Bankszámla applikáció és teljes kamatrendszer átdolgozás

pedropedro

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2023. 07. 17.
372
435
Napoli, Italy
LV karakter
Nefeli Petroula
Sziasztok!

Már rég óta született bennem efféle gondolat, de lehet máséban is. Az lenne a "világmegváltó" (direk írtam zárójelbe) ötletem, ha lenne a telefonunkban egy online bankszámla applikáció.
Hogy miért? -> RP szituációk bővítéséhez, egyes élethelyzetekre és üzleti körökben való könnyebbítésére.

  • Hogyan is nézne ki?
    - Az applikáción belül lehessen utalásokat teljesíteni számláról számlára.
    Bővebben: Minden egyes játékos saját maga döntésére igényelhet bankfiókban bankszámlát saját bankszámlaszámmal, aminek lenne egyszeri XY $ díja.
    Utalás teljesítéséhez ismerni kell a címzett (azaz a másik játékos teljes nevét) és bankszámlaszámát.
    Minden egyes utalásnak legyen tranzakciós költsége. (Kisebb tételnél kevesebb % arányú, nagyobb tételnél magasabb % arányú)

  • Az applikációhoz hozzáférhessen lekérdezés gyanánt az IRS. (vállalkozások esetében)
    Hogy miért? Mondok egy példát.: Józska Pista cégvezető tulajdonos egy XY nevezetű cégnél, folyamat kapja a kisebb-nagyobb utalásokat innen-onnan, de számlatömböt pedig nem ír.
    (Most ez csak egy példa volt, számtalannyi helyzetet lehetne idesorolni)

- Az applikáción belül lehessen elmenteni címzetteket bankszámlaszámukkal együtt, a későbbi utalás megkönnyítése kedvéért.
- Az utalásoknál lehessen közleményt írni. (Ésszerű keretek közt, pl. Audi RS7 vételár utalás)
- Az applikáción belül legyen elérhető a bankszámla egyenlegünk, és az ottani kamatkimutatásaink, adózásaink, stb. - és ne a text-ben mutassa.

  • Kamat módosítása bővebb kifejlesztése: - Legyen a bankszámlánkon elérhető olyan funkció, ami nem más lenne mint a "megtakarítás,lekötés" funkció.
Hogyan is működne? XY összeget letétbe helyezel választható X időtartamra, pl. 24 - 48 - 72 órák, akár napokra, hetekre.
Ha végig viszed a teljes futamot, akkor kapsz XY százalék kamatot a futamidő végén, ami az időtartama után azonnal jóváírodna a számlára.
Ha viszont hozzászeretnél nyúlni a pénzedhez, akkor legyen annak egy futamidő megszakításos költsége, szintén % arányosan.
Ez azért lenne jó, mert így nem 0/24 kamatozik a bent levő összeg, hanem ténylegesen csak akkor kamatozik, amikor lekötött pénzed van!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kérem az olvasókat, hozzászólókat, hogy értelmes normális körülmények közt kommenteljen, véleményezzen.
 
Utoljára szerkesztve:

Ryo

Pötyögtető
Támogató
2019. 09. 20.
486
1 227
26
Tolna Country
LV karakter
Ryo Kigo
V2 karakter
Erdosi Ella
Ez egy nagyon jól kidolgozott rendszer lenne így. Még több értelme lenne a telefonnak, és egy valósághű pénzügyi környezet jönne létre.

Én ezt teljes mértékben támogatom.
 

atika12

Újonc
2024. 06. 12.
19
10
V4 karakter
-
LV karakter
Stella Smith
V2 karakter
-
Egyetlen dolog ami hülyeség szerintem, hogy nagyobb utalásnál nagyobb %-ot vonjon le tranzakció költségnek, nyilván ennek semmi értelme mert ha tegyük fel utalsz 300.000$-t abból lejön 10% ami 30.000$ és egy 30.000.000$ utalásnál ez a 10%-al már nem 30.000$ hanem 3.000.000$. Ezen kívül nem rossz ötlet, tehát TÁMOGATOM.
 

Benz

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 05. 04.
348
916
Győr ⭐ Stuttgard
V4 karakter
⭐ Mason Benz
LV karakter
⭐ Mason Benz
V2 karakter
⭐ Mason Benz
Olvastam már egy szinte kopp ilyen ötletet nemrég bár az lehet V4 ötletek között volt

Jól hangzik bár én pl nem tudnám megmondani mire tudnám használni az utalás funkciót, ameddig nem lehet boltokban és frakiknál kártyával fizetni addig ennek nincs sok értelme egy teljesen átlagos player számára. Abba nem látok bele hogy neked mennyire hasznos de ha megírtad az ötletet akkor gondolom annak találod, érdekelne azért pár példa mikor jönne jól

A pénz lekötés csak annyiból nem jó, hogy ameddig irl viszonylag kevés embert szeretne milliókat lekötni 3-5-10 évre addig a szerveren szinte mindenkinek van nélkülözhető pénze, sokkal kockázatmentesebb mint IRL ezért szinte garantált hogy a játékosok pénzének 90%-a befagyasztva állna aminek ki tudja milyen hatása lenne
 

Ryo

Pötyögtető
Támogató
2019. 09. 20.
486
1 227
26
Tolna Country
LV karakter
Ryo Kigo
V2 karakter
Erdosi Ella
szinte garantált hogy a játékosok pénzének 90%-a befagyasztva állna aminek ki tudja milyen hatása lenne

Ha közgazdaságtan alapján nézzük, akkor bevezetésekor infláció csökkentő hatása lesz. Amikor lejárnak a lekötések és újra több pénz van forgalomban, akkor újra elkezd nőni az infláció. Az idő előrehaladtával szépen lassan kiegyenlíti egymás és ott leszünk kb mint most, vagy talán kicsivel még jobb helyzetben. Ez attól függ hogy mennyire időre és milyen kamattal lehet majd lekötni a pénzt.
 
  • Tetszik
Reactions: Doooominik

llorinc

Újonc
2023. 07. 18.
70
403
www.youtube.com
V4 karakter
zoga_vata 🇦🇱
LV karakter
niek_norde 🇳🇱
nem lenne rossz otlet alapjaraton, de a vezetoseg nem fog ennyit bajlodni vele, mert a megoldasa script szerint eleg nehez szerintem. bonyolult lenne megoldani, es nem olyan dologrol lenne szo, amit 10 emberbol 8 hasznalna. vannak ennel fontosabb dolgok is, amin valtoztatni kene vagy frissiteni. nem ertem a mostani rendszerrel mi a baj, leveszed bankbol a penzt, kocsi es ingatlan vetel eseten alairsz egy adasvetelit, ha meg kereskedni akarsz atadod neki az osszeget, amit szintugy bankbol vettel le. ha antikot vasarolgat valaki, nem tud elmenni aranybika bankhoz, hogy levegye onnan a penzet hogy 67%-ban tudjon antikot venni? miert kell ehhez telefonos rendszer? ha x eve mukodik igy, tovabbra is igy fog maradni velemenyem szerint, foleg mert nehez lenne a script elkeszitese es megvalositasa. legalabb is ha nem nehez, de bonyolult es komplikalt scriptrol beszelunk.