Brooklyn Benward -> Wladimir_R_Vasijev, Dodi_B_Bonelli, Nikolaj_Vastilenko, Lucky_R_Vasijev #TrstMe

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

abenceh

Barangoló
Támogató
2019. 06. 27.
131
231
V4 karakter
Danil Slawa
V2 karakter
Brooklyn Benward
v2logo.png


Játékos (IG) neved:
Brooklyn Benward

Panaszolt fél játékos (IG) neve:
Nem tudom mind a négyük nevét, bíráló admin nézzen nekem utánna légyszi.

Panasz pontos megfogalmazása:
Felesleges lövöldözés generálás, NonRP.

Bizonyítékok:

Megjegyzés:
Aranybanknál rámlőttek, elmentem mellette szó nélkül mert valószínüsítettem hogy rabolják. Mentem volna dolgomra, de nem mert ők utánnam jöttek aranybanktól, raptorral leszorított a srác többször, kilőtte a kerekem, mentem volna tovább északi felé, láthatóan ignoráltam őket. Totálkárra lőtték a kocsim, így nem volt más választásom mint viszonozni amit kapok. Hiába rabolják, hiába külsősök, semmi ésszerű okuk nincs utánnam jönni aranybanktól északi benzinkútig, csak azért hogy megöljenek.
 

TrstMe

A legjobban teljesítő Adminisztrátor | 2023
SzerverAdmin
v2
2020. 01. 22.
105
265
V2 karakter
Ezra_Halcyon
Sziasztok!

Várom az érintett fél válaszát az elhangzottakra.
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: Ursulina és patrxk

Lucky

Barangoló
Támogató
2019. 01. 14.
86
35
36
Miskolc
V4 karakter
⛔
LV karakter
Lucky Bedoya
V2 karakter
Lucky R Vasijev
Sziasztok! Én személy szerint sokat nem tudok erről mondani. Aranybank rabláson voltunk. 18:09 perckor jött a rádió Wladimir R Vasijev (Kalmi)-tól, hogy segítségre van szüksége északi benzinkútnál. Én akkor Nikolaj Vasilenko (Hex) mellett ültem a COLEEEEE rendszámú Raptorban az aranybank közelében. Mikor odamentünk láttuk, hogy lövöldözés folyik egy rendvédelmis és Kalmi illetve egy másik társunk közt. Kiszálltunk és segíteni próbáltunk, de hiába. Részünkről ott és akkor lezárult az RP mert ott mindenki meghalt a rendvédelmisen kívül. Az előzményekről nem tudok. Kalmi utólag nekem annyit mondott hogy ott körözött a rendőr az aranybank körül és elkergette és ebből alakult ki lövöldözés. Ez azonban a videóból nem derül ki, mivel csak bizonyos jelenetek lettek kivágva. Márpedig ha tényleg ott körözött a rendőr az aranybank körül, akkor véleményem szerint én jogosnak találom hogy utána mennek még mielőtt leadná a drótot a többi rendvédelmi szervnek.

Továbbá az a kijelentés, hogy:

Aranybanknál rámlőttek, elmentem mellette szó nélkül mert valószínüsítettem hogy rabolják. Mentem volna dolgomra, de nem mert ők utánnam jöttek aranybanktól...

számomra kissé valószínűtlen. Hiszen ha a rendőr észleli, hogy bankrablás folyik (ha már ott van a helyszínen) és rá is lőnek, akkor kétlem hogy hidegen hagyja a dolog és elképzelésem sincs milyen más dolgára mehet. De ez az én véleményem úgy, hogy nem láttam a videó azon részét.

Log

UI.: Kalminak 1 hónapos fórum banja van. Amint kifejtette a dolgot az Ő szemszögéből, megírom ide a nevében.

Köszönöm,
Sziasztok
 

abenceh

Barangoló
Támogató
2019. 06. 27.
131
231
V4 karakter
Danil Slawa
V2 karakter
Brooklyn Benward
Erre úgy reflektálnék, hogy legyen szíves bizonyítsa be hogy én ott köröztem, illetve hogy rálőttem.
Egyik sem történt meg, egyszer mentem el bank mellett fényhíd és megkülönböztető nélkül, onnantól beállt elém többször és próbált kilőni, szét lőtte az autóm.
[2023-08-25 18:03:01] [Output] : [NNI] Őrmester Renzo Cordone mondja ((rádióba)): Renzo Őrmester NNI, rengeteg elkövető áll aranybank elött!
Erre reagáltam, ebből nem arra következtet elsőre az ember hogy 8 nagykaliberes rabolja a bankot, főleg úgy, hogy riasztást sem kaptunk róla.
Azt miért nem kérdőjelezted meg, hogy északinál van szüksége segítségre mikor aranybankot raboltatok? Reális hogy az illegál "elkergeti" a rendvédelmet?
Közlekedésrendészetisként pedig nekem nem (és amúgy sem) prioritásom az, hogy rablásokra reagáljak, kimegyek, ha kedvem szottyan.

Edit: Nem videó lett megvágva, akkor azt töltöttem volna fel. 30 másodperces visszamentésekből kellett összelegózzam ezt is, de nem tudok visszamentést csinálni az elmúlt fél percről, ha közben azon vagyok hogy ne lőjetek ki. Látni a videókon is, amikor bal fentre viszem a kurzort, Xbox liveon Win+G, ott a visszamentés.

[2023-08-25 18:07:48] [Output] : Wladimir R Vasijev mondja ((rádióba)): pds el menekült
[2023-08-25 18:09:29] [Output] : Wladimir R Vasijev mondja ((rádióba)): északi kút help

"Elmenekült", de az már ott a videón, hogy ő követett odáig csak azért, hogy kilőjön. Ja, és mire ti odaértetek, már mindkettő halott volt, nem volt kin segíteni, de folytattátok a lövöldét.

Kiszálltunk és segíteni próbáltunk, de hiába. Részünkről ott és akkor lezárult az RP mert ott mindenki meghalt a rendvédelmisen kívül.

[2023-08-25 18:15:46] [Output] : Wladimir R Vasijev mondja ((rádióba)): mi eza sok kocsi aranyraktárnál ?

Ez pedig azt a kérdést veti fel bennem, ha 18:09kor lőttem ki mit keresett 18:15kor aranybanknál megint? Miért rádiózott róla, ha meghalt az RPben?
 
Utoljára szerkesztve:

Lucky

Barangoló
Támogató
2019. 01. 14.
86
35
36
Miskolc
V4 karakter
⛔
LV karakter
Lucky Bedoya
V2 karakter
Lucky R Vasijev
Mint ahogyan azt írtam, én nem voltam ott, nem láttam, csak a végére érkeztem az északihoz rádió kérésre. Így én csak feltételezni és az alapján következtetni tudok. Ezért is lennék kíváncsi a felvétel korábbi jelenetire. Pontosan arra, hogy tényleg csak elhaladsz a bank mellet, vagy valóban ott köröztél a bank körül, ahogyan azt Kalmi állítja.
Az pedig, hogy egy tagunknak az északi benzinkútnál van szüksége segítségre bankrablás közben, annak megannyi oka lehet. Valószínűnek tartottam hogy odáig tartott a kergetőzés. De sem a rádióban nem hangzott el, hogy miért szükséges a segítség ott, se nem láttam, vagy tudtam az előzményekről. Mi csak odamentünk és ott már tartott a lövöldözés és menteni próbáltuk a tagunkat.

Edit: Nem videó lett megvágva, akkor azt töltöttem volna fel. 30 másodperces visszamentésekből kellett összelegózzam ezt is, de nem tudok visszamentést csinálni az elmúlt fél percről, ha közben azon vagyok hogy ne lőjetek ki. Látni a videókon is, amikor bal fentre viszem a kurzort, Xbox liveon Win+G, ott a visszamentés.

Ezt nem értem. Fogalmam sincs hogy működik a dolog. Nem készítek videófelvételt.

[2023-08-25 18:07:48] [Output] : Wladimir R Vasijev mondja ((rádióba)): pds el menekült
[2023-08-25 18:09:29] [Output] : Wladimir R Vasijev mondja ((rádióba)): északi kút help

A két rádiózás között 2 perc telt el és nem te voltál egyedül PDs ott. Én konkrétan nem is láttalak ott sem elhaladni, sem körözni. Mi ketten Hex-el az északi kutas esemény előtt egy fekete Raptorral voltunk elfoglalva, akik a tetőről próbáltak meg bejutni az aranybankba.

"Elmenekült", de az már ott a videón, hogy ő követett odáig csak azért, hogy kilőjön. Ja, és mire ti odaértetek, már mindkettő halott volt, nem volt kin segíteni, de folytattátok a lövöldét.

Mikor odaértünk még tartott a lövöldözés. Csak utána ölted meg a másik tagot a sarkon aztán te beszaladtál a boltba, mi vissza szálltunk a kocsiba, tettünk egy kört hogy ki van még ott és mikor visszafordultunk a kúttól akkor jöttél ki, mire mi megálltunk és lőttünk. De azt nem tudtuk hogy hányan voltak még ott és kin lehet még segíteni, csak Kalmi rádiózott róla, mégis többen voltak ott.
Itt viszont nem értem ezt a 30 másodperces videó dolgot (valószínűleg mert nem értek hozzá), de a boltban bent voltál legalább 30 másodpercet. Akkor most előtte is utána is tudsz felvenni, vagy hogy van ez? Komolyan kérdezem mert tényleg nem tudom hogy működik.

[2023-08-25 18:15:46] [Output] : Wladimir R Vasijev mondja ((rádióba)): mi eza sok kocsi aranyraktárnál ?

Ez pedig azt a kérdést veti fel bennem, ha 18:09kor lőttem ki mit keresett 18:15kor aranybanknál megint? Miért rádiózott róla, ha meghalt az RPben?

Minden bizonnyal heal kártyázta magát és a teniszpályás birtok az övé. Nem látok ebben problémát. A rádiózása is arra mutat, hogy fogalma sincs mi van ott, mivel meghalt csak látja a sok autót ott és erről kérdez rádión.
 

abenceh

Barangoló
Támogató
2019. 06. 27.
131
231
V4 karakter
Danil Slawa
V2 karakter
Brooklyn Benward
Ezért is lennék kíváncsi a felvétel korábbi jelenetire. Pontosan arra, hogy tényleg csak elhaladsz a bank mellet, vagy valóban ott köröztél a bank körül, ahogyan azt Kalmi állítja.
Erre mondtam, hogy Kalmi bizonyítsa be, ha mást állít, mint ami történt.
Az pedig, hogy egy tagunknak az északi benzinkútnál van szüksége segítségre bankrablás közben, annak megannyi oka lehet. Valószínűnek tartottam hogy odáig tartott a kergetőzés.
Erre ezzel válaszolnék:
Reális hogy az illegál "elkergeti" a rendvédelmet?
Mi csak odamentünk és ott már tartott a lövöldözés és menteni próbáltuk a tagunkat.
Igazából engem kellett volna menteni a tagjaitoktól, mert ők kergettek engem.
A két rádiózás között 2 perc telt el és nem te voltál egyedül PDs ott
De ő végig engem "követett" aranyabanktól északiig.
Itt viszont nem értem ezt a 30 másodperces videó dolgot (valószínűleg mert nem értek hozzá), de a boltban bent voltál legalább 30 másodpercet. Akkor most előtte is utána is tudsz felvenni, vagy hogy van ez? Komolyan kérdezem mert tényleg nem tudom hogy működik.
Ha visszamentést nyomok, az előző 30 másocpercet veszi fel. Mindegyik ölés után csináltam egyet, illetve mikor befordultam akkor is. Ez öt 30 másodperces videó az esetről, ebből hármat linkeltem be mert a másik kettő tartalma valamennyiben megegyezik ezekkel.
Minden bizonnyal heal kártyázta magát és a teniszpályás birtok az övé.
Persze, IC "nem tudja", de OOC igen, el kellett volna kerülje, mert tudja hogy nem vehet benne semmilyen szinten részt.
 
  • Tetszik
Reactions: P3tii és Zsombykah

Lucky

Barangoló
Támogató
2019. 01. 14.
86
35
36
Miskolc
V4 karakter
⛔
LV karakter
Lucky Bedoya
V2 karakter
Lucky R Vasijev
Itt igazából már mindketten elmondtuk a magunkét, de természetesen válaszolok:

Erre mondtam, hogy Kalmi bizonyítsa be, ha mást állít, mint ami történt.

Igazság szerint akkor itt mind a kettőtöknek kéne bizonyítani hiszen mindketten mást állítotok, de még egyikőtök sem támasztotta alá saját állítását.
De független attól, hogy mi az igazság, hogy csak elhaladtál a bank mellett, vagy köröztél ott, szerintem várható volt, hogy tüzet nyitnak rád ha ott vagy, mivel bankrablás folyik. És mint azt korábban írtad:

[2023-08-25 18:03:01] [Output] : [NNI] Őrmester Renzo Cordone mondja ((rádióba)): Renzo Őrmester NNI, rengeteg elkövető áll aranybank elött!

ez alapján tudhattad IC, hogy ott rablás, vagy más illegális cselekmény folyik mivel rádiózták, hogy rengeteg elkövető áll aranybank előtt. Nem gyanús alakok a parkban, hanem konkrétan elkövetők az aranybank előtt. Egyértelmű. Szerintem legalábbis. Ennek ellenére te mégis oda mentél.
És akkor itt a következő mondatodat ezzel ki is ütöttük, miszerint:

Közlekedésrendészetisként pedig nekem nem (és amúgy sem) prioritásom az, hogy rablásokra reagáljak, kimegyek, ha kedvem szottyan.

A kérdésedre pedig hogy:

Reális hogy az illegál "elkergeti" a rendvédelmet?

a válaszom az hogy alapvetően nem, nem túl reális. Viszont ha te egyedül vagy, az ellenfél pedig túlerőben, abban az esetben viszont akár reális is lehet, hogy követnek, elfognak, esetleg túszként fogva is tartanak, vagy akár meg is ölnek, mert további veszélyt jelenthetsz rájuk illetve az akcióra nézve.
Az okuk megvolt, hogy megtámadjanak téged mert addigra már minket betámadott a rendvédelem. Mint mondtam mi Hex-el az aranybank tetején semlegesítettünk 2 rendvédelmist és lent is lőttek, ezek után ha felmatricázott rendőrautót látnak a banknál evidens hogy lőnek.
Az, hogy erre a tűzpárbajra miért az északin és miért nem hamarabb került sor, erre nem tudok válaszolni mert nem voltam ott. Itt majd Kalmi nyilatkozik.

Igazából engem kellett volna menteni a tagjaitoktól, mert ők kergettek engem.

Itt csak viccesen megjegyezném, hogy úgy tűnik téged nem nagyon kellett mentegetni. Egymagad elintéztél legalább 4 tagot és a videó alapján aligha sérültél. Gratulálok! Büszke lehetsz magadra! Ezt teljesen jó szándékból írom.
Igazából ezért sem értem ezt a PK-t. Nem haltál és nagyon veszteséged sem keletkezett ha a TKs kocsit nem számoljuk.
Mondjuk én nem is vagyok PK párti. Nem is emlékszem, hogy valaha tettem volna PK-t bárkire is. Előbb inkább az adott féllel próbálnám meg megbeszélni a sérelmeimet. De ez a te szíved és személyed joga. Én itt vagyok, tisztázzuk, beszéljük meg.

Ha visszamentést nyomok, az előző 30 másocpercet veszi fel. Mindegyik ölés után csináltam egyet, illetve mikor befordultam akkor is. Ez öt 30 másodperces videó az esetről, ebből hármat linkeltem be mert a másik kettő tartalma valamennyiben megegyezik ezekkel.

Köszi. Lehet hogy ránézek én is. Bár nekem jobban feküdne a dolog ha folyamatosan venne, mint csak 30 mp-et. Pontosan azért mert nehéz egyszerre azzal is és IC-vel is foglalkozni, főleg egy lövöldözés kellős közepén.

És végül:

Persze, IC "nem tudja", de OOC igen, el kellett volna kerülje, mert tudja hogy nem vehet benne semmilyen szinten részt.

IC-t és OOC-t ugye nem keverünk. Ő meghalt IC, nem várta meg a halálidőt és felszedte magát kártyával, aztán bement a saját birtokára ami ott van közvetlenül az aranybank mellett, az a nagy teniszpályás birtok. De ettől függetlenül Ő nem vett rész a továbbiakban a rablásban. Nem ment a bankhoz. Mindössze berádiózott hogy mi az a sok kocsi a bank előtt, mintha mit sem tudna az egészről. És logot nézve, senki nem is válaszolt rá. De ezzel ő nem vétett szabályt és nem folytatta az RP-t.


Egy szónak is száz a vége, Hexre és rám nézve én mindenképpen jogtalannak tartom a PK-t, mert mi csak reagáltunk egy rádiós segélykérésre akció közben, kiérkezve tűzpárbajt látva tagjaink és rendvédelem között, tettük amit tennünk kellett.
Kalmival pedig a kergetőzést majd megbeszélitek. Illetve valószínűleg majd segédkezem, közvetítek benne a fórum banja miatt.
Viszont én a helyedben ha jogtalannak tartom az adott szituációt, akkor ott helyben admint hívok és nem viszonzom a cselekményt lőszerrel.
Ha lelőnek, lelőnek, majd admin felszed és eldönti mi és hogy volt jogos, de nem folytatom és utána teszek PK-t. Ez az én véleményem.
Részemről igazából ennyi. Ha további kérdésed van szívesen válaszolok de többet nem is tudnék mondani a szituról, mint amennyit láttam, vagy tudok.
 
  • Fájdalmas
Reactions: Suba

abenceh

Barangoló
Támogató
2019. 06. 27.
131
231
V4 karakter
Danil Slawa
V2 karakter
Brooklyn Benward
Igazság szerint akkor itt mind a kettőtöknek kéne bizonyítani hiszen mindketten mást állítotok, de még egyikőtök sem támasztotta alá saját állítását.
De, ott a videó. Amiről a panaszom van, tökéletesen igazolja.
ez alapján tudhattad IC, hogy ott rablás, vagy más illegális cselekmény folyik mivel rádiózták, hogy rengeteg elkövető áll aranybank előtt.
Elkövetni nem csak fegyveres rablást lehet, tájékozódj: https://docs.google.com/spreadsheet...oQyB1_7WYIW_ROdHLY581DjzA/edit#gid=1116364103
a válaszom az hogy alapvetően nem, nem túl reális.
Köszönöm, szerintem felesleges volt folytatni.
Nem haltál és nagyon veszteséged sem keletkezett ha a TKs kocsit nem számoljuk.
Nem arról szól a panaszkönyv, hogy én milyen károkat szenvedtem el, hanem arról hogy ettől független amit csináltok, nem reális.
Előbb inkább az adott féllel próbálnám meg megbeszélni a sérelmeimet. De ez a te szíved és személyed joga. Én itt vagyok, tisztázzuk, beszéljük meg.
Szerintem a panaszkönyv is egy lehetőség erre, csak sokan vannak akik a szankciók ellenére is szembemennek a szabályzattal, így pedig a megbeszélés sem vezet semmire manapság. Trustme tudja igazolni ezt, ma a másik nyitott PK-t szerveren próbáltuk megbeszélni, 270 perces AJ lett a vége utolsó eséllyel. Mondhatni ez a "megbeszélés" egy ürügyet ad hogy kibújjunk a bünti alól.
Köszi. Lehet hogy ránézek én is. Bár nekem jobban feküdne a dolog ha folyamatosan venne, mint csak 30 mp-et. Pontosan azért mert nehéz egyszerre azzal is és IC-vel is foglalkozni, főleg egy lövöldözés kellős közepén.
Ezért van meg részletekben, egyébként más alternatívák is vannak a visszajátszásra, csak nekem ez a megszokott.
IC-t és OOC-t ugye nem keverünk.
Nem is, csak ha OOC tudom mi van ott (mivel a karakterem én irányítom, tudatosan, még ha nem is viszem át IC-be) elkerülöm, mert tudom hogy semmi keresni valóm nincs.
Viszont én a helyedben ha jogtalannak tartom az adott szituációt, akkor ott helyben admint hívok és nem viszonzom a cselekményt lőszerrel.
Ha lelőnek, lelőnek, majd admin felszed és eldönti mi és hogy volt jogos, de nem folytatom és utána teszek PK-t. Ez az én véleményem.
Ez a viszontválaszom:
De ez a te szíved és személyed joga.
 

Antoon

thank you for joy
Globális Moderátor
v2
2020. 06. 08.
628
2 009
21
V2 karakter
Antoon Kuznetsov
A bíráló admin hozzászólásáig zárva lesz a panasz.
Ha valamelyik fél bármilyen érdemi közölnivalót tenne közzé, kérem keressen meg egy globális moderátort, hogy megtehesse ezt.
Köszönjük!
 

TrstMe

A legjobban teljesítő Adminisztrátor | 2023
SzerverAdmin
v2
2020. 01. 22.
105
265
V2 karakter
Ezra_Halcyon
Átolvastam a panaszt.

A logból amit kaptam az derült ki, hogy nem az összes aranybank rabló ment ki arra az egyetlen rendvédelmisre, hanem csak célzottan páran akik ki akarták iktatni a későbbi bonyodalom elkerülése végett.
Arról kézzel fogható bizonyíték nem érkezett, hogy végül hány kört tett vagy nem tett az aranybank körül a rendőrautó.
További információt tudott volna adni az aranybank mellett elhaladó rendőr, ezért mentek utánad és kezdtek el lőni a mihamarabbi likvidálás érdekében.

Panasz jogtalan.

Helyezhető.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.