caribi vip x viktorx d - rajna [helyettük]

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

kisúr

Zöldfülű
2022. 04. 28.
195
376
21
LV karakter
jonsy dekko

b29e2f655014f42083dcf56ab051b09b.png

Neved:
caribi vip, viktorx d

Panaszra tett moderátor neve:
Rajna

Panasz oka:
túlzott szankció

Bizonyíték(kép, log, videó stb...):

Egyéb megjegyzés:
Helló. Ez a panasz a rajna által kapott szerintünk jogtalan/eltúlzott szankciója miatt íródik. Született az LV ötlet részlegen egy topic, ahol a téma nyitója azt boncolgatta, hogy miért probléma az, hogy egy nap kifúrták az összes ATM-et a mapon. Érkezett pár hozzászólás a témához, mivel teljesen abszúrd ezért ötletet nyitni, elvégre azért van az ATM script, hogy kihasználják az illegál frakciók. Ők a szerver által biztosított rendszert használják, tehát teljesen abszúrd az egész. A főszerveren szinte mindennapos, hogy az összes autómata kifosztásra kerül, de valahogy mégsem írodnak topicokok azt taglalva, hogy el van túlozva a használatuk, mivel ezzel az ég világon semmi probléma nincsen. Ezt csak felvezetésképp írtam le, hogy a bíráló részére is fektessünk le egy alapot, hogy miből indult ki a szituáció. Mi viktorx d felhasználóval odaírtunk egy tippet arra, hogy mit tud tenni, ha neki zavaró az, hogy használják a rendszert. Semmi bántó szándék nem irányult a topic indítója felé részünkről, elvégre nem is ismerjük és nem is játszunk már egy ideje a szerveren. Inkább egy tanácsnak tudnám felróni, mi is rendvédelemben játszunk a főszerveren. Két kommentet hagytunk ott, mégpedig "lépj le papi" és "lépj le probléma megoldva". Ezekkel szerintünk probléma nincsen, hiszen egyáltalán nem offenzív. Írhattuk volna azt is, hogy "ne menj ki akcióra", "kapcsold ki a 3d blipeket és akkor nem zavar". - Ha ezt írjuk ugyan úgy kitiltást érdemeltünk volna? Teljesen érthetetlen. Mi ezért száz darab pontot instant, kérdés nélkül megkaptuk úgy, hogy kettőnk közül egyikünk sem rendelkezett aktív ponttal a fórum felületén. Egy LVMPD-s hozzászólása, viszont annál inkább offenzív volt, viszont ő kitiltást nem kapott. Az ő hozzászólása: "Nem tudom, ahogy nézem elég fura stílusotok van itt fórumon is, erre vagytok büszkék?" Természetesen egy hangulatjel a végére bittyesztve. Enyhe részrehajlást vélünk felfedezni az ügyben. Rajnát felkerestük discordon, viszont ő érdemleges választ nem adott kérdésünkre, csak elküldte, hogy miért lettünk kitiltva, és hogy nyissunk panaszt. Amit mi tettünk egyáltalán nem meríti ki a fórum szabályzat hármas bekezdését, miszerint "A játékostársaknak kötelező megadni a tiszteletet. Tilos a felhasználók sértegetése, zaklatása, továbbá a frakciók rossz színben való feltüntetése. (Alpári, fenyegető, agresszív, trágár, sértő hangnemű hozzászólások)". Véleményünk szerint senki tiszteletét nem sértettük meg, ahogy se nem sértegettünk, zaklattunk senkit és frakciót sem tűntettünk fel rossz színben.
 

rajna

Hivatalos adócsaló💰
Globális Moderátor
LV
2019. 02. 03.
636
806
18
Budapest
V4 karakter
Marcus Crescenzo
LV karakter
Christopher Crescenzo
V2 karakter
Simon Marshall
Sziasztok, üdvözlök mindenkit!

Akkor egy "pár" mondatban én is összeszedem az én álláspontomat is, amit már ismertettem veled Discordon.

Elsősorban is mindkettőtökre érkezett egy jelentés itt fórumon, hogy milyen kommentet írtatok. Kyle részére: report 1 és report 2
Illetve, a Discordos beszélgetéshez, link: (https://discord.com/channels/915985581589266462/928569970852511795/1198923034636058644)

Discordon megkerestél, hogy mégis miért kaptál figyelmeztetést és ezzel egy hónapos kitiltást. Ott is beszúrtam a fórum szabályzatot, amit ide is becsatolok:
3.) A játékostársaknak kötelező megadni a tiszteletet. Tilos a felhasználók sértegetése, zaklatása, továbbá a frakciók rossz színben való feltüntetése. (Alpári, fenyegető, agresszív, trágár, sértő hangnemű hozzászólások)
Büntetés: 40-100 büntetőpont + hozzászólás törlése.

A szabálypont értelmében a moderátor dönti el a szankció mértékét.

Te Discordon belekötöttél abba, hogy az üzenetedben, amit írtál: "meg a frakció rossz színbe való feltüntetése" és a kommenteden pedig mi volt igazán sértő.
Ezekmellett kikérted magadnak, hogy egy ilyen hozzászólásért maximum 50 pont járna, mert OFF HSZ-ként kéne kezelni. Elmondtam Discordon, hogy a vesszőket és a "továbbá" szót tessék figyelembe venni, hisz kötőelemként van használva, tehát ez a szabálypont magába sűríti a sértegetést a zaklatást a különböző hangnemű hozzászólásokat és a frakciók rossz színben való feltüntetését. Ezekután még abba is belekötöttél, hogy miért adtam úgy szankciót, ha töröltem a kommented. Azt is próbáltam neked elmondani, hogy azért lett törölve, mert a szabályzat ezt írja elő. De pedáloztál tovább ezzel. Aztán pedig én tanácsoltam neked a panaszlehetőséget, hisz egyről a kettőre nem sikerült veled jutni.

Na már most, kérdezem én: Te milyen jogon jössz ahhoz, hogy megmondod egy játékosnak, hogy mikor és miként lépjen ki egy játékból, csak azért mert a Cartel megfurja az összes ATM-et.

Igen a játékost zavarta ez tény, de korrigált az editelési lehetőséggel:

Itt egy edit formájában kijelenteném nektek, hogy nekem nincs semmi ellenvetni valóm az illegál dolga ellen. Örülök, hogy jól érzitek magatokat, szórakoztok egy jót játék közben és kihasználjátok a számotokra biztosított pénzszerzési lehetőségeket.

Pontatlanul és logikátlanul fogalmaztam, ezért elnézést kérek, lentebb írom kicsit összeszedettebben a dolgot.

A játékost pontosan az zavarta, hogy a piros blippek a térképen vannak és nem az, hogy megfurtátok az ATM-et.

Utána a Cartel többi tagja (Wyatt Mitchell, Patrick Steele, Geneva Steele, Gavin Merrill, Mateo Amargo (régi neve van bent a fórumon de az új: Austin Barnett) és) nagyrészben OFF és nem megfelelő hangnemű kommentek többségével árasztotta el az ötletek fórum részét. Sőt, még egyesek az IG nevüket se tudjak beírni oda, ahova kéne. De a lényeg, hogy nem csak ti vagytok az egyetlenek, akik szankciót kaptak. A felsorolt nevek közül egy jó páran kaptak figyelmeztetési pontot.


Ha bárkinek bármi kérdése lenne a továbbiakban elér bármikor, de erről a szituációról elmondtam mindent.

üdv,
rajna!
 

kisúr

Zöldfülű
2022. 04. 28.
195
376
21
LV karakter
jonsy dekko
[helyettük]:

Még mindig nem látod a problémát. Egyáltalán nem sértésből írtuk azt amit írtunk, szimplán felvetettük, hogy mit tehet az ellen, hogy ne zavarja az ATM jel. Ha te ebben a sértésnek bármilyen szándékát látod akkor ne bennünk keresd a hibát. Nem megparancsoltuk neki, hogy lépjen le, az ő saját döntése, hogy mit csinál. Segítséget kért, hogy mit tehet azok ellen a piros pöttyök ellen, mi ajánlottunk egy lehetőséget. Kereslet - kínálat.
 

rajna

Hivatalos adócsaló💰
Globális Moderátor
LV
2019. 02. 03.
636
806
18
Budapest
V4 karakter
Marcus Crescenzo
LV karakter
Christopher Crescenzo
V2 karakter
Simon Marshall
Sziasztok!

Úgy gondolom, hogy a kommentben és a panaszkönyvben említett vádakra a válaszjogosultságomat igénybe veszem, hisz szükségesnek érzem.

mivel teljesen abszúrd ezért ötletet nyitni, elvégre azért van az ATM script

Ahogy az előző kommentemben elmondtam, az illetőnek nem azzal volt a problémája, hogy ATM-et fúrtok, hanem az azt jelző piros blippel, ami az egész térképét betelítette.

"lépj le papi" és "lépj le probléma megoldva"

Elismeritek azt, hogy ilyen kommentet írtatok, viszont a lentebb említett:
"ne menj ki akcióra", "kapcsold ki a 3d blipeket és akkor nem zavar".

Kifejezésekkel nem egyenértékű, pont azért mert egyértelműen azt sugalljátok felé, hogy ne játszon a szerveren, azért mert használják a scriptet. A leírt kommentekből ez jön le.

"Nem tudom, ahogy nézem elég fura stílusotok van itt fórumon is, erre vagytok büszkék?"
Tény, hogy ez volt a komment. Itt a mérleg-elvet alkalmaztam és érzésem szerint ez a komment épp, hogy határeset az OFF HSZ és a stílus között. Ő a nagyobb szankciót kapta, tehát stílusként kezeltem a kommentjét, nem pedig OFF HSZ-ként. A topic alatt rendesen ment az adok-kapok, viszont a ti hozzászólásotok érzésem szerint bántóbb volt, mint ez, ahhoz képest, amilyen stílust megengedett magának a Cartel.
Enyhe részrehajlást vélünk felfedezni az ügyben.
Semelyik LVMPD-s kollégával nincs kontaktom, sőt nem is beszélek velük. Nem tudom, hogy honnan jön ez a 'részlehajlás', holott számomra ismeretlen személyről beszélünk.

Rajnát felkerestük discordon, viszont ő érdemleges választ nem adott kérdésünkre, csak elküldte, hogy miért lettünk kitiltva, és hogy nyissunk panaszt.
Ahogy az előző kommentemben is elmondtam, felkerestetek tény. Ugyanúgy magam tudom ismételni, hogy egyáltalán nem voltál képes megérteni a problémát és érzésem szerint kibúvókat kerestél azért, hogy levegyem rólad a figyelmeztetést. Miután beközölted, hogy ,,de ez akkor se er meg szerintem 1 honap bant :)" kommented után döntöttem el, hogy ajánlom neked a panaszlehetőséget, mert ha én mondom azt, hogy minősítés nekem úgy se fogod elhinni...

Kereslet - kínálat.
A "szakmai" szemet nézve mindenhol van egy etikai kódex, még itt fórumon is. Ez a szabályzat. Az, hogy ti megmondjátok a másiknak, hogy mit csináljon semmiféleképpen nem fér bele ebbe a kódexbe maximum csak javasolni tudsz a számára nem pedig helyette eldönteni, hogy mit csináljon. Itt nem csak a kijelentéssel volt baj, hanem az üzenet megfogalmazásával is.
Egyáltalán nem sértésből írtuk azt amit írtunk, szimplán felvetettük, hogy mit tehet az ellen,
Ha éppenséggel nem sértésből írjátok, hanem segítésképp akkor máshogy és más stílusban fogalmazzátok meg a mondani valótok. Ez a hely nem egy kocsma, ahol úgy beszélhetsz, hogy: ,,hallod paraszt, adjál már még egy sört". Tehát a fogalmazásotokon gondolkodjatok el.

Részemről mostmár ténylegesen mindent elmondtam, többet nem kívánom kommentálni az esetet.

üdv,
rajna
 

kisúr

Zöldfülű
2022. 04. 28.
195
376
21
LV karakter
jonsy dekko
Tehát szerinted egy direkt sértő kérdés rendben van, viszont egy tanács (mint rendvédelmis a rendvédelmistől) az egyáltalán nem oké és instant kitiltást érdemel. Ez egy fiatalosnak mondható közösség, nem pedig egy parlamenti ülés, ahol mindenkit magáznom kéne, és a lehető legkultúrálisabb beszélgetést lefolytatnom. Ez egy játékszerverhez tartozó fórum felület. Ha ez bárkinek egy sértő tanács volt akkor bele se merek gondolni, hogy az élet más területein mi vár rá. Véleményünk szerint továbbra sem volt se nem off hsz, és sértő sem.
 

Kyle

</> 6 years </>
Fő Globális Moderátor
LV
2019. 01. 08.
2 377
6 436
Nagyszénászug
V4 karakter
Kyle Fleming
LV karakter
Kyle Fleming
Rajna már korábban kifejtette a dolgokat, amivel teljesen egyet értünk ( nem csak jómagam, de más Fő Globális Moderátor is ). Ha segítséget kérnek egy ötletek topikban akkor nem flegmán és oda nem illően kell megfogalmazni a hozzászólásotok. Ugyan, úgy a többi érintett fél is megkapta a megfelelő szankciót a cselekedeteikért, nem csak ti.

Rajna, nem hibázott abban, hogy erre a fórumszabályzatban foglaltak alapján, figyelmeztetést osztott.

Azon, tény mellett meg nem tudok elmenni, hogy az elmondásotok szerint egyikőtöknek sincs semmi korábbi olyan cselekedet, ami ilyen szankciót érdemelt volna, de a profilokban ez máshogy látszik.

A panaszt zárom, a kitiltást marad.
Legyen ez a kis időintervallum tanulóidő arra, hogy a fórum továbbra sem egy kocsma, ahol ilyen és hasonló megnyilvánulásokkal lehet élni.

Ha ezen felül bármi további kérdésetek felmerül szívesen várom, privátban, de akár a LVTS-n is.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.