Boldi88 - justcody

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Boldi88

Barangoló
2023. 06. 20.
83
504
V4 karakter
Artyom Egorov

b29e2f655014f42083dcf56ab051b09b.png

Neved:
Boldi88 - Artyom Egorov

Panaszra tett moderátor neve:
justcody

Panasz oka:
Indokolatlan ban, szabályzat nem megfelelő értelmezése, önös érdekből hirtelen felindulás alapján tett intézkedés

Egy kicsit hosszabb magyarázat: közel egy hónapja csinálom két barátommal a "jog ligája" csoportot mind IG mind fórumon, ilyen jogi képviseletes dolgokat művelünk, az alkalmazott jog területén mozgunk. A témát ide kattintva tudjátok megnézni hogy pontosan és számotokra érthetően is ismert legyen hogy miket csinálunk. Egyik jelenlegi legnagyobb projektünk ez a "betartani és betartatni" névre keresztelt dolog, amiben igazából a rendőrök IC közlekedési szabálysértéseit videózzuk le és aztán ezekből egy videót összevágunk és egyesével IC feljelentjük őket - mint irl a pofátlantanítás. Na most amikor ezeket csokorba szedve, egyesével feljelentjük akkor azzal az a célunk hogy minnél nagyobb számú játékost érjünk el, minnél jobban bemutathassuk hogy mi az amit mi gondolunk és csinálunk. Nyilván az már csak taktikai kérdés hogy milyen eszközökkel akarjuk átütni az ingerküszöböt, de úgy, hogy egyszerre sok témát nyitunk, ez reálisan elérhető.
Párszor még elő fog kerülni ez a téma itt, de már most leszögezem: ezek a dolgok amiket mi összeszedünk és videóvá alakítunk, valamint egyesével feljelentjük IC, az mind csak és kizárólag IC indok alapján történik. OOC semmi rossz érzelmünk nincs egyik rendvédelmi szerv felé sem, ami nyilván nem abban merül ki hogy abszolút mindenben egyet értünk velük és támogatjuk őket, mert az élet sem így működik, egészen egyszerűen túl sokan vagyunk ahhoz hogy ez így működhessen. De ezeken az IC nézeteltéréseken túl már a legeleje óta valljuk hogy IC-n kívül semmi rosszat nem akarunk senkinek, sőt; ahol csak tudjuk támogatjuk nem csak azt aki feljelentés másik oldalán áll, hanem mindenkit akit csak tudunk. Nem fogjuk megváltoztatni a világot, de talán nem is akarjuk. Ez megjelenik talán abban is hogy sokszor - még ha elsőre olyan sértő módnak érezhetően is, mely ismétlem, csak az IC szerep miatt van - megpróbáljuk rávezetni az emberket arra hogy szerintünk mi a helyes megoldás. Itt most ezt a magyarázatot ki fogom hegyezni a rendőrségre, mert jelenleg velük vagyunk a legnagyobb ellenségeskedésben - azonban ezt kezeljétek a helyén, ez nem háborús ellenségeskedés, pusztán az érdekink ütköznek, ami azért az élet során elő szokott fordulni sok helyen és módon.
Szóval viszatérve az eredeti témára, a mai (01.09.) este során 15 darab IC feljelentési témát nyitottam a rendőrség erre kialakított fórumrészlegére. Mivel 3 percnek el kell telnie a témák megnyitása között, ez ha nagyon ügyes vagyok is legalább 45 percet vesz igénybe. A 13. téma megnyitását követően frissítettem egyet a fórumon hogy lássam mennyi idő van még hátra, majd az a ban üzenet fogadott hogy "Ki lettél tilva a következő ok miatt: Tilos a frakciók rossz színben való feltüntetése. Büntetés: 100 büntetőpont - justcody. A kiiltásod lejár ekkor: 2024.02.09. 00:00". Na most ez derült égből villámcsapásként ért engem, mert sehol egy figyelmeztetést nem kaptam arra vonatkozóan, hogy fejezzem be a szabályok megszegését - annak ellenére sem hogy korábban, pontosan 2023.12.27-én szintén nyitotam ugyanígy ugyanide 10 témát, amikkel akkor semmi gond nem volt -, hanem egyszercsak ki lettem rakva 30 napra. A kitiltást 20 óra 40 perc körül kaphattam, majd nagyon maxmimum 20 perccel később, de inkább 10-15 percet követően ez a tiltás rólam szó nélkül lekerült. Eközben én felléptem ts-re és Ölembét fel akartam keresni hogy panaszt tehessek, de őt nem tudtam elérni, valaint időközben le is került rólam a tiltás így ettől inkább elálltam és döntöttem ezen téma mellett, mert itt szerintem egyszerűbben és átláhatóbban is meg tudjuk beszélni az egészet.
Nekem azért volt furcsa ez a kitiltási indok mert egy teljes mértékben OOC sérelmet akart szankcionálni justcody, úgy, hogy én közben csak és kizárólag IC okoztam és okozhattam is sérelmet a frakciójára tekintettel. Tarthatunk egyetemes jogvitát arról hogy most a rendőrök IC szabálytalan közlekedésének csokorba szedett feljelentése rossz fényt vet-e OOC a rendőrségre mint frakcióra, de azt hiszem nem lehet érvet találni amellett hogy "igen" - és ez nem csak a téma mint "rossz színben való feltüntetés" túlságosan szubjektív volta miatt ilyen, hanem úgy általában is, de kifejezetten akkor ha figyelembe vesszük a jelenlegi körülményeket. OOC nincs okunk és nem is fogjuk rossz fényben feltüntetni a rendőrséget, de az hogy IC miket csinál és ezt mi teljesen IC körülmények között hogyan mutatjuk be az értem én, hogy rossz fényt vet a frakcióra, de ez talán a frakció hibája és nem azé aki kiemeli az egyértelműt. IC kell változtasson a rendőrség, a recepet meg egészen egyszerű: ha betartja a szabályokat, nincs mit feljelenteni. Abszolút nem képes arra a 15 darab feljelentésem hogy most ezzel OOC olyan valós vagy valósnak vélet mocskot kent a rendőrségre hogy engem emiatt 30 napra ki kellene rakni. IC indok miatt kerültek ki ezek a témák, és mint írtam feljebb, ha egyszerre és egyben kerülnek ki akkor sokkal nagyobbat szólnak, a mi célunk is könnyebben elérhető így, meg a rendőrség is lehetséges hogy elgondolkodik azon hogy valamit kéne ezzel csinálni.
Ezek mellett a fórum szabályzata a kitiltásomhoz használt szabályponthoz további iránymutatásul írja le hogy "Alpári, fenyegető, agresszív, trágár, sértő hangnemű hozzászólások)" formájában lehet elkövetni ezt a szabályszegést. Nyilván nem csak és kizárólag ezek azok a módok és cselekmények amikre osztható ez a szabálypont, de elég egyértelműen útbaigazítást ad azzal kapcsolatban hogy a szabályzat megírásakor mi volt az elképzelt cél ezzel a ponttal.
Azt külön ki szeretném emelni hogy a banom valamikor 21 óra előtt levételre került, azonban azóta sem kaptam sem justcody-tól sem senkitől egy árva szót sem arról hogy mi volt ez az egész, miért lettem eredetileg banolva és mi volt az oka hogy nagyon rövid időn belül ez le is került.


Bizonyíték(kép, log, videó stb...):

Egyéb megjegyzés:
Nem az az elsődleges célom ezzel a panasszal hogy most mindenki azonnal meg legyen büntetve mindenért is. Azt szeretném ha értelmes emberek módjára meg tudnánk beszélni azt hogy ami történt az miért történt. Szeretném ezért azt is kérni hogy a panasz ne egy válasszal legyen lezárva, hanem cody válaszára hagy reagáljak én is, majd ő is az én válaszomra. Szerintem látszani fog a beszélgetésből ha mindenki elégedett azzal amit kapott, onnan majd tudunk végeredményre jutni.
 

justcody

it's time for plan B
Globális Moderátor
v4
2021. 08. 19.
657
1 830
info.bishopsroadside.store
V4 karakter
Cody_Bishop 🦆 🇯🇲
Halo.
Onnantól vagy kb. üde színfoltja az Rendőrség IC részlegének, amióta nyáron lefoglalásra került pár járműved, és mivel az EFV azzal jár hogy lekerül az egyedi paintjob te mindenhogy próbáltad menteni őket. IC-OOC, kiskapuk, nem lehet téged elérni és stb. Úgy tudom, decemberben valamikor be is hajtotta rajtad az egyik alosztályunk és kárpótlás nélkül lettek levakarva a matricák. Mit ad Isten, A Jog Ligája is december vége felé került megszervezésre és minden apró-cseprő dologgal a nyakunkra jársz, írod a felülvizsgálati kérelmeket, mert hogy mi rendőrök vagyunk és nem tartjuk be a BTK-ban foglalt összes pontot paragrafusra pontosan. Lehet megvan hozzá a jogod, de szerintem ez túl van már egy határon. Az lenne a normális felhasználása mondjuk, hogy beléddurran valaki, majd a kártérítés reményében megírod, de egyáltalán nem az ahogyan te használod.

Lerí az egészről, hogy csak a Rendőrséget akarod lejáratni, ez egy kicsinyes bosszú, hiába próbálod IC beállítani, meg fennhangon mondogatni hogy a lakosság érdekeit véditek. Ugyan már, melyik civilnek lesz attól jobb, hogy XY Őrmestert panaszra teszed mert úgy parkolt az út szélén hogy nem volt meg a gyalogosoknak a 1,5 méter távolság. Komikus Sees viszonylatban.

Nehezen hiszem azt, hogy a féltucat rendvédelmi frakcióból csak mi nem állunk meg a stop táblánál, csak és kizárólag mi állunk meg a kocsival úgy hogy a BTK-nak vagy a KRESZ-nek nem felel meg. Nyilván a többi frakciókkal nem konfrontálódtál úgy mint velünk és velük szemben nem kell “alkotmánybírót” játszani. Egyszer nem fordult elő, hogy véletlen civilt vagy mást rendvédelmist raktál felülvizsgálatira, mert azt hitted hogy PD-s. Kíváncsi vagyok, hogyan tudod mindig ilyen pontosan megállapítani egy jelöletlen kocsiról hogy a mi frakciónk tagja vagy sem.

Szerintem bőven belefér ez a lejáratás fogalmába. Kontextus nélkül, hogy miért csak mi kapunk ennyi felülvizsgálatit rossz fényt vethet a frakcióra. Odatéved egy játékos mert épp érdeklődik, hát nem túl bizalomgerjesztő látvány és csak is kizárólag nálunk van ilyen.

Azért került le rólad a tiltás, mert @Vito nem értett vele egyet. És bár nem egyezik az ő véleménye az enyémmel tiszteletben tartottam azt, hogy többet megélt már itt mint én. Többen is jeleztük már több ember felé, hogy nem jó úton jársz jelenleg, mert olyanoknak próbálsz rosszat tenni akiknek semmi köze a matrica levételéhez, de mégis olyan emberekkel vannak egy frakcióban akiknek igen.

Összességében örülök, hogy borult a bili, legalább több emberhez eljut ennek az egésznek a háttere, miértje. Az sem zavar ha jogos lesz a panasz és esetleg elvételre kerül a gmodom, legalább megpróbáltam kiállni a srácokért.

Mindenben állok a bíráló fél rendelkezésére.
 
Utoljára szerkesztve:

Boldi88

Barangoló
2023. 06. 20.
83
504
V4 karakter
Artyom Egorov
Így van, kapcsolatunk a nyár végi események óta áll fenn, valóban az akkor lefoglalt kocsik miatt és óta. Akkor is egy szerintem egészen elfogadható indoklást és érvelést adtam arra hogy szerintem miért volt elképsztően inkorrekt és semmilyen körülményt figyelembe nem vevődöntés eredménye az hogy azt a 4 kocsit megfosztottátok a festésétől. A mindenhogy mentést nem fogom tudni elfogadni mint utálat egyik oka, mert én csak és kizárólag IC éltem minden egyes lehetőségemmel, OOC csak és kizárólag akkor éltem bármilyen dologgal is amikor a rendőrség is OOC dolgot dobott be. Ehhez azt is kiegészítésül fűzném hogy ha megfigyelitek az összes témánkat, én most sem szeretek OOC indokolni vagy dolgokat csinálni. Ha ott az IC ami szinte minenre megfelel, akkor éljünk azzal, használjuk azt, ne önös érdekekből essünk egymásnak ha erre lehetőségünk van más indítékok mentén is. Az akkor levett 4 festést még most is sajnálom, de elhiheted nekem és tényleg a szavamon kívül sokkal többet nem tudok adni, de nem ezek adták a legfőbb löketet ahhoz hogy elkezdjem azt a projektet amit most is csinálok. IC sincs menthető érv arra hogy miért tiltottak azok a paintjobok, OOC meg aztán tényleg nem értem mi volt a gond. Nem kerültek figyelembe véltelre azok a körülmények amik esetemben fennálltak: az OMSZ központ fala mellett rohadna mindegyik azóta is, visszaélni nem lehetne velük, de egyébként meg ha visszaélés is lenne belőlük akkor kéne fellépni. Addig meg hogy én mire költöm el 2200 forintomat, legyen az én bajom. IC és OOC is abszurd az az érv hogy "van ilyen magyarországon". És? De tényleg mindegy, ez nem erről szól, majd ha valaki nagyon akar akkor gondolom van külön alfórum ilyen és ehhez hasonló témák megbeszéléséhez. Élveztem az alkotás örömét, amikor pakolgattam ide-oda a kis matricákat és a végén kijött valami. Szerettem amikor a mentővel úgy mentem el mellettük hogy láttam hogy "igen, ez az én két kezem munkája, egyediek, viccesek, aki látja őket max nevete egyet rajta". És így is volt. Aki látta xd-zett egyet, mondott egy-egy jó szót hogy "fasza lett, menőn néz ki", aztán ment dolgára.
Illetve ehhez a bekezdéshez még annyit hogy amikor a felülvizsgálati témája közel fél millió karakterre duzzadt, akkor tapasztaltam azt hogy itt az írásos szabályok a mérvadóak, a leírt dolgokra épít és alapoz mindenki. De ezt egy kicsit később kifejtem még részletezve.

Az hogy nem lehet engem elérni egy kicsit túlzásnak érzem. A szerveren nyáron másfél hónapig és télen másfél hónapig vagyok elérhető, ennek az a nagyon egyszerű oka van hogy a köztes időben csak hétvégente járok haza, a hét többi részén meg iskolában ülök. Bár nincs nagy távolság az otthon és az iskola között, ott arra szeretnék és fogok konctentrálni amit használnom és ismernem kell életem és munkám hátralévő közel 50 évében, nem fogok minden péntek délután és vasárnap este serialváltást kérni hogy bent a laptopról, itthon meg a pcről tudjak nyomulni see-n. Hétvégente bár lett volna lehetőségem fellépni a szerverre, de ehelyett inkább tanultam és egyéb dolgaimat csináltam, vagy ha gép elé le is ültem akkor war thundereztem. Nem éreztem nagyon késztetést arra hogy fellépjek. Még csak át sem futott a fejemen az hogy ti bárhol is kerestek engem bármilyen okból is, mert akkor nem is tudtam a "behajtás" intézmény létezéséről. Kedvem sem volt fellépni mert egyszerűen hetente másfél nap játékidő maximum arra jó hogy az áruszálllítóval összeszedjek párszáz ezer dollárt és aztán le is lépjek. De annak értelme sincs, haszna sincs, értéket sem teremtek vele amivel elégedett lehetnék, a szervernek is csak hátrányára van, meg jobban is el tudom ütni az időmet. Nem tudok frakcióba lépni, nem tudok érdemi tevékenységet végezni - mert egészen egyszerűen nem tudok majd vele foglalkozni eleget.
Tehát ez indokolta hogy miért nem tudtatok a behajtással megtalálni és miért csak félévente másfél hónapra kerülök elő. Egyébként fórumra felnézegettem időnként, itt is lehetett volna írni egy üzenetet ha létfontosságú legyen hogy meglegyek. Nem hiszem hogy az én érdekemben állt volna hogy meglegyek, ti meg akkor ezek szerint egy platformon kerestetek.

Kicsinyes bosszú lenne amit csinálok? Egyelőre igen, lehet hogy így érzitek. Csak az első bekezdést tudom ismételni, engem már nem bánt hogy elvettétek 4 paintjobomat. Megteremtettétek hozzá a hátteret, aszerint jártatok el. Formálisan igazatok volt, még ha erkölcsileg lehetne is ezen vitázni. Nem érint meg hogy nincsenek meg. Leírtam a jog ligája témába is hogy miért csináljuk az egészet. Egyel lejebb pontosabban kifejtem hogy miért csak a rendőrség kap a felkent mocsokból, de elhietitek hogy van egy pár már most is olyan jel ami arra utal és mutat hogy jönnek mások is. Bosszú nem vezényel, mert nincs miből alapoznom bosszúra. Inkább az a kétszínűség, gerinctelenség és kettős mérce bántja a szememet amit a rendvédelem egyes elemei csinálnak. Leírtam már pár helyen, de ide is helytálló: ha a rendőr átmegy a stop táblán, akkor azzal elveszti azt az erkölcsi alátámasztását hogy emiatt másokat megbüntessen. A jogát megtartja viszont, amivel így visszaélhet. És pontosan ez a visszaélés az ami rendkívül nagy ellenszenvet vált ki nem csak belőlünk, hanem minden egyes emberből aki csak szeretne eljutni a map egyik feléből a másikba, aztán út közben átfut egy stopon és megbüntetik miatta - majd visszaúton meg látja hogy a rendőr pontosan ugyanezt csinálta, csak őt ugye soha senki nem vonja felelősségre így nyugodtan megteheti. Szintén ez a helyzet a folymatos és abszolút nem leplezett hivatali visszaélésekkel. Látja mindenki fórumon is meg a szerveren is, de legkésőbb a nyitott panaszok után hogy milyen rettentően nagy mértékben korrupt az egész szerver. Ott van példának a fegyverbejelentések egész köre. Az, hogy leírásra került hogy a rendőrség akkor és úgy tekint el a leírt szabályoktól ahol és amikor és ahogy csak akar, az egészen egyértelműen arra utal hogy a leírt dolgok csak irányadóak nektek - miközben mindenkivel szemben szigorúan a leírt szabályok szerint jártok el. De tényleg, ez az egész a rendőrségre kihegyezve kettővel később lesz ismertetve. Viszont ha már a leírt dolgoknál vagyunk. Igen, én pontosan a leírt dolgokat fogom alapul venni. Bár szeretem mindig megkapni hogy zöldfülű kis sneciként ne akarjak mindent érteni, a tapasztalt veteránok meg nem adnak segítséget, úgyhogy akkor marad annak az értelmezése ami le van írva. Törvényszerű és elkerülhetetlen hogy a leírt dolgoktól eltérően kerüljenek alkalmazásra a gyakorlatban a dolgok. Ez irl sincs másképp. De fontos vizsgálni ilyenkor azt is hogy milyen mértékű az eltérés, miből fakad és hogyan lehetne kiküszöbölni - a leírt dolgokon változtatunk, vagy a gyakorlaton? Addig amíg bármelyiken is van akarat a változástatásra, addig nincs baj, véghez lehet vinni a változtatást. Viszont amikor egyiken sem akarunk változtatni akkor bizony ott van baj, mert erős az ellentét írott és alkalmazott között, amit nem akarunk feloldani mert az mindig munkával jár vagy mert kellemetlen.

Most ez lejáratás vagy sem? Egy kérdéssel hagy kezdjek akkor: a gyilkos lehet mérges arra az újságíróra aki az egyik írásában azt mondja rá hogy gyilkos? Értem én hogy ez rosszt fényt vet a rendőrségre, de akkor talán a hiba okát nem annál kell megszüntetni aki megmutatja az embereknek hogy "nézzétek, ez történik itt, várjuk meg együtt hogy mit lép erre a másik fél". Nem fordult meg bárkiben is az az ötlet hogy magának a rendőrségnek kéne változtatnia? Nem lehet hogy nem bennem van a baj ha még mindig, közel 20 nap elteltével is ugyanabban a kereszteződésben, ugyanazzal az autóval, ugyanott és ugyanúgy állva le tudok valakit videózni stopon áthajtás közben? Ez tényleg egy olyan indokolatlanul nagy mocskot ken a rendőrségre hogy az mindenképp szankciót kell vonjon maga után? Nem lehet hogy esetleg végre a rendőröknek kéne szólogatni hogy legalább csak arra figyeljenek oda hogy senki ne lássa a szabálytalankodásokat? Meg hogy esetleg abban a 2 kereszteződésben amiben ülünk ne csinálják meg ezeket? Bármikor is vizsgáltad azt hogy ezeknek a mocskolódásoknak mi az alapja? Miért és milyen okból kerülnek oda ahova végül kerültek? Van-e bennük igazság? Vagy csak azt vetted figyelembe hogy itt egy csomó téma, aztán közben nem is érdekel mi van bennük vagy mi a mögöttes cél a témák csokorban kirakásával? És értem én azt a félelmet hogy "há de mi van akkor ha egy most see-t elkezdő játékos feltéved ide és ezt látja?". Akkor arra azt tudom mondani amit leírtam már máshol is: nyugodtan mutassuk meg hogy ezek vagyunk mi. Nem értek és soha nem is értettem egyet azzal a véleménnyel és magatartással hogy csak a jót és csak a szépet mutassuk meg. Nyilván, ez üzleti szempontból előnyös és követendő. De ez, mint sokszor sokan felhozták ellenem, egy játék. Egy játékra pedig szórakozni jönnek fel az emberek, nem azért mert azt látják hogy csili-vili minden, aztán amikor meg játszik két hetet meglátja hogy milyen visszaélések mennek itt és beáll a dara sorába vagy itthagyja a szervert egy örökban miatt.
Én tényleg megértem hogy ezt lejáratásnak érzitek. De most esetleg egy kicsit lépjetek hátrébb és vizsgáljátok meg magatokat is. Leírtam már, nem célunk a lejáratás és nem is lesz soha. Azonban anélkül hogy csak egy minimálisan is kellemetlenül érzitek magatokat, nem lesz változás eszközölve - a jelenlegi rendszer meg tökéletes arra hogy a haldoklót pont azon a határon tartsuk hogy se nem hal meg, se nem éled fel. Minden egyes változtatás a szervezeten belülről kell fakadjon, ez törvényszerű. Szervezeten kívülről érkezett változtatási terv még soha egyetlen szervnél sem adott hosszútávon működő alternatívát. De látni és észre kell venni azt is, hogy ha nincs külső nyomás, a hatalom gyakorlója (amihez nyugodtan kötőjellel tehetjük a rendőrséget) nem fog változtatni, mert kialakított egy számára teljesen kényelmes és a lehetőségek tárházát rendelkezésére bocsátó olyan hátteret, amin ő nyilvánvalóan nem akar változtatni. Mi most ezt a külső löketet akarjuk megadni, mert a rendvédelmen kívül mindenki látja hogy szükség van változtatásra. A rendvédelem is látja egyébként, csak szeretné saját magának is bemagyarázni hogy nem látja - és mivel ő azt mondja nincs baj, így a hatalom gyakorlójaként nem is lesz változtatás.

Miért csak a rendőrség kap ebből? Erre van egy egészen konkrét és rövid válaszom: mert ők csinálják ugyanezt. Látni kell azt, hogy jelenleg a rendőrség van jelen a legnagyobb létszámmal és egységszámmal. Látni kell azt is hogy melyik rendvédelmi szervnek mi a feladata. A rendőrség felel a közlekedés rendjéért. Ez nem vitatható, ez tény. És mint a közlekedés biztonságáért és rendjéért felelős szerv, fent kell tartania a közlekedési szabályok betartásával járó rendet. Ha ők is megsértik ezt, mint írtam feljebb, elvesztik az erkölcsi támaszt ehhez. Jogukat nyilván nem vesztik el, mert az alanyi jogon jár. Amikor viszont azt látom hogy velünk együtt, egyidőben ugyanazt a kereszteződést ül ki figyelni egy rendőr, csak éppen amikor kikanyarodik hogy bebújjon egy fa mögé elfelejt megállni a stopnál, igenis fel fogom emelni a szavam hogy miért vadássza így azokat akik nem állnak meg - hiszen ő sem állt meg. És ez a magatartás rendszerint kiterjeszthető nem csak a stop táblára, hanem a szerveren bármilyen tevékenységre. OOC tudom csak, de érdemes lenne egy olyan felmérést csinálni hogy a rendőrség tagjai között a magánhasználatban lévő illegális tárgyak összértéke mennyi. Tippem szerint 11 számjegy összérték alatt nem állna meg a végösszeg, annak ellenére hogy naponta szerintem legalább 30 ember végzi kalitkában sok órára, mert volt náluk ajándékból nyitott M14 tus vagy kokalevél. De ez ismét, kiterjeszthető a szerver bármely területére.
Egyelőre azért kaptatok két részt is, mert ti vagytok azok akik pontosan ugyanezeket elkövetik, majd fél órával később pontosan ugyanezért valakit megbüntettek. Nyilván csinálja ezt a nav is, de a mértékeket figyelembe kell venni. Nem a kvalitatív adat fontos itt, hanem a kvalitatív. Igen, más szerv is megszegi a KRESZ-t. Igen, más szerv is csinál hülyeségeket. Csak ők nem minden sarkon 3-5 egységgel. Egyébként a szemfülesek észrevehették hogy a bizonyítékként csatolt videók elején mindig meg van nevezve a szervezet amire éppen panaszkodunk. Ez nem csak azért van ott hogy magunknak megnehezítsük a dolgunkat, hanem azért, hogy rendszerezve lássuk a dolgokat. Azt hiszem nem adok sok spoilert akkor, ha azt mondom hogy van olyan videónk ami TEK-kel, NAV-val, vagy éppen SCH-val kezdődik. Sőt, az NNI-ről is van videónk, de őket nyilván nehezebb elkapkodni mert csak akkor tudjuk rájuk mondani ha mellényben ülnek a kocsiban. A többieknél viszonylag egyszerűbb, mert rá van írva a kocsira hogy miaz vagy a rendszám elárulja. És egyébként fun fact, TEK-esekből még egyet sem láttam megállni a stop táblánál.
Azt viszont tudjátok hogy miért nem raktuk még fel a tekesket, a navosokat, vagy éppen a honvédeket ugyanígy csokorban? Mert most kicsit egyszerűbben fogalmazok, de azért mert nem "rugdalják a civileket". Ez azt jelenti, hogy igen, ők is elkövetik ezeket a szabálysértéseket. Azonban azon túl hogy nem mutatnak vele példát nem csinálnak semmit, mert nem húznak rá azonnal GV+x indokkal bármit az emberre. Ahogy egyébként erkölcsös lenne a rendőrség részéről is. De elhihetitek, hogy amint eljön az ideje és úgy érezzük hogy itt az ideje, fel fogjuk nyomni őket is csokorban. De ismétlem a fentebb leírtakat, vizsgálni kell a körülményeket. Ők 3 autóval naponta 10-15-ször átmennek a stopon és hetente 4-5 embert megbüntetnek valami miatt, míg a rendőrök 7-10 autóval naponta 20-25-ször átmennek a stopon és cserébe meg is büntetnek mindenkit mindenért. Tehát ezt a kettősséget nyugodtan vizsgáljátok ki magatoknak, a ti érdeketek hogy ez ne történjen meg.

Hogy honnan tudjuk hogy ki a pd-s autó és ki nem? Nem tudom megfigyeltétek-e, de sorban vannak a rendszámaitok. Van 4 olyan fajta rendszám ami tipikusan rendőrségi. És ezek akkor válnak egészen nyílvánvalóvá, amikor ezek az autók megállnak ugyanabban a kereszteződésben ahol mi is állunk és falrakott kékkel hajtanak el mellettünk mert valaki átment a stopon vagy mert éppen elindult a napi harmadik aranybank és menni kell darálni, netán egy üldözésben nyomulnak. Azt is garantálni tudom hogy a videótárunkban nem csak a szabálysértéseitek vannak meg, hanem minden egyes jelöletlen autótokról egy olyan bizonyíték is amin látszik hogy rendőrségi. Ezeket nagyon szívesen elküldözgetem, ha IC tudtok valami olyan érvet adni ami ezt indokolná.

Kicsit ez is elhúzódott, úgyhogy röviden mégegyszer leírom: ezek mind IC indokok, amiket felhoztam. OOC sem értek egyet azzal hogy az büntet stopra aki előtte áthajtott rajta, de ezen majd mérgelődöm én, saját magamban. Ha IC azt fogjuk látni hogy változott a rendőrségnél ez a dolog, akkor biztosak lehettek abban hogy nem fog készülni egy feljelentés sem. Egyébként ha megfigyelitek, december 25 és január 1 között 1 videó készült, így volt közel 1 hetetek hogy körbemenjen valami érdemi a frakción belül, esetleg változás álljon be. Erre 7 nap alatt több videót tudtunk lőni úgy, hogy ugyanazokban a kereszteződésekben álltunk, ugyanolyan autókkal, ugyanúgy. Az egyetlen változás az volt hogy mostmár minden egyes rendőr odajött és leigazoltatott egy várakozó járművet, mert tudta hogy éppen mi vagyunk azok. Az más kérdés hogy meg is büntetett hülye indokokkal amelyeket aztán felülvizsgálatnál orvosoltunk, de érdemi változás nem következett be a rendőrségnél. Ezen esetleg elgondolkodtatok? Vagy megnéztétek hogy miért nem? Egyáltalán a változtatás ötlete feltámadt? Vagy maradtok annál hogy továbbra is mi vagyunk a hibásak mert megmutatjuk hogy ez történik, ahelyett hogy magatok közt kicsit rendet tennétek? Egyáltalán van értelme vitázni, vagy a legelején eldöntöttétek hogy nem fog érdekelni semmi?
És attól függetlenül hogy mi szólalunk fel, ti is tudjátok hogy nem csak mi gondoljuk azt amit gondolunk. Nyugodtan beszélgessetek bárkivel aki nem soundcloud zenékre a képernyő jobb oldalára ráközelített videókat gyárt youtube-ra kisbetűs címekkel. Az hogy mi nyitjuk ki a szánkat nem érv amellett, hogy mi akarjuk elrontani a közösséget. Létező problémákra kell reagálni, nem újakat kell generálni. Azt meg nem igazán érzemhelyénvalónak hogy több ember felé is jeleztétek hogy rossz úton járunk. Velünk ezt miért nem beszélitek meg? Miért nem nálunk szóltatok először? Mi indokolta hogy megkerüljetek? Illetve indokolt lehet a megkerülés, de ha az alapos lenne akkor már nem lennénk itt.

Remélem sikerült egy mindenre regáló kommenten összeraknom, ha valami kimaradt volna és szeretnél rá választ kapni szólj. Szerintem kisebb részletekben is megbeszélhetjük a dolgokat, de én elvagyok ilyen hosszabb dolgokkal is. Csak maradjon fenn ez a jól indult dolog, végre érdemi reakciók jönnek mindkét oldalról.
 

Zane

General Cortez ™
Fő Globális Moderátor
v4
2019. 01. 10.
1 016
5 543
Budapest
V4 karakter
Zane Cortez
Cody hibázott abban, hogy figyelmeztetést osztott anélkül, hogy megkérdezett volna erről minket, fő globális moderátorokat. Moderátorként függetlenül és pártatlanul kell eljárni minden esetben. Jogos e tekintetben a panasz. Codyval beszélni fogunk, viszont a tiltásod még akkor lekerült, így nem érezzük szükségét további szankciónak.

A közted és a Rendőrség között fennálló konfliktusra csak annyit reagálnék, hogy ha valóban a ''jogbiztonság megteremtése'', és a játékosoknak való segítségnyújtás a cél, akkor nem a bokorban megbújva a stop táblánál megálló/továbbhajtó rendvédelmi autókat kellene monitorozni és feljelenteni, mint az unatkozó bosszúálló gyerekek, és határidőt szabni, hogy változtassanak a dolgaikon (??), hanem a játékosokat bevezetni a jog világába, felvilágosítani, képviselni, akár kooperálni a rendőri szervekkel. A légből kapott statisztikáidra, meg vádaskodásaidra inkább nem is reagálnék. Nem gondolom, hogy jó irány ez..

A további problémáidban már @Clyde és @Vito az illetékesek, én a részem leírtam, jelen topik alá csak a moderátorok panaszai tartoznak.

A panaszt zárom, egyébként a legutóbbi esszé formájú hozzászólásodban olvasottak már megérnének egy frakció minősítés indokú figyelmeztetést...
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.