Corvette ECU logikátlan csúszka

Psychopomp

Zöldfülű
2023. 05. 15.
199
1 024
V4 karakter
Grace Witt
LV karakter
Onda Zooh
a7ad47c33c8c8be856508d69e05822b6.png

InGame neved:
Grace Witt

Az észrevétel időpontja:
2024/08/22 hajnala, illetve délután

Kép, videó:
Screenshot_2024-08-22_143730.png


Részletes leírás:
Egy pazarul beállított egyedi ECU-s Corvette-em van. Habár nem vonzott eddig ez a téma, viszont éjszaka elvittem a drag pályára megnézni hogy milyen számok lapulnak mögötte és pár mérföld után tanácstalanul maradtam, hiszen az autó jobban gyorsul ha teljesen végsebességre van állítva. A dyno-n és a pályán is teszteltem ezt a jelenséget és mind a kettőn jelentkezett ez a probléma. A képen is látni fentebb, hogy habár igaz hogy gyorsuláson hamarabb éri el a 100 km/h-s sebességet az autó, de 160 tájékán felülkerekedik a végsebességre állított verziója, sőt már nagyjából 120 környékén is laposodó tendenciát mutat a grafikon. Logikátlannak tartom, de leginkább úgy hiszem hogy valami hiba van az autó handlingjével (vagy azzal a dologgal ami az ECU-t működteti, bármi is legyen az). Véleményem szerint úgy nyerne értelmet a gyorsulásra húzott csúszka, hogy a 338 km/h helyett csak- hasamra ütök, 285 km/h-val menne az autó, viszont azt elérné mondjuk 8-8.5 másodperc alatt. Elég csak ránézni a képre, abszurd módon laposodik a gyorsulásra állított görbe.

Valahogy így tudnám elképzelni a gyorsulás görbét ha optimálisan működne:

Untitled2.png


Időpont:


Egyéb megjegyzés:
Az autó természetesen 8 venomos.

 

Monty

Zöldfülű
2023. 05. 01.
174
232
21
V4 karakter
Matheus S Aguirre
V2 karakter
Dave Williams
Ez nem csak ennél a járműnél jelenlevő probléma, legtöbb autó ami 320 felett megy ugyan így viselkedik ECU állításra.

Egy dolog amit tanácsolni tudok: Nem fog változni, szokj hozzá.
 
  • Szomorú
  • Tetszik
Reactions: csibszi és durk