Config, CPU, FPS

defiance4VR

Újonc
2024. 08. 05.
4
3
big family sihuhu
V4 karakter
Trivia Donnie
Sziasztok.

Alig pár napja kezdtem el játszani, de nem vagyok megelégedve a pc teljesítménnyel.
Nagyjából amit találni lehet a témában azt elolvastam.
Az fps nagyon instabil, leginkább legál frakik környékén és forgalmasabb helyeken.
Ha meg mondjuk száguld az ember, néha olyat droppol hogy lehet menni szerelőkhöz egyből.
Minap még véletlen belefutottam egy bankrablásba is ahol leugrott 30-35 közé az FPS.

Szóval a kérdés áradat:
A tárhely amin a GTA és MTA van mennyire befolyásolja az FPS-t?

RAM mennyire számít hogy milyen és mennyi van? Azt gondolnám 16GB elég, még akkor is ha mellette mást is csinál az ember.

Esetleg van-e mód rá hogy megtudja az ember hogy SeeMTA-n vagy ahhoz nagyon hasonló körülmények közt mégis hogyan muzsikál a config?
A single thread pontozás sem világosít fel, ott is csak annyit tudok meg hogy 1000-el jobb a rating.

Ha jól értelmezem, a grafikai beállítások nem mérvadóak a középkategóriás és afölötti configoknál, mennyire igaz ez?
Én kb. mindennel maxon játszok, de nem vettem észre sok különbséget egyes beállítások között. Egyedül a látóhatárok vannak kicsit le véve.
Kliensen belül HOME-ban megtalálható beállítások amik nagyon zabálják FPS-t, de ott csak a mélység élességet használom.

Most egy i5-12400F-et használok és az elején felsoroltak végett, gyengének találom. Nem tudom mire lenne érdemes lecserélni. Elkezdtem szemezni más procikkal, de gondoltam előbb ezt ide bedobom.
 
Utoljára szerkesztve:

defiance4VR

Újonc
2024. 08. 05.
4
3
big family sihuhu
V4 karakter
Trivia Donnie
Nem erre lett kitalálva a San Andreas, az már biztos.
Elgondolkoztam rajta mert a bankos fps esés megrémisztett.
Amúgy igen, teljesen élhető ez a proci.

Egy mag: Akárhol nézem ilyen-olyan pontozási rendszer alapján, vannak amik 20-40%-al jobb vagy magasabb értékelést kapnak, így laikusként azt mondanám hogy akkor teljesítményben is mérhető lenne a változás. Ez az ami úgy beindította a fantáziám.
 
  • Tetszik
Reactions: ese andris.

ese andris.

The Infamous
2022. 03. 26.
187
1 586
21
V4 karakter
Anthony Chambley
Egy mag: Akárhol nézem ilyen-olyan pontozási rendszer alapján, vannak amik 20-40%-al jobb vagy magasabb értékelést kapnak, így laikusként azt mondanám hogy akkor teljesítményben is mérhető lenne a változás. Ez az ami úgy beindította a fantáziám.
Hiába egy magot használ a San Andreas, nem tudja úgy kihasználni mint egy másik alkalmazás, csak ezért szerintem felesleges lenne váltanod.
 

pest control

Lelkes fórumhasználó
2019. 08. 10.
401
1 325
LV karakter
Sammy Roberson
Sziasztok.

Alig pár napja kezdtem el játszani, de nem vagyok megelégedve a pc teljesítménnyel.
Nagyjából amit találni lehet a témában azt elolvastam.
Az fps nagyon instabil, leginkább legál frakik környékén és forgalmasabb helyeken.
Ha meg mondjuk száguld az ember, néha olyat droppol hogy lehet menni szerelőkhöz egyből.
Minap még véletlen belefutottam egy bankrablásba is ahol leugrott 30-35 közé az FPS.

Szóval a kérdés áradat:
A tárhely amin a GTA és MTA van mennyire befolyásolja az FPS-t?

RAM mennyire számít hogy milyen és mennyi van? Azt gondolnám 16GB elég, még akkor is ha mellette mást is csinál az ember.

Esetleg van-e mód rá hogy megtudja az ember hogy SeeMTA-n vagy ahhoz nagyon hasonló körülmények közt mégis hogyan muzsikál a config?
A single thread pontozás sem világosít fel, ott is csak annyit tudok meg hogy 1000-el jobb a rating.

Ha jól értelmezem, a grafikai beállítások nem mérvadóak a középkategóriás és afölötti configoknál, mennyire igaz ez?
Én kb. mindennel maxon játszok, de nem vettem észre sok különbséget egyes beállítások között. Egyedül a látóhatárok vannak kicsit le véve.
Kliensen belül HOME-ban megtalálható beállítások amik nagyon zabálják FPS-t, de ott csak a mélység élességet használom.

Most egy i5-12400F-et használok és az elején felsoroltak végett, gyengének találom. Nem tudom mire lenne érdemes lecserélni. Elkezdtem szemezni más procikkal, de gondoltam előbb ezt ide bedobom.
Szia, ugyan ez a processzorom van, annyival megspékelve, hogy 32 giga ramot ütöttem fel a pcbe.
Gyalázatosan alul teljesít ez a processzor, pedig listából néztem ki én is. Las Venturas Jesse-nel 30-40 FPS, Kórház 40-45, brutálisan droppolok ha megyek kocsival random.
Nem tudom mi okozza, direkt kiszemeltem ezt a processzort mert hatalmas ugrás volt az előzőhöz képest, pedig az 10. gen i5 volt és úgy érzem magam mint akit átvertek.
 
  • Tetszik
Reactions: defiance4VR

defiance4VR

Újonc
2024. 08. 05.
4
3
big family sihuhu
V4 karakter
Trivia Donnie
Nálad viszont lehet valami más is, mert akkor ahogy írod, az alapján nekem több FPS-em van v4 en, mint neked lv n , ugyan azzal a procival.
Nvidia vezerlopultban mokoltam en mar, meg XPMS ram-nak bevan nyomja, nem tudon szamit-e, probald ki esetleg te is.

Kompromisszumot kell kötni sajnos a sok gigamod, mappolas, player miatt. De azért kíváncsi lennék kinek hogy szól a konfigja see-n.
 

NemBonez

Barangoló
2022. 09. 12.
105
85
Szalmaváros
V4 karakter
Bonez Leichtenstein
Szia.
Valószínűnek tartom, hogy befolyásolja a táhelyed a játék futását. Egy hdd-n például sokkal gyengébben fut a játék, mint egy m.2 ssd-n.
A fennmaradó tárhely mennyisége nem hiszem hogy befolyásolja ezt.
Még ami mérvadó lehet, hogy a 16 gb ram esetében már elfogyhat ha futtatsz mellette egy böngészőt már, egy fórum meg egy yt music füllel.
Illetve én még azt is hozzátettem, ha a home panelban kifullozom a grafikai beállításokat, leugrik az az 5-10 fps azért.
A bankrablásnál pedig ne mérd a géped teljesítményét.
Amikor ennyi ember, jármű van egy helyen, ott felveszi bizony a teljesítményed nagy részét.
Én egy 11. generációs i7-tel, 32gb rammal és egy 2080 rtx-szel sokszor tapasztalok spike laggot, bankrabláskor fps romlást és társait.
Ilyen ez a játék és már ilyen is marad. :)
 
  • Tetszik
Reactions: defiance4VR

ese andris.

The Infamous
2022. 03. 26.
187
1 586
21
V4 karakter
Anthony Chambley
De azért kíváncsi lennék kinek hogy szól a konfigja see-n.
Ryzen 5 5600x 32gb ddr4 3200mhz-es ramokkal és egy rtx 3080 ti-al m.2 ssdn nagy átlagban 60-70 fpsem van, aranybanknál van csak 35-40 fps (3 ezres látótávolsággal)
Egy hdd-n például sokkal gyengébben fut a játék, mint egy m.2 ssd-n.
Ebben van valami, nekem sose droppol az fpsem
 
  • Tetszik
Reactions: defiance4VR

pest control

Lelkes fórumhasználó
2019. 08. 10.
401
1 325
LV karakter
Sammy Roberson
Szia.
Valószínűnek tartom, hogy befolyásolja a táhelyed a játék futását. Egy hdd-n például sokkal gyengébben fut a játék, mint egy m.2 ssd-n.
A fennmaradó tárhely mennyisége nem hiszem hogy befolyásolja ezt.
Még ami mérvadó lehet, hogy a 16 gb ram esetében már elfogyhat ha futtatsz mellette egy böngészőt már, egy fórum meg egy yt music füllel.
Illetve én még azt is hozzátettem, ha a home panelban kifullozom a grafikai beállításokat, leugrik az az 5-10 fps azért.
A bankrablásnál pedig ne mérd a géped teljesítményét.
Amikor ennyi ember, jármű van egy helyen, ott felveszi bizony a teljesítményed nagy részét.
Én egy 11. generációs i7-tel, 32gb rammal és egy 2080 rtx-szel sokszor tapasztalok spike laggot, bankrabláskor fps romlást és társait.
Ilyen ez a játék és már ilyen is marad. :)
Az a baj, hogy Én nem bankhoz mértem, hanem random közlekedéshez.
Folyamatosan droppol az FPS-em, akárhol haladok és mit csinálok.
Random droppolok 75-ről 50-re, valamikor csak 50 FPS-em van tök random helyeken is.
I5 12400F, 32GB ram (dual slot persze), M2 SSD.
 
  • Tetszik
Reactions: defiance4VR

NemBonez

Barangoló
2022. 09. 12.
105
85
Szalmaváros
V4 karakter
Bonez Leichtenstein
Az a baj, hogy Én nem bankhoz mértem, hanem random közlekedéshez.
Folyamatosan droppol az FPS-em, akárhol haladok és mit csinálok.
Random droppolok 75-ről 50-re, valamikor csak 50 FPS-em van tök random helyeken is.
I5 12400F, 32GB ram (dual slot persze), M2 SSD.

Szia.
Csak azért írtam a bankot, mert az posztoló is ott figyelte.
Egyébként nekem is folyamatosan kileng a csúszka akárhol megyek.
Ha hírtelen fordítok kamerát, ha ugratok egy dombon van befordulok egy alagútba.
Instabil a játék és az is marad.
Személy szerint rátudom, hogy a See-re nem fogok tudni olyan gépet építeni, ami stabilan fut 60fps-sel.
Pontosabban tudnék ami hozhatja azt a szintet, de nekem nincs ilyen gépre majd 1 millió forintom elrakva.
 

defiance4VR

Újonc
2024. 08. 05.
4
3
big family sihuhu
V4 karakter
Trivia Donnie
Mindenkinek köszönöm.

Nem fogom még lecserélni a procit, előbb bővítem RAM, meg veszek egy jobb ssd-t aztán ha aktuális nézek egy másik procit de nem fogom lecserélni csak a see miatt.
Egyébként nincs gond más játékkal.(persze van amin finomhangolni kell, egyedül a seen nem segít semmi. Modok, mappolas es a nagy playerszam aminek ezt felirom)

Az a baj, hogy Én nem bankhoz mértem, hanem random közlekedéshez.
Folyamatosan droppol az FPS-em, akárhol haladok és mit csinálok.
Azóta sikerült látnom újabb intelt is fagyogatni vezetés közben, bár mondjuk 10 fpssel több van neki nagy általánosságban, neki is ugyan úgy droppol.

Meg kell szokni, csak roppant idegesítő mikor az ember hozzá van szokva a smooth high fps játékoláshoz.
minek neked az ??? rphez nem kell fps !!4!4



Részemről helyezhető, nem tudom valaki hozzáfűzne-e még valamit.