bánt, ennivalót pedig főleg nem kér. Azért, mert valami használaton kívül van, miért fizessek érte? Én speciel ezeket arra tartom fent, hogyha valakinek kell adni belőle, mert elvették tőle, elkopott, kiszedte a script a kezéből mert eltörött. RL-el példálózol, de akinek RL is több fegyvere van az mit csináljon? Sétáljon be a helyi örsre és adja le, mert éppen nem használja? Megbocsáss, de ennek semmi értelme nincsen, csak az, hogy vigye ki item szám alapján a pénzt és kapjon az ember egy plusz adót. Kíváncsi lennék, hogy te mennyire fizetnéd ezt szívesen. Én jelenleg illegális frakció tagja vagyok, nem igen fizetnék még pluszba a fegyvereimért, úgy, hogy a sok Trader Matthew feltolta a lőszerek árát közel kettőezer dolláros darabárra. A végén esetleg a töltények után is fizessek darabárat? Vagy nem értem a tényleges és logikus elképzelést ezek mögött.
Piszok egyszerű a dolog. Mondok neked egy példát. Szerbiában 1 éve kb volt egy vagy kettő lövöldözés. Utána be lehetett vinni az örsre a meglévő fegyvered ami a Délszláv háborúból maradt, leadni. Nyílván maradtak fegyverek embereknél. De egyszer itt is pontot lehetne tenni ezen ügy végére, hogy mindenki tele van fegyverrel. Jelenleg azért kerülnek ennyibe a fegyverek (olcsó) mert sok van belőlük. Ha leadnánk ezeket akkor a kereslet és a kínálat aránya megváltozna, ami lehetővé tenné a piaci tényezők változását, olyan módon, hogy megnőne a kereslet a fegyverek iránt, de mivel nem lenne annyi fegyver, így az áruk is emelkedne reálisan a jelenlegi árakhoz.

Adóról meg annyit, hogy aki fegyverrel akar kereskedni, az nyelje be ezeket az adókat. Aki pedig csak használni szeretné őket, az pedig akkora adót nem fizet. Már megbocsáss, kb amit egy ember reálisan használ bizonylatos fegyvereket javarészt, nincs több 4-5, maximum 6-nál. Ez ezzel az 5-10$-al számolva maximum durván kiszámítva is 100$ lenne... ami eltörpül, amellett, hogy egy autó 300-at visz el tőled óránként, senkinek nem egy autója van, hanem manapság 4-5 akár. Most abba ne menjünk bele, hogy garázs miatt adó kedvezményed van, mert nem mindenki van garázsa, sőt többségnek még mindig nincs.

Pontosan, ahogy kifejtetted, ezekkel a Trader Matthew-kal van a gond, mert ez nem reális, hogy ennyire könnyen valaki hozzájusson fegyverhez. Amerikában játszódik a story oke. Egyáltalan nem oke, hogy pl: Jófogáson valaki neked golyószórót akar eladni, mert kb jelenleg ez a helyzet, hogy mintha ott lennénk. Hogy a tárgyak menüpontot nyugodtan átlehet nevezni DarkSee-re...

Töltények meg azért kerülnek ennyibe, ehhez semmi közük a kereskedőknek. PP-s lett a legtöbb töltény, bocsánat, hogy személyeskedek, de te például rendszeresen rabolod az aranybankot. Ez ahhoz vezet hogy esetleges lövöldözések során fogy a lőszer és hiány keletkezik nálatok, amit csak a PP-ből lehet pótolni, amit nehezebb mint ha dollárból lehetne. Egyébként az M4 lőszeren kívül a legtöbb 300-400, de az ak is 500$/db maximum. Annyira ez még nem gáz, szerintem.

Töltényekre nem kellene külön adót bevezetni. Erről nem is beszéltem...
 
  • Tetszik
Reactions: youknowwhooim

trinton

minipekka
SzerverAdmin
LV
2020. 07. 21.
838
2 861
LV karakter
killian siggers
Én nem értem ezt most.
Lehet csak velem van baj, nem tudom.

Egyszer az a baj, hogy olcsó a fegyver. Ez kinek baj? Inkább kifizetnél 500.00$-t egy AK-ért? Az új fegyverekbe bele se merek gondolni mennyibe kerülne akkor.

Másrészt, azt mondod, hogy nem a fegyver kereskedés miatt akarod azt, hogy drágább legyen a fegyver.

Kérdezem én, akkor miért?

Miért lenne baj, ha egy viszonylag kezdő játékos hozzájuthat egy fegyverhez? Ha nem használja ésszel vagy IC vagy OOC szanckiót ő is ugyanúgy megkapja.

Akik régen benne voltak az FBI Frakcióban, azok pontosan jól tudják, hogy hírdetés nélkül is pofonegyszerűen letudsz buktatni kisebb-nagyobb fegyverkereskedőt.
 

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
416
4 995
Miskolc
V4 karakter
rufus.larkyn
LV karakter
adelina.greek
Látod? Nem látod át ténylegesen az egész működését a dolognak és a kétes, egyáltalán nem valós gondolataid miatt próbálsz valami változtatni.
Nem csak és kizárólag prémium pontból szerezhetőek az adott töltények. 4 darab töltény típus van, ami csak abból szerezhető: m4, mp7, ak-74, magnum.
Szimplán a 3 RNG dolog miatt, drága mivel unalmas az egész leforgása és valaki lustaságából adódóan (jogosan) inkább pézt áldoz rá, még ha drágább is. Találsz-e /Ha találsz olyat találsz-e /Ha olyat találtál az jön-e ami neked kell. dolog miatt drága, mivel grind az egész.

Telefon:
Elfogadta a rendvédelem, hogy foglalkozik a hirdetésekkel. -> Probléma megoldva, a saját aktívságukon múlik, hogy visszaszorítsák ennek a dolognak az elterjedését. Ezáltal kaptak teret a "kereskedők" is, mivel a SeeNion használhatatlan, ki kell mondani.
Azt meg ne felejtsd el, hogy irl is vannak ilyen hirdetések, csak éppen több millió hirdetés között nehéz kiszűrni ezt, meg azok inkább burkolt verzióban vannak jelen itt pedig korlátolt számban vannak hirdetések a játékosszám miatt, amik közül kitűnik, mivel nem olvad be a sokaságba.
Ha te nem akarod ezt a lehetőséget igénybevenni, szíved joga. Nem teszed meg, aki meg megteszi azt előbb, vagyutóbb lecsukják és megszívta.

Fegyver/alkatrész leadás:
Nem egy kötelező dolog, viszont amit sokan kérnek az egy illegális NPC, akivel tudsz üzletelni a nem használatos tárgyaid miatt. Ezt maga a rendvédelem vitelezte ki, mivel nekik van egy ilyen scriptjük, hogy adott részt megkapnak a leadott árból. Na már most, ha figyelembe veszed hogy ezt a scriptet maguk a rendvédelmisek oldották meg neked, hogy leadhatod náluk, pont nem szarozni kellene magát a rendszert, hanem örülni neki hogy legalább nem a kukába dobod ki a számodra használhatatlan dolgokat, hanem oké hogy kevés pénzt, de pénzt kapsz érte nem egy hangeffektet hogy kitetted a kukába.
Nem kötelező dolog, ki is dobhatod a kukába a fegyvereid, amivel még pénzt sem hozol be a szerverre a rendszer által, de ha meg ha kihaszsználod a lehetőséget kapsz 2500$-t alkatrészenként mondjuk, és kerestélrajta nem pedig a kukában landolt, nulla nyereséggel. Válassz, akarod vagy nem. Ha akarod használod, ha nem akkor nem.

Fegyveradó:
Nagyon szeretnék azért fizetni mert vannak fegyvereim, főleg az egyszer használatos fegyverekért amik lövöldözés miatt elkopnak és eltörnek x időn belül a kezembe és van utánpótlásom, csodálatos ötlet egy olyan dolgot irreálisan adóztatni, akármilyen összeggel amiről papíron se tud senki, csak te. De azért vonjon a rendszer adót rá, mivel nem használod. Csodálatos ötlet.

Attól hogy ezeket behozzák még Botond a marketinges, önjelölt bíró, illetve civil maffiózó nem fog áttérni arra hogy az általad említett reális kialakult roleplay szitukban vegyen részt. Nem fogja a másik, se a te oldaladat érinteni hogy mire mennyi a csekk, mivel azt a te saját hülyeséged, hogy mondjuk nem a saját sávodban mész, átmész egy stop táblán, átmész mindenen, hozza magával, mivel neked az 5 másodperced többet ér annál, mint hogy továbbmenj és lefordulj 2x.
Feleslegesen hasonlítgatod az illegál árakat a csekk árakhoz, meg ahhoz hogy mennyi pénzbüntetést kapsz ha lecsuknak és mennyi percet. Nem egymástól függő dolgokat hasonlítasz össze.
Kreszt sértő szabályszegésért kapsz egy 50k-s csekket itthon is, ha olyan csinálsz és nem veszik figyelembe hogy mondjuk csak 300k-t keresel és nagy része a jövedelmednek, old meg hogy nem csinálod meg megint és odafigyelsz.. Mivel magasról leszarják, téged a hibádért büntetnek az előírás szerint.

Egyik "ötleted" sem segíti előre a roleplay kialakulását, maximum hogy jobban megérné még jobban kereskedni, illetve gyorsabban kellene elkereskedni mindent hogy még azt a "fegyveradó" mennyiséget se vonja le a rendszer, ja meg persze hogy többet érne az illegális tárgy amit eladsz.

Nem lehet hogy először azokon kellene gondolkodni hogyan küszöböld ki a számodra nem tetsző 80k-s stoptábla büntetését ha áthajtasz rajta, esetleg nem szembesávba közlekedsz.. vagy ha igen, először szétnézel hogy megteheted-e? Nehéz? Nem hiszem. Nem azon a 1 másodperces S betű megnyomáson fog múlni az életed, amivel ki is küszöböltél egy stop tábla büntetést.
 

asmoky

fallen angel
2019. 01. 10.
3 404
7 909
21
V4 karakter
Patrick Steele
LV karakter
Patrick Mendoza
de te például rendszeresen rabolod az aranybankot
Igen, ez így van naponta többször is, amikor kinyit. De azért köszönöm, hogy ideszúrtad ezt. Egy aranybank manapság számomra már nem profitáló a fegyverkopást és az ellőtt lőszereket, lelőtt mellényt, elhasznált drogokat összeadva az idővel. Amit kihozunk aranyat és osztozkodunk rajta az nem akkora profit mint egy -kettő ember hiszi. Jobb esetben 4- 5 milliót osztunk fel hat vagy hét fele. Bőven ott vagyok, hogy közel százezer dollár a profitom csak, amit vegyünk figyelembe, hogy a szerelés elvisz, sokszor minusz is nekem egy bank. Megkérdezheted jogosan, hogy akkor miért csinálom. Pofonegyszerű a válasz, van akinek szüksége van jobban a pénzre és ezért megyek segíteni nekik. Nem abból gazdagodik meg az ember, hogy kirabolja a bankot. Sokkal egyszerűbb eladnom a fegyvereket vagy kocsit adnom vennem ha pénzt akarok keresni.

Ez ahhoz vezet hogy esetleges lövöldözések során fogy a lőszer és hiány keletkezik nálatok, amit csak a PP-ből lehet pótolni, amit nehezebb mint ha dollárból lehetne.
Nyithatóak is lőszer ládából. Ameddig ezeket a ládákat megtudom venni húszezer dollár körül addig nem igen szorulok a PP-re. M4 töltény veszély pedig nem fenyeget mivel több tízezer darab van csak nálam. Még V4 elején vásároltam belőle egy jó nagy pakkot, amit a mai napig használok.

kb amit egy ember reálisan használ bizonylatos fegyvereket javarészt, nincs több 4-5, maximum 6-nál.
A Tan és Olive festésű fegyverek azért drágábbak, nyolc és tizenkettő millió között vannak, a Tan M110-et pedig meg sem említem a közel tizenhat milliós árával. Ami fegyvereket te említesz azok a karácsonykor vagy éppen húsvétkor nyitódtak. Amik pedig ténylegesen keresve vannak azokat nem igen nyitotta senki sem, ezért PP árban lehet hozzájuk jutni. Skin nélküli fegyvert nem éri meg használni a kopás miatt.

De egyszer itt is pontot lehetne tenni ezen ügy végére, hogy mindenki tele van fegyverrel. Jelenleg azért kerülnek ennyibe a fegyverek (olcsó) mert sok van belőlük. Ha leadnánk ezeket akkor a kereslet és a kínálat aránya megváltozna, ami lehetővé tenné a piaci tényezők változását, olyan módon, hogy megnőne a kereslet a fegyverek iránt, de mivel nem lenne annyi fegyver, így az áruk is emelkedne reálisan a jelenlegi árakhoz.
Tehát akkor végülis a pénzre megy ki a dolog, hogy az illegális tárgyak többet érjenek.

Egyébként összességében amikről írsz eléggé elrugaszkodott dolgok. Megkérdezhetem, hogy te a szerveren milyen szerepet töltesz be? Esetlegesen frakciótag vagy civil vagy? Mert amiker most ide a forum felületére véstél eléggé úgy hangzanak, mintha csak a levegőbe beszélést szeretted volna egy eléggé szép formába önteni.
 

Dixie

Zöldfülű
2019. 04. 02.
222
709
Margit híd alatt
V4 karakter
Riley Graham
LV karakter
Dixie Johns
Koma, ha azt szeretnéd hogy drágábbak legyenek a fegyverek vagy a drogok akkor a legegyszerűbb dolog hogy nem a teljes rendszer átalakítására írsz ötletet hanem a rate drop csökkentésére. Ha kevesebb ládát szednek ki és azokból a ládákból is kevesebb anyag jön akkor az ára fel fog menni mert egyenes arányosan kevesebbet tudnak majd kraftolni. Az meg hogy 2000 dollár/lőszer az ár... sose az a hülye aki hirdeti hanem aki megveszi. Vettem pár lőszer ládát és olyan mennyiségű lőszerem lett hogy FK társaknak csak puszira adom hogy vigyék el mert nincs helyem.
 

Norman.

no para és no sleep
2021. 03. 22.
431
937
Szentgotthárd
V4 karakter
camilla_rubino
LV karakter
finlay.gill
Azzal van alapvetően a baj, hogy minden John Joe tud érvényesülni jelenleg. Régen az élt meg az illegalból, akinek volt némi tapasztalata, agya és kitartása. Most, felbüffent egy hirdetést a telefonra bárki, 50-50% az esélye, hogy vásároló jön vagy a yard. Régebben esélye nem volt kb a rendvédelemnek, mert minden "FŰ alatt történt". Kiépített mindenki 2-3 embert aki szedi az alkatrészt, volt egy kraftos emberke (ha te nem tudtál, de amikor 7-8 frakció volt akkor mindenki illegalba volt mert aktiv volt és csak az nem ment aki nem akart ) illetve keresned kellett vevőt. Ez mind RP és ez a játék alapvető lénye, hogy kapcsolatok kiépítése RP útján. IRL sem három haverodat ismered...
Még mindig nem értem, tehát neked az a problémád, hogy mindenki tud érvényesülni a szerveren? Ha meg nem lehetne a "tárgyi" hírdetésekbe hírdetni a dolgokat, akkor az lenne a baj, mert "nincs fegyver a szerveren, és nehéz hozzá jutni a dolgokhoz". Egyébként, illegálból sosem lehetett kb megélni, aki volt illegálba tudja, hogy valószínűleg mínuszos lesz a dolog, mivel ott RP megy, nem pedig a kereskedelem. (Nyilván van olyan aki kereskedik).
Hát előtte közük nem volt semmilyen ügylethez.
Hisz régen is mentek az úgynevezett buktatások, régen is rengeteg embert kapcsoltak le ilyen dolgokkal, nem volt annyira nehéz bele látni a dolgokba.
 
  • Tetszik
Reactions: uncut gem

szocskeee

The Pure and the Damned
2020. 08. 18.
190
4 548
Hyperborea
V4 karakter
jimmy bloom
LV karakter
tonny laflour
3. Fegyveradó bevezetése, meglehetne szabni, hogy pl: Ak-ként 10$ Glockonként 5$ adót von le a játék minden órában.
mivel feltételezem az állam nem fog adóztatni téged az illegális fegyverekért amiket titokban tartasz otthon, mivel magyaráznánk IC a pénz rejtélyes eltünését? ezzel pl ?

A Fegyogoblin


A Fegyogoblin (Arma Ignifera Gobelinus) egy misztikus entitás, melyet a lőfegyverek jelenléte vonz magához. Nevét azon tulajdonságáról kapta, hogy ha valaki lőfegyvert tart a háztartásában, akkor ez a lény rövid időn belül megjelenik, és az áldozat otthonának rejtett zugában fészkel, hogy aztán értékeket, rendszerint érméket és bankjegyeket lophasson túlélésének érdekében.


Jellemzők

A Fegyogoblin rendszerint a házak pincéjében, padlásán vagy akár a falakban talál menedéket. Általában éjszaka vagy olyankor, amikor senki sincs otthon, merészkedik elő, hogy lopásba fogjon. Kifinomult lopási technikája sokan csak akkor veszik észre, amikor már túl késő.

Különlegessége, hogy a pénzt nemcsak lopja, hanem fészeképítésre is használja. Szorgosan felhalmozza a bankjegyeket, amit aztán alaposan összegyűrve és megmunkálva fészkét építi belőle, melyben rejtőzködhet.

A szaporodás terén a Fegyogoblinok még különösebb viselkedést mutatnak. Az érméket nem csak pénzügyi célra, hanem szaporodási tevékenységeik megkönnyítésére is használják. Ezeket az apró érméket ugyanis szexuális kielégülésre használják, mely elősegíti a szaporodást és az utódok létrehozását.



bafed1d8-eda0-457a-8f6b-8fd4f3c421ec-061019-dobby-1280x720.jpg
Videófelvétel a Fegyogoblinról ahogyan egy gazdagnegyedi ház beállóján mászkál.

További nevek: Adómanó, Toolie Stolie

Város: Las Venturas

Régió: Amerikai Egyesült Államok
 

tomeszLV

Írnok deák
2020. 06. 10.
554
1 018
Eger
LV karakter
Bill T Rodger
Hű, nem gondoltam volna, hogy ennyi embernek beindítja a fantáziáját ez a téma. Ami jó, mert egyfajta Párbeszéd tud itt kialakulni, azért, hogy megvitassuk a helyzetet. Megpróbálom, mindenkinek a kérdését megválaszolni. FONTOS! Csak azokat a kérdéseket fogom megválaszolni ami a témához tartozik.

Egyszer az a baj, hogy olcsó a fegyver. Ez kinek baj? Inkább kifizetnél 500.00$-t egy AK-ért? Az új fegyverekbe bele se merek gondolni mennyibe kerülne akkor.

Másrészt, azt mondod, hogy nem a fegyver kereskedés miatt akarod azt, hogy drágább legyen a fegyver.

Kérdezem én, akkor miért?
Kettő kérdés összefügg szorosan. Először is. V3 során, ha volt egy F10-ed, megtudtad szereltetni 8-10.000$-ból kb. Akkor is 100.000$-ba került egy AK-47-es. Akkoriban elflangáltak az emberek egy hétig 20.000$-ból mert olyan alacsonyan voltak az árak. De nem egy ismerősöm volt aki akitvan RP-zett főleg illegalban és 5.000$-ból simán eléldegélt. Én is ide tartoztam. Igazából egy ilyen 200-300-ra gondoltam, hogy az ak annyi lenne a realis ár. De ezt nem emberek határozzák meg, hanem a piaci tényezők, a kínálat és a kereslet. Mindent ez határoz meg.

Azért akarom, hogy drágább legyen, hogy ha valaki ebbe belevág, akkor legyen rajta számára egy tisztességes profit, amit kap azért, hogy ő vállalja a kockázatot. Az a baj a jelenlegi árakkal sima fegyverek terén, hogy a kockázati pénz nincs belekalkulálva. Régebben ez úgy történt, hogy kb 30.000$ volt az anyag ami kellett a fegyverhez, hogy legyártsák, akkor mindenki illegalozott, tehát kb ingyen lecraftolták, vagy ilyen 10.000$/db áron. Volt 40.000$-ból egy AK-47-esed. Ott volt a tiszta profit 60.000$, ha lecsuktak is, akkor is ilyen 50.000$ tiketet kaptál, de akkoriban kb akinek volt némi agya és rutinja, lehetetlen volt, hogy lecsukják.

PP-s fegyverekről annyit, hogy azt a PP árfolyama határozza meg. Ami ha tetszik, ha nem jelenleg ez a 400-450$/db realis ár (sajnos) érte. Azt ez nem fogja befolyásolni.
Tehát akkor végülis a pénzre megy ki a dolog, hogy az illegális tárgyak többet érjenek.

Oké, akkor leírom amire mindenki kíváncsi. Igen, én kifejezetten szerettem/szeretek és valszeg fogom is szeretni azt, hogy lehetséges seftelni illegallal. Őszinte leszek, soha nem a pénzért csináltam, nem túlságosan érdekel ki hiszi el meg ki nem. Nekem szimplán adrenalin érzést ad ez az egész, RP lehetőségeket ad. Nyílván, amivel foglalkozok és ha az illegal, az veszélyes, mert lecsukhatnak és stb... De amiket először leírtam abból az 1. pont érvényesülne, hogy minden Trader Matthew ahogy Smoky fogalmazott, nem ezt hirdetné, az nagyon jó lenne, mert így mutatkozna meg, kiben van annyi affinitás, tudás, szorgalom, hogy megkeress azokat az embereket és IC hálózatot hozzon létre, akik erre alkalmasak. Szóval összességében nem azért "siránkozok itt " mert, hogy nem tudom kinek eladni a fegyverem, hanem azért, mert jelenleg ez az irányág el van nyomva és fel van hígulva, ide nem illő emberekkel. Durávn 3 éve foglalkozom amúgy ezzel, aki hozzáértő megtudja nézni milyen vagyonnal rendelkezek, az le tudja szűrni, hogy azért nem fenékig tejfel az élet nekem sem. Jelentős profitra nem tettem szert soha, de célom sem volt soha ez.
Koma, ha azt szeretnéd hogy drágábbak legyenek a fegyverek vagy a drogok akkor a legegyszerűbb dolog hogy nem a teljes rendszer átalakítására írsz ötletet hanem a rate drop csökkentésére. Ha kevesebb ládát szednek ki és azokból a ládákból is kevesebb anyag jön akkor az ára fel fog menni mert egyenes arányosan kevesebbet tudnak majd kraftolni. Az meg hogy 2000 dollár/lőszer az ár... sose az a hülye aki hirdeti hanem aki megveszi. Vettem pár lőszer ládát és olyan mennyiségű lőszerem lett hogy FK társaknak csak puszira adom hogy vigyék el mert nincs helyem.
Köszönöm Dixie, elsők közt, vagy akik meglátták a problémát és egy javaslatot fűztek hozzá. Értelmesen és nem akadékoskodva. Ez is egy jó ötlet lenne egyébként. Megfontolandó.
Még mindig nem értem, tehát neked az a problémád, hogy mindenki tud érvényesülni a szerveren? Ha meg nem lehetne a "tárgyi" hírdetésekbe hírdetni a dolgokat, akkor az lenne a baj, mert "nincs fegyver a szerveren, és nehéz hozzá jutni a dolgokhoz". Egyébként, illegálból sosem lehetett kb megélni, aki volt illegálba tudja, hogy valószínűleg mínuszos lesz a dolog, mivel ott RP megy, nem pedig a kereskedelem. (Nyilván van olyan aki kereskedik).
Ez elég tömör lett, de igazából rátapintottál a lényegre, főleg arra, hogy mi is nekem a bajom.

1. Igen, engem kifejezetten zavar az, hogy 2 kattintással tud valaki érvényesült ahelyett, hogy hosszú napokat/órákat RP-zne és úgy lenne fegyvere meg kontaktja. Lehet én vagyok tévedésben de én RP miatt játsztom a szervert, nem pedig azért, hogy profitom legyen.
2. Nem lenne baj, az sem, hogy tárgyi hirdetésekben nem lehetne fegyvert hirdetni. Régen sem lehetett, mégis mindenkinél ott mosolygott 3-4 ak meg ilyesmi az E-150 hátuljában. Meg talán rávinné az embereket arra, hogy illegal FK-hoz közeledjenek és feltöltsék azokat mert fele inaktív.
3. Hát az, hogy illegalból nem lehet megélni, szerintem hülyeség, nekem egész életemben mióta játszok a szerveren sikerült. Összelehetett hozni azért belőle egy kis pénzt, nem sokat, mert amilyen vagyonok jelenleg vannak enyém csak kb annak az 1%-a sem. Jelenleg minuszos ez igaz. De régebben nem egy ember hozott össze belőle GNI házat stb... Egyébként régebben tényleg ment az RP, ezt aláírom, én is megjártam a Deaktivált fk-k nagyrészét kb 80%-at. Mellette, ha volt időd és mikor nem volt RP akkor simán tudtad csinalni a saját bizniszed. Akkoriban még nem volt divat minden nap ATM-zni.
Hisz régen is mentek az úgynevezett buktatások, régen is rengeteg embert kapcsoltak le ilyen dolgokkal, nem volt annyira nehéz bele látni a dolgokba.
Engem 3 év alatt kb 2-3x kapcsolt le az FBI. De annak is volt egy románca, hogy odajöttek RPztek veled, beszélgettek, tudtad róluk, hogy ők, de nyílvan senki nem MG-zett mindenki szépen RP-zett és ha úgy hozta a dolog akkor lecsuktak, amit mindenki emelt fővel viselt... Most pedig rádjön a rendvédelem, se szó, se beszéd kb és visznek téged a duty-ba. FBI-osok minden alkalommal kb 1 órát aktívan RP-ztek velem legalábbis, normalisan kivizsgálták az ügyet, nyomoztak. Most meg az a fontos, hogy 150 percre mars a cellába.