Cong Cha Li - Vlad

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Antoon

thank you for joy
Globális Moderátor
v2
2020. 06. 08.
628
2 003
21
V2 karakter
Antoon Kuznetsov
v2-adminpk-logo.png


Játékos (IG) neved:
< Cong Cha Li >

Panaszolt fél admin neve:
< Vlad >

Panasz pontos megfogalmazása:
< Indokolatlan jail (& kipécézés?) >

Bizonyítékok:
< [2022-02-10 22:31:52] [Output] : [AdminJail]: Vlad bebörtönözte Cong Cha Li-t 180 percre.
[2022-02-10 22:31:52] [Output] : [AdminJail]: Indok: NonRP >

Megjegyzés:
< Megindokolni nem tudta, hogy ha egy ilyen állapotú kocsi helyett ha elviszek egy rendőrautót, miért nonRP. Ezelőtt senki se kötött bele, ha cseréltem egy rendőrautóra, mellesleg ez nem egy BTR, de még ha az volna, se érteném. Ütközés is történt, amit az adminügy során, jeleztem is, viszont ezt már nem akarta figyelembe venni.
[2022-02-10 22:30:39] [Output] : Cong Cha Li: (( egyébként is ütköztünk hosival, ő meg nem rp-zett. ))
[2022-02-10 22:30:41] [Output] : Cong Cha Li: (( csak utána lőttem ki. ))
[2022-02-10 22:30:43] [Output] : Admin[3] Vlad: (( meg körözgettél pd-s autóval atm körül ))
[2022-02-10 22:30:44] [Output] : Admin[3] Vlad: (( :D ))
[2022-02-10 22:30:46] [Output] : Cong Cha Li: (( hogy még ebbe se lehessen belekötni. ))
[2022-02-10 22:30:47] [Output] : Admin[3] Vlad: (( tudom láttam ))
Bizonyítékot nem kért, gyakorlatilag 2 perc alatt bejailezett. Pécézés: Talán 1 hete volt, hogy felmentem Bencéhez egy korábbi jail miatt, ahol szintén ő hibázott, és igyekeztem a javára úgy intézni az ügyet, hogy ne jöjjön ki belőle rosszul. Itt se szó, se beszéd, senki nem hívott admint, magától jött, és jailezett, mert neki nem tetszett a mozdulat. Lassan kezdem azt érezni, hogy az ember már nem lehet "kreatív" ebben a formában, mert szinte mindenben korlátokhoz vagyunk kötve, így lehetetlen játszani, nem beszélve az élvezetről... >
 

VladV2

Zöldfülű
2019. 07. 20.
160
130
V4 karakter
Rayen Jason
V2 karakter
Rayen Jason
Szia Szép estét.
Elolvastam a PK-t és sajnálom, hogy az ügyintézési logokat kihagytad belőle ahol leírtam mi is a problémám, mit lehetett volna tenni ennek elkerülése érdekében.
Az ütközés dolgot valóban nem láttam, ugyanis egyrészt elpörgött és közben a jelenlegi ügyet beszéltük át, majd a végén csak annyit mondtál, hogy jolvan osszam a szankciót aztán kész.
Tudtam hogy erre fog kimenni a dolog hogy utánna rögtön megnyitod a fórumot majd a PK-t. Tisztába voltam ezzel, de azért jaileztem mert ezzel már korábban is volt probléma.
De ha szerveren nem volt tiszta amit mondtam, abban az esetben leírom neked itt is. Hátha így egyben jobban el tudod olvasni és értelmezni.
Volt egy ATM rablás, amelyen összesen körübelül 6an vettetek részt 3 autóval mentetek.
A tiédet elmondásod szerint szét lőtték. Ezzel nincs is gond. De ott volt a két-két frakció társad 1-1 autóval, akik el tudtak volna vinni. Ezt a szerveren is leírtam neked, annyit írtál rá. Hát jolvan de nem akartam őket vissza hívni. Ilyen nincs hogy nem akartam. Nem akarásnak nyögés a vége. Megtehetted volna, hogy vissza hívod a frakció társadat a gyárhoz, majd beszállsz és vele folytatod az utadat.
Elmondásod szerint nem tetted mert a társad autójából kifogyott a benzin, viszont pechedre pont őt figyeltem és nem a gyárnál sőt még nem is a gyár közelében fogyott ki, tehát ezt el is engedtem. Viszont nekem azzal volt a problémám, hogy nem elmentetek esetleg egy másik autóért vagy benzines kannáért, hanem fúrtátok a következő ATM-et, te a rendőr autóval körözgettél ott 2 vagy 3 társad pedig civil autóval. Ne haragudj de ez már nem fér bele az RP kereteibe. Lett volna több lehetőséged is. (Vagy vissza hívod őket hogy felvegyenek, vagy elmennek neked kannát venni...). Frakciójárművet csak abban az esetben szabad ellopni, amennyiben csak és kizárólag azzal tudod folytatni a menekülésedet. Neked ott voltak a frakció társaid a rendőrautó ellopás pillanatában 2 autóval a fenekük alatt.
Igazából nincs is mit ragozni ezen. Kérlek olvasd el, többször is akár és fogadd el, legközelebb ilyet ne csinálj.
Szép estét neked.
Várom a bíráló admin bírálatát.
 

Hosi

Klaviatúra gyilkos
2019. 01. 10.
703
722
Budapest
V4 karakter
Hosi Yeager
V2 karakter
Hosi Yeager
Sziasztok, részt vettem az ügyben, a bizonyítékokban, a logokban is meg lettem említve. Elméletileg probléma volt hogy nem RPztem az ütközést, viszont engem előtte a társaid kezdtek el lőni és mivel szükséges volt a gyors reagálás ezért nem írtam meg a sor /do-t, mivel akkor garantáltan meghalok. Ezt elfelejtetted megemlíteni. Miután kilőttem őket hátulról lelőttetek amin meglepődtem mert ugye én csak egy ORFK-s kocsit láttam. Ekkor kérdeztem meg csak annyit Vladtól hogy rendvédelmis lőtt-e le és arra írta nekem hogy nem, majd jött és mondta az általad elkövetett szabálysértést.

[2022-02-10 22:27:16] [Output] : [Küldött PM]: Vlad (44): szia, rendvédelmis lőtt le?
[2022-02-10 22:27:26] [Output] : [Segítség] Admin[3] Vlad: szia nem
 

Antoon

thank you for joy
Globális Moderátor
v2
2020. 06. 08.
628
2 003
21
V2 karakter
Antoon Kuznetsov
Vlad hozzászólására reagálva:
A következő volt a helyzet:
A kocsim kereke ki volt lőve, és alapból nem volt már olyan állapotban, amivel fixen tudom folytatni az előre eltervelt akciót. A többiek már elmentek, én ekkor mentem a gyár elé, és kerestem magamnak olyan kocsit, amivel el tudok menni. Megtörtént a kocsicsere, erről rádióztam is a többieknek, akik már Wang Cars közelében jártak, ami egyáltalán nincs közel SF gyárhoz. Az valóban igaz, hogy 2 kocsival voltak (+ az enyém, ami ugye kiesett), de ebből az egyiknek kifogyott az üzemanyaga, ráadásul mindkettő már elég erőteljesen füstölt. Ekkor az RS4-ből átültek az RS7-be, ami így meg is telt, tehát ha hívtam volna őket, se tudtam volna beülni hozzájuk, és velük folytatni, így maradt a rendőrautó ellopása.
Erről bizonyítékot a következő videóban láthattok, amit Aki Sho készített.
Egy(!!!) ATM-et akartunk a kocsicserém után lefúrni, meg is tettük, az lett volna az utolsó, mert nyilvánvalóan én sem akarok kibaszni azzal a rendőrrel, akinek a kocsiját elvittem, hogy használom még 20 percen keresztül.

Hosi halála után Vlad írt két sort, amit nem igazán tudtam értelmezni. Bár értékelem, hogy valamilyen szinten RP folytra ment volna ki a dolog, viszont a kérdésemre pontosabb magyarázatot nem kaptam, hogy itt gyakorlatilag mi az amit /folytattatni/ szeretett volna.
[2022-02-10 22:30:05] [Output] : Admin[3] Vlad: (( az a baj hogy az NNI-st már lelőttétek szóval még rp folyt se lehet ))
[2022-02-10 22:30:11] [Output] : Admin[3] Vlad: (( teljesen az elejéről meg nem lehet kezdeni ))
[2022-02-10 22:30:16] [Output] : Cong Cha Li: (( mi köze van ehhez az nni-snek? D: ))
[2022-02-10 22:30:17] [Output] : Uno Shi: (( szedd fel es tessek. ))
[2022-02-10 22:30:23] [Output] : Uno Shi: (( kazi mar ki volt szedve mikor meghalt. ))
[2022-02-10 22:30:26] [Output] : Uno Shi: (( boven. ))
[2022-02-10 22:30:33] [Output] : Admin[3] Vlad: (( hát te jöttél ide rendőrautóval majd daráltad ki ))



(A hozzászólásomban több kép, log, és videó is be van szúrva linkként, így ami szöveg kéken jelenik meg, arra rákattintva elérhetitek őket egy új ablakban.
+ Kérem a logok és a képeken megjelenített szerveridőt figyelembe venni, ugyanis a hitelességben jelentős részét kiveszi az ügyben, ugyanis ezek az események kb 40-60 másodperc leforgása alatt történtek
+ A hosszabb logokat spoilerbe tettem a könnyebb áttekintés érdekében, amennyiben úgy nem felel meg a bíráló személynek kérem jelezze, és módosítom.)
 
Utoljára szerkesztve:

VladV2

Zöldfülű
2019. 07. 20.
160
130
V4 karakter
Rayen Jason
V2 karakter
Rayen Jason
Azért mert ki volt lőve az autód kereke attól még ott voltak a társaid.
Csak abban az esetben lophatsz el rendőr autót, amennyiben csak egyedül vagy nincsenek ott a társaid és valamivel el kell menekülnöd. Ott voltak a társaid, IC meg kellett volna oldani. Nem így ahogy megoldottad. Amúgy is meg lett beszélve meetingen, hogy a frakció autók tabuk. Nem is értem hogyan gondoltad hogy te azzal mész ATMet rabolni.
Az előző ügyre vissza terve semmi köze a két ügynek egymáshoz ott volt sok kérdőjel az üggyel kapcsolatban. Itt nincs. Hibáztál de nem látod be. Remélem a közeljövőben majd azért sikerülni fog.
Szép estét :)
 

Antoon

thank you for joy
Globális Moderátor
v2
2020. 06. 08.
628
2 003
21
V2 karakter
Antoon Kuznetsov
Csak abban az esetben lophatsz el rendőr autót, amennyiben csak egyedül vagy nincsenek ott a társaid és valamivel el kell menekülnöd. Ott voltak a társaid, IC meg kellett volna oldani.
IC oldottam meg, és leírtam, hogy hol voltak a társaim.

Amúgy is meg lett beszélve meetingen, hogy a frakció autók tabuk.
Milyen meetingen lett ez megbeszélve? Mikor lett ez a játékosok felé jelezve? Amíg erről nincs semmilyen tiltás addig úgy gondolom nem kéne emiatt a játékosokat retorzióban részesíteni, ha pedig igen, akkor mindenkit, aki ilyen módon 'él vissza' a rendőrautókkal.

Hibáztál de nem látod be. Remélem a közeljövőben majd azért sikerülni fog.
Ha hibázok nem menekülök el, hanem felvállalom, de addig, amíg nem érzem magam hibásnak, addig nincs mit belátnom.

Szerintem tök érthetően levezettem az egészet, vettem a fáradtságot, hogy mástól videókat és képeket is kérjek, hogy érthetően megmutassam mi miért volt, és hogy történt, te valahogy mégis leragadtál az autómnál, és Hosival kapcsolatban pedig semmit nem mondtál, még mindig. (félreértések elkerülése végett ez a része nem hosi ellen irányul, csak kénytelen vagyok vele példálózni.)
 

North

Fórum Császár
2019. 01. 10.
1 697
1 539
V2 karakter
William Guerrini
akkor elmennek-e a dolog felett szó nélkül az illetékes személyek, mint korábban volt erre példa,
??? Örülnék ha nem állítanál itt mindenki előtt olyat ami nem állja meg a helyét és maradnál a PK-d témájánál.

Átnézés után írok még, addig zárom a felesleges HSZ-elés miatt.



TS-en várlak mindkettőtöket szombat 20:30-kor. Kérésre áthelyezve hétfő 20:00-ra.



@VladV2 milyen úton/módon kerültél bele az ügybe? Mikor kezdtél el és kit specelni és miért?

Kocsikra visszakanyarodva, megnéztem a felvételeket, egyik autó sem fekete füstölt, kizárólag fehér füst volt, ami nem indok a cserére még. 1 kilőtt kerékkel érthető, hogy ott lett az hagyva de volt másik kettő.

Vlad válaszát megvárom és azután zárom a PK-t.
 

VladV2

Zöldfülű
2019. 07. 20.
160
130
V4 karakter
Rayen Jason
V2 karakter
Rayen Jason
ATM rablástól kezdve kezdtem specelni a srácokat, pontosabban Uni Shi-t ha jól emlékszem(előző ATM rablás amikor még nem használtak rendőr autót). Utánna pedig mikor újra el kezdtek fúrni ismét néztem (Uni Shi-t) és láttam hogy ott költözget egy rendőr autó de a fehér Audi RS7 ignorálja és csak úgy elmegy mellette. Ezért is volt gyanús és kapcsoltam be az anames-t. Majd láttam hogy Antoon az. Aztán a következő pillanatban megjelent az NNI-s srác és elkezdett lőni az RS7es srácokra, majd Antoon kiszállt a rendőr autóból, amiről az NNI-s azt hitte hogy valóban rendőr és lelőtte az NNI-s srácot. Ezáltal Antoon megtévesztette játékos társát, amire semmi szükség nem lett volna.
Valóban 3 autóval voltak egy piros Audi RS4el egy fehér Audi RS7el és egy a képen is megemlített piros autóval. Mindegyik 4 személyes volt mindegyikben csak 2en 2en ültek így bőven lett volna hely Anton-nak is.
Várom a bírálatot.
 
Utoljára szerkesztve:

VladV2

Zöldfülű
2019. 07. 20.
160
130
V4 karakter
Rayen Jason
V2 karakter
Rayen Jason
Abból a felindulásból hogy előző nap végig rabolták SF kb összes ATMét illetve BB LS is rengeteget. És a termelünk úgy nézett ki mint egy pöttyös túrórudis csomagoló papír.
Illetve nem volt PMem így játékosokat figyeltem meg.
Úgy gondolom hogy az admin dönti el kit specel. De ez a rád vagyok szállva egy egyáltalán nem állja meg a helyét ugyanis téged csak akkor Speceltelek mikor lötted az NNI-st. Tehát ez az állításod nem állja meg a helyét. :D
 
  • Hűha
Reactions: Esli

Antoon

thank you for joy
Globális Moderátor
v2
2020. 06. 08.
628
2 003
21
V2 karakter
Antoon Kuznetsov
Elnézést a kései válaszért, most kerültem géphez, telefonról meg nem akartam 20 percen keresztül HSZ-t írni.
(Az előzőt természetesen kitöröltem, a dupla hsz elkerülése végett.)

1 kilőtt kerékkel érthető, hogy ott lett az hagyva de volt másik kettő.
A fehér füstölés, amit a videón látsz, alapból kiütötte azt az rs7-et, amiben 4en ültek már a társaim. Mikor kifogyott az rs4ből a benzin, akkor cseréltem az én amúgy is rossz állapotban lévő kocsimat a rendőrkocsira, épp ezért, ha szóltam volna nekik se tudtak volna elvinni, épp ez a lényeg az egészben, tehát a helyzet megkövetelte azt, hogy használjam a rendőrök kocsiját, így haladtunk hát tovább, ahogy fentebb kifejtettem.

Antoon kiszállt a rendőr autóból, amiről az NNI-s azt hitte hogy valóban rendőr és lelőtte az NNI-s srácot. Ezáltal Antoon megtévesztette játékos társát, amire semmi szükség nem lett volna.
Ezt a részét ugyan nem teljesen értem, de úgy gondolom, hogy ez IC ügy, hogyan tévesztem meg a játékostársamat, a dolog lényege egyben ezért is volt kézenfekvő.

Valóban 3 autóval voltak egy piros Audi RS4el egy fehér Audi RS7el és egy a képen is megemlített piros autóval. Mindegyik 4 személyes volt mindegyikben csak 2en 2en ültek így bőven lett volna hely Anton-nak is.
Bőven, de tényleg bőven kifejtettem, miért nem történt átülés részemről a többiekhez. BMW - alapból rossz állapot, RS4 - kifogyott üzemanyag, RS7 - Az RS4-ből átült 2 fő megtöltötte az RS7-et, így már nem volt nekem hely, ezután néhány másodperccel történt a rádiózás részemről, amiben jeleztem, hogy elvittem a rendőrautót.


De ez a rád vagyok szállva egy egyáltalán nem állja meg a helyét ugyanis téged csak akkor Speceltelek mikor lötted az NNI-st. Tehát ez az állításod nem állja meg a helyét. :D
Nyár vége óta van szinte minden hónap minden hetén volt/van folyamatos feszültség közöttünk, ami meg is mutatkozik ingame chaten, vagy akármelyik felületen, ami visszanézhető. Szimplán leírtam, hogy én úgy érzem rám/ránk(mint frakció) vagy szállva, ez egy olyan dolog, amivel ha nem tudsz azonosulni értelemszerűen nem veszed magadra, és úgy hiszem ezzel nem sértettelek meg, hogy leírtam.
 

North

Fórum Császár
2019. 01. 10.
1 697
1 539
V2 karakter
William Guerrini
Sziasztok,
akkor zárnám az ügyet, viszont sorba mennék a felmerült dolgokon mert részben precedens az ügy.

1.) Kilőtt kerekű jármű alkalmas a közlekedésre, 60 km/h -val lehet vele tovább haladni. Nyílván nem alkalmas ATM rablásra meneküléshez, azonban ekkor már a 3. ATM fúráson voltatok túl. A helyszínen nem üldöztek, elmondásod szerint sem volt senki a közelben. A fehéren füstölő autó messze van még a TK-s állapottól, így a kilőtt kerekű járművet és ezt nem tudom elfogadni indoknak a cserére. Abban az esetben még helytállt volna a dolog, ha a rendőr autóval mész el másik kocsiért vagy hagyod el a helszínt, de ez is saját felelősség, ha az MDC aktív állapotba maradt a járműben. Azonban itt leszögezném a továbbiakra való tekintettel, hogy rendvédelmi járművet kizárólag menekülésre lehet eltulajdonítani, ha nincs más erre alkalmas jármű a közelben és a korábbi jármű teljes mértekben alkalmatlan (TK-s) menekülésre.
A BTR-es ügyedet ebbe nem teljesen tudom belevonni, ott más miatt kaptad a szankciót (locsolás), de az nem állja meg a helyét akkor és most sem, hogy felveszel egy rendőrjárművet és még elmentek vele fúrni +1 ATM-et, ezt tegnap el is mondtam neked, ilyenkor mérlegelnetek kell, hogy szereztek egy új autót vagy elengeditek a 4. ATM fúrását.
Korábban a rendőrségi jármű eltulajdonítása teljes mértékben tilos volt ezen a szerveren, annyival enyhült ez, hogy TK-s autó esetén menekülésre fel lehet használni. Ebben az esetben nem ez történt.

2.) Az RP hiány ütközésnél ügyet úgy gondolom Hosi HSZ-ben megfelelően megindokolta, RP elmaradt mivel üldözésben volt, lőttek is rá, utána mikor erre lehetősége lett volna meghalt, halottan pedig nem fog /do-t írni, így ezzel nem foglalkoznék többet.

3.) Bizonyíték nélküli szankció osztása, mivel logokban is és itt is elhangzott, hogy specelt titeket Vlad, ezért látta az eseményeket, ebben az esetben nem köteles bármilyen bizonyítékot kérni az adminisztrátor, hiszen saját maga követte és látta az eseményeket. Erre egyébként kérdésben megkaptam a választ, már 3 ATM fúráson túl voltatok emiatt specelt titeket, nem olyan régen voltak erős túlzások ezen a téren, amikor is páran 10. megfúrt ATM-nél sem tudtak megállni. Azt hangsúlyoznám, hogy nem rólatok van szó, de ettől függetlenül bármelyik admin megteheti, hogy figyel benneteket emiatt és itt jegyezném meg, hogy nem csak benneteket, hanem bárki mást aki ATM-et fúr, mint ahogy ezt meg is teszik, közbeavatkozás csak szabálysértés vagy túlzásba esés esetén van.

4.) "Kipécézés": Őszintén szólva ez a rész amit én személyszerint már csak kifogásnak találok, az előző ügyeteket megbeszéltétek Bencénél, az a jail jogtalanítva is lett UCP-n, egyébként más jailt Vladtól nem igen kaptál csak a mostanit, így nem teljesen értem miről is van szó. Vlad október vége óta (10.22.) adminisztrátor, így nem tudom mialapján lenne nyár vége óta rád/rátok kihegyezve, de ha meg így is van akkor véleményem szerint "pocsékul csinálja", mert egészen februárig semmilyen jailt nem látok tőle az UCP-den, így örülnék neki ha ezen kellő komolysággal és felnőttséggel túl tudnál/tudnátok lépni, mert nem igazán látom az alapját. Ez anno rám is elhangzott ezt is megbeszéltük, de így ha folyamatosan ez lesz az egyik fő kifogás, azt bizonyíték hiányában nem nagyon fogom tudni én is komolyra venni, tehát ezt szeretném kérni, hogy végre felejtsétek el és ahogy korábban privátban is megbeszéltük, ha valaki hülyeséget csinál akkor annak vállalja a következményét. Amennyiben pedig tényleg láthatóan valaki rá van szállva valakire, ott közbe fogok lépni, erre volt már példa a mostani főadmin időszakom alatt.



Végezetül pedig a "kreatívság" és más élmény szerzés átélésére rátérve, itt szerintem senki nem akadályozza a másikat ebben, ha az megfelelő keretek között zajlik. Ennek vannak bizonyos korlátai azoknak a korlátoknak a hátterében pedig megfelelő szituációs/racionális események, okok állnak, amik miatt bizonyos szabályok bevezetésre kerültek/léteznek. Az ezeken túlfutó eseményeket mindig is szankcionálni/korlátozni fogják az adminisztrátorok mert ez a dolguk, hogy megmaradjon a kellő egyensúly játékos és játékos között, az nem fair szerintem, ha valaki többet/kivételesebb eseményeket valósíthat meg másnál.
Ennek a szervernek nyílván más az RP-hez való hozzáállása egy ún. "szabad/modern rp" szerverhez képest, de azért ilyenkor kérném figyelmbe venni, hogy minden szervernek meg van a saját szabályzata amit regisztrációkor megértünk és elfogadunk. Ez fentebb leírtan is nyílván okkal van és ezt is szeretnénk megőrizni, fenntartva a mindenkinek megfelelő játékélményt és egyenlőséget, valamint elkerülve az aránytalanságokat, esetleges károkozásokat a másik félnek. Kérem ezt mindenkitől tudomásul venni (vagy úgy is írhatnám feleleveníteni a regisztrációkor elfogadott alap szabályokat).

Ebből kifolyólag a döntésem az, hogy a panaszod jogtalan.

Figyelembe véve a korábbi ügy kapcsány Bencénél megbeszélteket, a korábban szerveren betöltött szerepeidet és ezek alapján szerzett felelősségedet/tapasztalataidat illetve az ezek alapján elvárható kellő viszonyulásodat, szeretném kérni, hogy változtass a hozzáállásodon, amennyiben ez nem sikerül a következő 60+ perces jailed esetén Utolsó esélyben részesülsz.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.