BEST OF szabályzat

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Kdavid15

Újonc
2019. 01. 26.
20
10
23
Magyarország, Baranya
V2 karakter
David R Laurance
v2-fejleszt_-logo.png


Szerverrel kapcsolatos ötletek



Játékos neved:
< Laurence R David >

Ötleted:
< Legyen érvénytelen az a szavazat amelyben egy játékos saját frakciójára, frakció vezetőjére, vagy barátjára szavaz. >


Megjegyzés:
< Ha egy admin nem kezelhet saját ügyet, akkor miért bíznánk abban hogy egy átlag játékos semennyire sem lesz ezek alapján elfogult? Szerintem nagyon unfer másokkal szemben ha csak azért szavaz a saját frakciójára mert a többiek is rá szavaztak. Nagyon nem lesz tisztességes a szavazás ha ez alapján fognak döntést hozni a számlálók. Legyen teljes mértékben tisztességes és igazságos a szavazás! >
 

aPeti

edes otthon ❤️
Támogató
2020. 04. 09.
780
1 324
LV karakter
francisco.trefoloni
V2 karakter
francisco.furstenbarger
Csáó! Alapjába véve nem rossz ötlet, de nem lehetne kontroll alatt tartani. Mi lenne azzal aki azt mondja “Jaj, hát nem is ismerem IRL, hogy lenne a barátom”, vagy “Vele nem is vagyok jóban”?

Bizonyos szempontból valóban igazságtalan, de évek óta a jelenlegiek szerint mennek a dolgok. Nem hiszem, pont most változtatnának rajta. 🤷🏻‍♂️
 
  • Tetszik
Reactions: DriftV2 és DaveV4

DriftV2

Írnok deák
Támogató
2022. 01. 07.
649
342
20
Nagyegyháza
www.youtube.com
V4 karakter
Ivan Kolobzeg
LV karakter
Marco Posey
V2 karakter
Marco Posey
Sziasztok!

Szerintem mindenkinek megvan a saját véleménye. Én sem a leaderemre szavaztam a legjobb leader résznél, hanem másra, mert egy év alatt számomra az az ember volt. Az ötlet nem rossz, de ha valaki normálisan megtudja fogalmazni a véleményét, az szerintem egy elfogadható szavazat. Az nem indok számomra sem hogy azért szavazok rád mert a haverom vagy. De ha még ki lehet egészíteni valami plusz dologgal, akkor szerintem az elfogadható.

Ha ebben valamit nem világos írjatok. Nekem ez a véleményem!
 
  • Tetszik
Reactions: aPeti

tommenxd

2+2=5
2019. 01. 10.
969
3 608
17
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
V2 karakter
Pintér Vince
A Best Of legtöbb kategóriája mindig is arról szólt, hogy a nagy többség a barátjára szavaz. Ezt legtöbbször alaptalan, egyszerűen megcáfolható és sablonos indoklásokkal társítva teszik. Ez idén sincs másképp, nekem ez a véleményem. Viszont én kormányosként nem tudom miért ne találhatnám a kormányt a legjobb frakciónak. Én magával, a verseny koncepciójával nem nagyon tudok azonosulni, de nincs mit tenni. Szerintem egyébként érthető, hogy miért szavaz mindenki a saját frakciójára, hiszen azt ismeri a legjobban és mivel még bent van, kétséget kízáróan élvezi is.
 

Angelo

I will I can End of the story!
Támogató
2019. 01. 09.
1 134
810
21
Szombathely
V2 karakter
Angelo D Reynolds
Sziasztok, ritkán szólok bármihez is de ez a téma érdekes minden egyes évben nézeteltéréseket és ellenségeskedést vált ki egyes embereknél jogosan de van amikor jogtalanul is.
Az elmúlt években inkább azzal voltak a gondok hogy nem a teljesítményt azthogy mióta moderátor vagy épp admin vagy bármi más az illető, hanem azt nézték hogy kivel van jóba és a haverok szavaztak meg azok is hívtak akit tudtak, és így lettek pl: ilyenek hogy bekerült és 1 hét modi tagság alatt már BEST OF ot nyert ami inkorrekt erre kellene egy szabályzat inkább hogy egy idő legyen megszabva vagy bármi más.
Ami még tavaly igen csak felütötte a fejét a szavazat vásárlásokra kellene figyelni amik folyamatosan történtek tavaly is és semmi nem történt velük. ;)
 

Bazsi

Fő Globális Moderátor
v2
2019. 01. 10.
1 318
1 174
Győr
V4 karakter
carl evans
V2 karakter
carl evans
Sziasztok!
Teljesen jogos minden felvetés, amit itt a poszt alatt felhoztatok, viszont abba bele kell gondolnia mindenkinek, hogy a barátságokat, frakció tagságokat visszanyomozni szinte lehetetlen ennyi szavazatnál és résztvevőnél. Nem véletlenül nincs szabálypontban megszabva az alapvetésként felhozott "barátra/frakción belüli szavazás". Az elfogultságot sem itt, sem a való életben nem tudják szabályozni, kiszűrni.
Az előző években is, de főleg a tavalyiban a szavazat vásárlások, saját frakción belüli szavazásra buzdítások, illetve TS-en szavazatért kuncsorgások egy új szintre léptek. Ezeket minden lehetséges eszközzel próbálta a Globális Moderátor csapat kiszűrni, a szavazatok összeszámlálása ezek alapján történt meg.
Kiemelném, hogy idén különösen nagy figyelmet fordítunk a hasonló esetek kiszűrésére, bármilyen jellegű tömeges szavazásra buzdítás esetén az adott illető/frakció szavazat levonásokkal, durvább esetben a versenyről való kitiltással is számolhat. Ha ilyenről értesültök, keressetek meg engem képes/videós bizonyítékkal.
Természetesen a szavazatok számlálásakor a szabályok szigorúan be lesznek tartatva, ha valaki nem ír rendes indoklást egy szavazathoz, vagy rövid időn belül irreális mennyiségű szavazat érkezik ugyanarra az illetőre, a szavazat érvényét veszti, nem lesz számolva.
Az adott kategória pozíciójában eltöltött idő is hátráltató tényező lehet a szavazat számlálásnál, ez esetben persze egyértelművé válik, hogy az adott illető nem a pozíciójában elvégzett munkája miatt, hanem egyéb okból kifolyólag kapta szavazatait. Ezt a számláláskor szükség esetén korrigálni fogjuk.


Személyes véleményként pedig hozzáfűzném, hogy ennek a versenynek rég nem az a lényege, hogy ki a legjobb az adott kategóriában, valami teljesen másról szól. Teljesen jogos a felvetés, miért is "Best Of" az event neve, ez még régi fórumról, évekkel ezelőttről maradt ránk, próbáljuk évről-évre ezt hagyományként ápolni itt fórumon.
Ha az az ember, aki esetleg megérdemelné az adott kategóriában a győzelmet (ez persze relatív), mégsem nyeri meg azt, szerintem (még egyszer mondom, ez csak személyes vélemény) számára ezerszer többet jelent egy-egy őszinte gondolat, és dicsérő szó, mint egy újabb semmitmondó szavazat.
Másik részről pedig minden egyes játékosnak megvan a lehetősége arra az időszak alatt, hogy legalább egy szavazattal megköszönje az adott illetőnek az idei évet, aki szerinte legtöbbet tett érte az adott kategóriában. Nem kell jóban lenni az illetővel, nem kell ismerni sem különösebben, elég ha korrekten intézett neked valamit, amikor igazán kellett. Feleslegesnek tartom a semmitmondó szavazatokat, mikor ilyenre is van lehetősége mindenkinek.

Zárásul pedig megkérnék mindenkit, akinek ötlete van a felvetett problémák egyikének megoldására is, fórumon, privát üzenet formájában megfogalmazva keressen meg, és átbeszéljük ötletét. Előre is köszönök minden ilyet.

A "Best Of 2022" idei lebonyolítójaként a témát zárom/helyezem, további kérdéssel, panasszal privát üzenet formájában nyugodtan lehet keresni.
@Bazsi - veterán globális moderátor
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.