Carlos Levente - Szigi

Ruszin

Újonc
2023. 10. 18.
67
12
V4 karakter
Carlos Levente
f1faa379e7c9391044487a98d7aa4614.png


Panasztevő InGame neve:
Carlos Levente


Panaszra tett Adminisztrátor neve:
Szigi


Panasz oka, leírása, kifejtése:
Szép napot! A jailben töltött idő után tiszta fejjel, átgondolva a szituációt panasszal szeretnék élni. Röviden az eseményekről: Egy kvázi baleset következtében összeszólalkoztam a másik gépkocsiban ülőkkel, akik a vitatkozás során meglöktek. [2024-07-12 15:51:16] [Output] : Biel Aranda bel kézzel egy nagyobbat lök Carlos-on. Folytatódott a szóváltás innen onnan, 2 perc után ismét meglöktek. [2024-07-12 15:53:27] [Output] : Biel Aranda ismételten lök egyet Carlos-on. Ezt követően is folyamatosan zajlott a vitatkozás, érkezett egy OOC megnyílvánulás: [2024-07-12 15:53:41] [Output] : Biel Aranda: (( nem reagal megint, remenytelen )) Nemsokkal ezt követően megérkezett az adminisztrátor, akinek elpanaszolták problémáikat. [2024-07-12 15:57:19] [Output] : Biel Aranda: (( lökdösöm IC rp-vel, ő nem reagál miután elmondása szerint ő strapás ic. )) [2024-07-12 15:57:35] [Output] : Biel Aranda: (( kihívja közbe a rendőrt, miközben én lökdösöm. )) [2024-07-12 15:57:37] [Output] : Yerik Quesada: (( Yerik Quesada: (( RP-re válaszolj mielött kihívnád a rendőrt. )) )) Az adminisztráror ezen ismeretek birtokában folyamatosan az ő védelmükbe kelt. A kiérkezést követően nem tájékozódott megfelelően, hiszen sem az én sem az ő részükről nem kért logot erről a bizonyos RP szituációról, csak és kizárólag az elmondottak alapján kezdte meg az ügy intézését.
  1. Ahogyan leírtam 2 darab lökést kaptam /me-vel, nem ellöktek, nem fellöktek, csupán meglöktek. A két Rp között pedig folyamatos volt a szóváltás, nem egymás után Rp-zte a lökést. Egyszerűen nem értem azt, hogy miért kaptam 120 perces jailt Nonrp és Rp megtagadása indokkal. Mi volt ezen szituációban a NonRP. Nézzük meg mit ír a szabályzat. "Példa: tilos olyan dolgot tenni a játéban amit a valóságban sem tennél meg, leugratsz kocsival egy hegyről, stb." Ezen példa remekül szemlélteti mi számít NonRP-nek, az, hogy egy dulakodás közben engem meglöknek, majd folytatom a vitatkozást egyszerűen képtelenség NonRP-nek nevezni. Nem történt /megpróbál a részükről, nem tagadtam meg annak kimenetelét. A bírálat során azt hangoztatták, hogy legalább hátra kellett volna lépnem a lökés miatt vagy elkellett volna esnem. Miért szeretnék a saját Rp-jüket rámerőltetni, nem támogatom ezt a fajta Force RP-t. RP tagadás? Mit tagadtam meg azzal, hogy 2 lökést figyelmen kívül hagytam? Nem volt /megpróbál, nem kérdezték /do-ban a reakciómat, egy látható cselekvésre látható cselekvéssel válaszoltam, folytattam tovább a vitatkozást állva. Ebben a szituációban az Rp tagadás csupán a /do nem lökődik el a lökés következtében. Ez pedig irreális.
    1. Az adminisztrátor a bírálat során nem kért bizonyítékot arról, hogy lényegében milyen ügyet bírál, nem tudta mi volt a háttérben, bemondás alapján kezdett el eljárni.
    2. Nem értelmezte megfelelően az adott szituációt, meglöktek, nem ellöktek, nem történt /megpróbál, nem várták a reakciómat /do-ban, nyers megjegyzéseket kaptam csupán.
    3. A büntetés indoka egyszerűen nem összeegyeztethető a szituációval? Az előzőekben ezen érveket leírtam. NonRP-ha másképp kezelek egy szituációt, ahogy azt a másik fél akarná? RP tagadás, ha egy pár szavas, lényeget nem befolyásoló RP-re nem reagálok?
  2. [22:18]
    1. A bírálat során többször lealacsonyító módon beszéltek velem, történt egy OOC fenyegetés, minősítés, erre az adminisztrátor egyszer reagált annyival, hogy "[2024-07-12 16:08:24] [Output] : Admin 3 Szigi: (( kérlek.. a hozzászólásokat mellőzzük. ))"
  3. [22:21]
    Ezen rövid idő elteltével egyszerűen nem tudok belenyugodni, hogy ezek alapján szankciót kaptam, az utolsó jailem, majd 1 éve kaptam. Egy egyszerű majdnem baleset során, melyet az admin érkezéséig mind IG kommentáltam, nem pedig OOC kerestem felelőst ez a jutalom, hogy ilyen súlyos indokokkal kell jailt ülnöm, úgy gondolom ez nincs rendjén.


Kötelező bizonyíték (pl.: log, kép, videó):
Logom van ha szükséges (sajnos nem tudom feltölteni)


Megjegyzés:
Köszönöm
 

Szigi

LLJW/999
SzerverAdmin
v4
2024. 03. 18.
14
20
Trofaiach(Ausztria)
V4 karakter
Devereux Kade
Szia,
Először is meglep ez a PK, de természetesen van jogod élni vele.
Az hogy "bemondás alapján járok el nem igaz, mivel te is elismerted nem egyszer, hogy tényleg így történt az egész eset, még TS-en is elmondtad ezt, rábólintottál az egészre, hogy így történt, mivel mindkét fel beleegyezett abba, hogy így történt az egész eset, nem véltem fontosnak a logokat elkérni erről. Bár így is kaptam egy-két dolgot, amít te írtál, hogy "IC strapás vagy" és ezért nem reagálsz rá semmit, majd fogtad magad és leléptél.

De igazából mindent átbeszéltünk szerintem utánna TS-en is. Több hozzáfűzni valóm nincs, várom a bíráló FA/SA válaszát.
 
  • Tetszik
Reactions: NemBonez és Boboss

Ruszin

Újonc
2023. 10. 18.
67
12
V4 karakter
Carlos Levente
Szia,
Először is meglep ez a PK, de természetesen van jogod élni vele.
Az hogy "bemondás alapján járok el nem igaz, mivel te is elismerted nem egyszer, hogy tényleg így történt az egész eset, még TS-en is elmondtad ezt, rábólintottál az egészre, hogy így történt, mivel mindkét fel beleegyezett abba, hogy így történt az egész eset, nem véltem fontosnak a logokat elkérni erről. Bár így is kaptam egy-két dolgot, amít te írtál, hogy "IC strapás vagy" és ezért nem reagálsz rá semmit, majd fogtad magad és leléptél.

De igazából mindent átbeszéltünk szerintem utánna TS-en is. Több hozzáfűzni valóm nincs, várom a bíráló FA/SA válaszát.
Hali! Nem ismertem be. Csak egyfolytában azt hajtogattad hogy ez így NONRP úgy NONRP és már teljesen felesleges volt az egész vitatkozás és én elengedtem a dolgokat. Mint ahogy az admin ügy elején is elmondtam OOC ebben semmi féle szabály szegés nem volt én úgy gondolom. Továbbá Te nem intézkezdtél a másik féllel szemben sem akik lealacsonyító módon beszéltek velem OOC. Azt is elmondtam neked TS-en hogy a NONRP nem ezt foglalja magába, de Neked a válaszod az volt erre hogy de bizony ez is NONRP és olyan példa szituációkkal álltál elő aminek semmi hasonlata nem volt az egész ügyhöz. Ráadásul az RP tagadás fogalma sem ez, amit be is ismertél TS-en hogy elhibáztad és reménykedtél hogy nem írok PK-t.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: cs4ba és Jsn

dxminik

‏shift lead am
FőAdmin
v4
2019. 01. 10.
2 262
8 985
20
V4 karakter
Killian Burns
Hogyha "elengedted a dolgokat" és az ügy alatt egyetlenegyszer sem mondtad azt, hogy nem úgy történtek a dolgok ahogy azt az ügy alatt említették, akkor nagyon unfairnek érzem azt, hogy azzal érvelsz, hogy Szigi egyszer sem kért bizonyítékot és nem tudta milyen ügyet bírál. Biztos vagyok benne, hogy volt lehetőséged kifejteni a saját nézőpontod, nem tudok egyetérteni ezzel a részével a panaszkönyvednek.

Nem ForceRP a meglökés egyáltalán, de azért eléggé illik valamit rá RP-zni. Nyilvánvalóan nem kell hanyattvágnod magad, de gondolj bele mennyivel szebb lenne egy ilyen szituáció, hogyha esetleg a te /me, vagy /do-jaiddal ki lenne bővítve. Az viszont nagyon csúnya, hogy (az értelmezésem szerint) semmit nem RP-zel, hanem csak fogod magad és kihívod a rendvédelmet.

Részemről ennyi ezt illetően, az RP tagadás részét viszont nem értem ennek a büntetésnek.
Szigi, lennél szíves leírni, hogy miért nem volt elég a nonRP büntetés itt, illetve elküldenéd hogy mit írt a többi játékos OOC chaten, amit @Ruszin "OOC fenyegetés, minősítés"-ként írt le, de nem kaptak büntetést csak egy figyelmeztetést?
 
  • Tetszik
  • Menő
Reactions: cs4ba és Tonyy.

Szigi

LLJW/999
SzerverAdmin
v4
2024. 03. 18.
14
20
Trofaiach(Ausztria)
V4 karakter
Devereux Kade
Rp tagadásra gondoltam, mint ahogy le is van írva, nem RP-zett semmit rá Carlos Levente, majd beszállt az autóba, mivel őt úgy kellett visszagetelnem.
Ha kell az egész logot elküldöm neked privátban az Aü-ről, csak vannak benne mdc tartalmak amiket nem szívesen mutatnék be bárkinek az olvasók közül.
 

dxminik

‏shift lead am
FőAdmin
v4
2019. 01. 10.
2 262
8 985
20
V4 karakter
Killian Burns
Nem kell az egész adminügyről a log, elég az amit a játékosok írtak és amit Carlos Levente panaszolt, hogy fenyegetés és minősítés volt - te pedig azt válaszoltad rá, hogy a hozzászólásokat mellőzzük. Azt pedig ide is beküldheted, legalább látja mindenki.
 
  • Tetszik
Reactions: Szigi és Tonyy.

Szigi

LLJW/999
SzerverAdmin
v4
2024. 03. 18.
14
20
Trofaiach(Ausztria)
V4 karakter
Devereux Kade
[2024-07-12 16:04:23] [Output] : [16:04] Carlos Levente: (( Szimplán kinevetem max ))
[2024-07-12 16:04:26] [Output] : [16:04] Carlos Levente: (( mert egy bohóc ))

[2024-07-12 16:08:08] [Output] : [16:08] Biel Aranda: (( nem, ő röhög, mert ők bohócok. ))

bár így visszanézve a logot amit te írtál arra reflektált vissza a srác, szóval ezt se feltétlen mondanám egy nagy ooc fenyegetésnek/ szidásnak

edit: amit Carlos levente írt egy kitalált jelenetből kiragadott rész, amit utánna Biel Aranda az aü végefele felidézett, akkor ez le se esett.
 
Utoljára szerkesztve:
  • Tetszik
Reactions: cs4ba