Bűnözők helyett STOP táblákat keresnek [damn! archív 07.03.]

pogchampus

Aktív fórumozó
2019. 10. 04.
272
1 568
V4 karakter
théo banks
LV karakter
théo banks
sasd-cim.png


Megérkezett az első olvasói levél is - alanyunkat a mai nap folyamán, durván egy órája egy SASD egység szólította fel, hogy húzódjon az út szélére. Az okot nem nehéz kitalálni: olvasónk a STOP táblánál nem 3 másodpercre, hanem egy másodpercre állt meg, egy olyan úton, ahol konkrétan ketten ha járnak, és nem kéne, hogy STOP táblának legyen ott. Ettől függetlenül van, mint ahogy majdnem az összes kereszteződésben, viszont a közlekedési szabályzat - sajnálatos módon - nem tér ki pontosan arra, hogy mennyi STOP tábla lehet száz négyzetméteren belül. Pedig jelenlegi becsléseink szerint van jópár, és ezt, hivatalos nevén San Andreas Sheriff's Department, viszont újabban inkább Stoptábla Analizáló Szekunder Department keménykezűen bünteti is.

Olvasói levelünket természetesen, mint eddig összes rövidebb interjúnkat, változtatások nélkül közöljük.




sasd-buntetes.png
Tisztelt damn! media!

Nincs egy órája, hogy félre kellett húzódjak egy SASD egységnek. A hölgy már alapvetően pökhendi módon jött oda hozzám, majd jelezte, hogy nem álltam meg a STOP táblánál. Persze, mivel mostanában sok ismerősöm panaszkodott ezekre a lúzer köcsögökre, megállok az összes létező (szám szerint körülbelül 800) STOP táblánál, csak úgy gondolom, hogy ha egy kietlen vidéken vagyok, és látom, hogy szó szerint, egy kurva szénabogoly se jön, akkor had menjek már.

Csak hát ugye én idióta úgy gondoltam, hogy nincs senki, hát rosszul gondoltam, ugyanis a SASD egység, egészen pontosan W. Vanidestine egy bokorból snipeolta pont azt a STOP táblát, mert hát persze nincs jobb dolga, tök jó a közbiztonság ebben a gecis városban.

Tájékoztatásom után forgalmit és jogosítványt kért, majd ott hagyott pár percre. 2 perc múlva jön, hogy 80 ezer dollárra kell, hogy megbüntessen, hüledezve álltam a helyzet előtt. Az indulattól annyit mondtam ennek a buta libának, hogy költse gyógyszerre a bevételt, majd megfenyegetett, hogy lehet a csekk 130 ezer dollár is, illetve hangot adtam annak, hogy én érzem kellemetlenül magamat azon, amit csinálnak (idézem magam: "szekunder szégyenérzetem van azzal kapcsolatban, amit csinálnak"). A hölgy erre újra megfenyegetett, hogy nem jó dolog tiszteletlennek lenni, mert számára ez tiszteletlen, hogy nekem szekunder szégyenérzetem van azzal a léhűtéssel kapcsolatban, amit csinálnak, majd elmagyaráztam neki, hogy én csak a véleményemet formáltam meg. A válasza szintén meghökkentő volt, idézem: "mintha ez bárkit is érdekelne". Tehát, ezeknek a faszszopóknak meg kell adni a tiszteletet, de ők, akik a MI védelmünkre esküdtek fel, úgy beszélhetnek velünk, ahogy akarnak. Mert mi nem tudjuk őket megbüntetni.

sasd-idezet.png

- írta levelében Théo B., amihez egy képet is csatolt arról, hogy milyen is az, amikor a Stoptábla Analizáló Szekunder Department (SASD) snipeolja a stop táblákat.

sasd-kep.png


Utána jártunk, hogy mit jelent valójában az, amire olvasónkat megbüntették, mivel a Penal Code bárki által elérhető, ezeket alább soroljuk fel, ahogy a csekken is fellelhető:

  1. 4(07) - békefenntartóval szembeni tiszteletlenség - ha egy személy egy békefenntartóval szemben tudatosan tiszteletlen, az vétséget követ el.
  2. 6(03) - közlekedési táblák / lámpák figyelmen kívül hagyása - ha egy személy a gépjárművével figyelmen kívül hagyja a közlekedési táblákat / közlekedési lámpákat, szabálysértést követ el.
  3. 6(04) - gondatlan vezetés - ha egy személy veszélyesen, közúti szabályokat szeg, tudatosan gyorsan hajt, mások vagy a saját testi épségét veszélyeztetően vezet vagy a járművének állapota nem megfelelő az szabálysértést követ el.
Ezeket figylembe véve, és ha feltételezzük, hogy Théo B. a teljes igazságot mondta (és miért ne mondta volna a teljes igazságot?), akkor ő nem követett el majdhogynem semmilyen bűncselekményt. Szemtelen volt? Lehet, hogy megütött egy szintet, ki ne ütne meg ilyenkor? Figyelmen kívül hagyta a táblákat? Tudva, hogy ezek a tudatlan pöcsök vadásznak a STOP táblás kihágásokra, kételkezünk benne. Az meg, hogy gondatlanul vezetett, mindenképpen igaz? Egy STOP tábla kihagyása nem gondatlan vezetés, csak akkor, ha totálisan nem áll meg, az út, amire kikanyarodik, pedig forgalmasnak bizonyul. Théo B. állítása szerint a képen szereplő útra kanyarodott ki az autópálya feljáróról, ami az utóbbi időben igaz, forgalmas, de nem annyira, hogy ez indokolja a gondatlan vezetést.

Ezeken felül Théo B. kapott körülbelül 4 büntetőpontot, és priuszt a rendszerbe - mindezt egy STOP tábla miatt. Ezzel szemben nap mint nap legalább egy ember meghal fegyveres rablásban - de a Stoptábla Analizáló Szekunder Department (SASD) ahelyett, hogy a valós bűnüldözéssel foglalkozna, az összes energiáját abba fekteti, hogy a STOP táblás bűnözőket felderítse és rács mögé dugja.

Ha esetlegesen más olvasónk is ugyan úgy jár, mint Théo B., írják meg nekünk - jól mutat ez a lapunkon! És ne aggódjanak, hamarosan lesznek még szaftosabb dolgok is, mert kezd meleg lenni, és nem mindig dolgoznak - legyünk őszinték, valódi munkavégzést amúgy se végeznek - a SASD emberei.

footer.gif
 
  • Tetszik
Reactions: Martin