Bánya meghosszabbítása PP-ért akár a lejárati idő előtt 1 héttel.

Warlord22

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 10.
532
1 911
28
V4 karakter
Fabio Luchese
LV karakter
Brandon Artmenson
V2 karakter
Táplis Béla
Korábban @Ivano barátommal elkezdtünk a Luchese Corp. részeként csinálni ezt az új kiváló és feltörekvő iparágat. Elég nagy és termetes bányát sikerült ki építenünk amibe rengeteg munkát öltünk és nyereséget is hozott a számunkra. Azonban történt egy olyan hogy Ivano nevén volt a bánya, viszont ő egyéb okok miatt nem tudott fellépni a szerverre meghosszabbítani a bányát. Persze ez a saját példánk, bárkivel előfordulhat főleg most hogy nyár van, hogy el megy nyaralni és nem tud feljönni időben meghosszabbítani a bányát. Ezzel sajnos rengeteg bele ölt munkát és persze PP-t tud veszíteni az ember ha mozdonyra is költött.

És itt jönne az ötlet lényege, egy jelképes PP összegért lehessen korábban meghosszabbítani a bánya bérletét. Ezzel elkerülhető lenne az 1-2 hetes inaktivitások miatti bánya elveszítése. Sokan mennek el nyaralni ilyenkor vagy akár szezonmunkát is vállalhatnak páran ami miatt elveszíthetik a bányájukat, ez viszont egy jó megoldás lehetne.
 

ProGamerazigazi

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 01. 10.
324
148
V4 karakter
🇯🇲 Michael J Johnson
Hali. A leírtak alapján nem teljesen értem a koncepciót. Ha előre tudod, hogy 2 hetes inaktivításod lesz nyaralás, munka stb. végett, mivel lennél előrébb ha megtudnád hosszabbítani? 1 hétre szól a bánya, ergo ha 1 hétnél többre mész alapból bukod az egészet.

Értelek hogy nem szeretnéd elbukni a 2xxx pp-be kerülő vonatot, illetve a korábban belefektetett idődet, de a kereslet alapvetően is jóval nagyobb a bányákra, mint amilyen kínálat van. Jó az, ha a nem használt, vagy nem kihasznált bányák aktív emberhez kerülnek akár csak abban az 1-2 hétben is.
 
  • Tetszik
Reactions: Cherry

Warlord22

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 10.
532
1 911
28
V4 karakter
Fabio Luchese
LV karakter
Brandon Artmenson
V2 karakter
Táplis Béla
Ha előre tudod, hogy 2 hetes inaktivításod lesz nyaralás, munka stb. végett, mivel lennél előrébb ha megtudnád hosszabbítani? 1 hétre szól a bánya, ergo ha 1 hétnél többre mész alapból bukod az egészet.
Pont ez a lényeg, hogy ne bukjam el a bele fektetett munkát. Lehet hogy napi szinten 4-5 órát bányászok minden nap de adódik egy olyan esemény hogy nem tudok lenni X ideig és akkor bukom az egészet. Alapból úgy tudom 72 órával előtte tudom meghosszabbítani. Tegyük fel én ki bérlem hétfőn, elkezdem csinálni de mondjuk péntektől kezdve munka miatt 5 napig nem tudok lenni. Akkor hiába csináltam 3 napig aktívan és fektettem bele a PP-t elbukom az egészet mert abban az időintervallumban nem tudtam fent lenni amikor meg tudtam volna hosszabbítani a bérletet. Az én ötletem erre adna megoldást, hogy nem 72 órával előtte hanem akár 4-5 nappal előtte plusz PP-ért tudjak hosszabbítani. Ezzel megmarad a bányám, cserébe egy jelképes PP összeget kell ráköltenem.
 

ProGamerazigazi

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 01. 10.
324
148
V4 karakter
🇯🇲 Michael J Johnson
De figyelj, az eredeti ötletedben nem erről van szó. Idézem "Ezzel elkerülhető lenne az 1-2 hetes inaktivitások miatti bánya elveszítése."

Rövidebb időre szerintem teljes mértékben elég a 72 óra, farmoknál is ez vált be. Nem véletlenül nincsen több napra hagyva ez. A vonat egy plusz tényező a történetben amit saját magad kárára vállaltál el.

Félre ne érts, nem kötekedni szeretnék. De ez a 72 óra tényleg egy évek óta kiforrott hosszabbítás (farmok, garázs, bánya, fényező). Nem kell olyanhoz nyúlni ami bevált. Ha szükség van a bányára akkor le kell mondani és tessék kibérelni újra. Ezzel bármikor tudsz játszani, igaz a bánya nullázódik és az amúgy is jelképes 2xxx PP-s vonat is bukó.
 

ricky91

Zöldfülű
Támogató
2020. 12. 08.
180
371
Liverpool
V4 karakter
Richard Oneill
LV karakter
🚫
Hali, rengeteg topic-ban ötletben volt már szó hasonló ötletekről eddig egyiket sem valósították meg. Én csak az UCP-s verziónak látnám értelmét, PP-ért vagy sima in-game pénzért való UCP-n történő hosszabbítást, hiszen az elérhető akár egy mobil telefonról is. De mivel korábban sem vezették be se nem tolták ki ezeknek a bérleményeknek a megújításának idejét, csak arra tudok gondolni, hogy nagyivben ... és az gondolják ez felesleges, ha nem tudod/tudjuk ezt megoldani igy jartunk.
Felesleges megint ötleteket hozni mér ezekre, ez van el kell fogadni.

Legtöbb ötletre még válasz sem érkezik azoktól akik ezekben kompetensek, legyen az egy tök frankó ötlet vagy épp egy semmit mondó, még annyit se lehet látni, hogy valaki elgondolkodna rajtuk. Lehet csak én látom igy de már feladtam a reményt ezért is nem írok ötleteket felesleges úgy is az van amit szeretnének.

Edit: ez látszi ott is, hogy az elfogadott ötletek V4 nyitás óta üresen áll, nem is értem.
 
  • Tetszik
Reactions: mandes

Eric

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 01. 10.
346
1 054
24
Beacon Hill🌄
V4 karakter
Eric Zawadzki
Nem tudom milyen 72 óráról van szó. 24 órával a lejárat előtt lehet csak meghosszabbítani. Thommas a tutorial videóban 48 órát mond, de csak 24-től lehet rányomni a hosszabbításra.
Már az egy hatalmas javítás lenne, ha mondjuk havonta egyszer meg lehetne hosszabbítani UCP-n keresztül is. Szóval egy hónapban háromszor muszáj lenne fellépni és úgy meghosszabbítani, de egyszer UCP-n is meg lehetne, ha valamiért nem tudsz felmenni.
Azért csak havi 1x, hogy ne legyen belockolva minden bánya inaktív emberek által.
 

Padawan180

Aktív fórumozó
2019. 01. 23.
289
657
V4 karakter
Nsubuga Nelson Obata
LV karakter
Mubarak Gyasi
V2 karakter
-
Először is, 24 órával tudod a lejárat előtt hosszabbítani, másodszor miben különbözik az ha én kiberlem kapasbol egy hónapra, jatszok amennyit jatszok, és inaktív vagyok amennyit az vagyok, mint az, hogy amúgy már hetek ota csak fellépek arra a kettő percre amíg meg hosszabbitom? Inaktivitás és inaktivitás között van érdemben kulonbseg? A bányát akaró de üreset nem találó játékosnak igysem, ugysem lesz bányája. A hazakkal is hasonló a helyzet, szerintem a draga, gazdag kornyeken levő házak tulajainak alsohangon fele csak kettő havonta fellép bejelenteni, nagyon kevés előtt látok aktivitást, pedig surun jarok arrafele.
 

Avanger

Barangoló
Támogató
2019. 01. 10.
137
31
28
V4 karakter
Avanger R Ross
Nálam hiába a 24 óra csak aznap engedi hosszabbítani amelyik nap lejár, múltkor haverom is így vesztette el, hajnali fél2kor járt volna le és előző nap este 11kor még nem engedte fizetni a következő 1 hétre.
 

Benz

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 05. 04.
396
1 013
Győr ⭐ Stuttgard
V4 karakter
⭐ Mason Benz
LV karakter
⭐ Mason Benz
V2 karakter
⭐ Mason Benz
Én csak az UCP hosszabbítási lehetőségben hiszek, ezt hirdetem már vagy a tizedik ilyen topicnál, de problémás volt már a farmok idején is

Ha nem tudok éppen felmenni akkor nem tudok, mindegy hogy 1 hónapra béreltem a bányát, vagy mindegy ha 48 órával előtte lehet hosszabbítani
Ha épp akkor nem jó akkor épp ugyanúgy lejár majd
 

Lei

Barangoló
Támogató
2019. 01. 17.
111
176
V4 karakter
Leilani Slora
Ez mind IC, mind OOC probléma. Saját szemszögemből írok véleményt, de kétlem, hogy csak én lennék hasonlóképp. A többi bérleményre nem térek ki, a fő szempont a bánya.
Az UCP-s meghosszabbítást pártolom én is, ellenben én a havi maximum 1 alkalmas megoldást keveslem- hacsak ebben az esetben nem lehetne ezt 2 hétre megtenni-
Meglátásom, hogy kell kezdeni ezzel valamit, a rengeteg belefektetett idő veszhet el, a bent lévő vagyonról nem is beszélve, főleg ha az egyén a mozdonyt saját pénzből (forintból!) vette (PP).
Személy szerint két és fél hétre utazom el itthonról a megérdemelt idei nyaralásomra, ezidő alatt esélyem nem lenne másképp megoldható a hosszabbítás, ~2500 forintot(!) buknék azért, mert pihenek.

DE ha valaki hirtelen betegszik meg, esetlegesen a kórházból nem tudja meghosszabbítani a bányáját, azért essen el valós pénztől, IG pénztől (ha nem szedte/égette ki a dolgokat akkor több millióról beszéljetünk, vagy több tízről) és rengeteg szerverbe feltetett időtől, mert valamiféle egészségügyi atrocitás érte?
Véleményem szerint a játékosközösség érdekében ez egy valóban szükséges lépés kellene legyen.

A visszaélések elkerülése végett pedig ehhez be lehetne iktatni akár valamiféle visszacsatolandó hitelesítést. Értem itt, hogy az ilyesféle hosszabbítást adminok végeznék-mint egy NV-t- viszont elfogadás előtt lenne egy köztes állapot, ahol a távollét miatti UCP-s hosszabbítás indokát valami módon alá nem támasztja a kérvényező. (Ezt totális diszkrécióval kezelve bírálói részről!)
 

Carlos Daniel

Újonc
2019. 08. 09.
20
6
Dunakeszi
V4 karakter
Carlos D. Daniel
LV karakter
Carlos Daniel
Pontosan ezért akartam én is témát nyitni mert a mai nap kérdeztem meg egy admint, hogy ha pl elmegyek nyaralni akkor van e mód valahogy meghosszabbítani a bányát. Sajnos nem erre a válaszra számítottam és jó lenne ha lenne erre valami megoldás mivel én is pp-ért vásároltam meg a mozdonyt (tudom én döntöttem úgy, hogy megveszem), de nem szeretném ha minden amit építettem eltűnne mivel vagy nem lehet találni bányát vagy nagyon sok idő mire az ember talál egyet. (Esetleg egy társtulajt fel lehetne venni)
 

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
504
5 524
Miskolc
V4 karakter
kwamie.burch
LV karakter
adelina.greek
+1 jog, Bánya meghosszabítás.
Van egy adott cég, aki megbízik bennem mint vállalkozó hogy a 7200-7205 közötti számú bányákat átadja nekem, hogy én rendezzem azoknak a pénzügyeit egy bizonyos % ellenében a munkámért, mert levettem a terhet a vállukról. Ezáltal jobban fellendülne maguknak a cégeknek, vállalatoknak a kereslete, plusz redukálnánk maguknak a dolgoknak az eltűnési lehetőségét, mivel több ember hosszabíthatná meg a kijelölt farmot.

Nem csak úgy lehet egy bánya "aktív" játékosnál, hogy napi szintű rendszerességgel lép fel. Attól függetlenül hogy nem Ivano, vagy éppen Fabio dolgozik 0-24 abban a bányában csak az ő nevén van, attól függetlenül az még ugyan úgy aktív használatban lévő bánya, a cég munkásai által.
Ha van egy munkahelyem ahová utaznom kell és "ottlakásos" szállóval rendelkezik, az a szálló ugyan úgy aktív általam, hiába nem a főnökség használja ki és figyel rá. A munkások tartják rendben, takarítanak, élnek ott. A főnök csak felügyel, maximum. De tré, hogy ezt el kell manapság magyarázni az embereknek.
 
Utoljára szerkesztve:
2019. 01. 11.
22
15
V4 karakter
Aaron Kenway
V2 karakter
Daniel Nicholson
+1 jog, Bánya meghosszabítás.
Van egy adott cég, aki megbízik bennem mint vállalkozó hogy a 7200-7205 közötti számú bányákat átadja nekem, hogy én rendezzem azoknak a pénzügyeit egy bizonyos % ellenében a munkámért, mert levettem a terhet a vállukról. Ezáltal jobban fellendülne maguknak a cégeknek, vállalatoknak a kereslete, plusz redukálnánk maguknak a dolgoknak az eltűnési lehetőségét, mivel több ember hosszabíthatná meg a kijelölt farmot.

Nem csak úgy lehet egy bánya "aktív" játékosnál, hogy napi szintű rendszerességgel lép fel. Attól függetlenül hogy nem Ivano, vagy éppen Fabio dolgozik 0-24 abban a bányában csak az ő nevén van, attól függetlenül az még ugyan úgy aktív használatban lévő bánya, a cég munkásai által.
Ha van egy munkahelyem ahová utaznom kell és "ottlakásos" szállóval rendelkezik, az a szálló ugyan úgy aktív általam, hiába nem a főnökség használja ki és figyel rá. A munkások tartják rendben, takarítanak, élnek ott. A főnök csak felügyel, maximum. De tré, hogy ezt el kell manapság magyarázni az embereknek.
Teljesen egyetértek az elöttem íróval ezt a fejlesztést TÁMOGATOM! , pont most akartam én is leírni egy ilyen ötletet, hogy elég lenne csak +1 jogosultságot bele rakni ahol például: "bánya bérlés meghosszabítása" vagy ehhez hasonló szöveg szerepel, és lejáratnál azoknak is feldobná a meghosszabítás lehetőségét akik rendelkeznek ezzel a joggal. Ez az update nagyon jó és sürgős lenne, mert nyáron sokan mennének nyaralni, és ez eléggé nehezen megoldható szitu, ha a tulaj megy nyaralni, és emiatt bukjuk pl mi is a bányát. 1x már megtörtént...
 
  • Tetszik
Reactions: Francois

theR3Y

Zöldfülű
Támogató
2019. 01. 10.
221
121
V4 karakter
Lillie Lucero
LV karakter
Joseph Rey
Támogatom! A bérlemények heti bérével lehetne szabályozni azt, hogy csak az hosszabitsa meg aki ténylegessen használja is. Szerintem van sok olyan ember aki lehet ,hogy pont aznap nem tud gépközelben lenni vagy ténylegessen úgy hozta neki az élet hogy 1-2 hétig nem tud lenni. UCP-s megoldás teljessen jó lenne erre szerintem!