Artyom Egorov panasza

Boldi88

Barangoló
2023. 06. 20.
117
634
V4 karakter
Artyom Egorov
Nemzeti Adó- és Vámhivatal
belsoellenorzesiosztaly@nav.hu

Pénzügyőrre tett panaszbeadvány


Panasztevő neve:
<< Artyom Egorov >>

Panasztevő születési helye, ideje:
<< 1990.01.01. Los Santos >>

Panasztevő telefonszáma:
<< +38-76-213-5447 >>



Panaszra tett pénzügyőr neve:
<< Kyle M Doherty >>

Panaszra tett pénzügyőr jelvényszáma:
<< 1282 >>

Panaszra tett pénzügyőr gépjárművének adatai:
<< irreleváns >>

Intézkedés helyszíne,időpontja:
<< SeeRing körforgalom, 2024.06.24. 17:54 >>



A panaszolt intézkedés, cselekmény leírása, indoka:
<< 2024.06.24. 17 óra 50 perc körüli időben az általam vezetett QEI-65 frsz-ú Volkswagen Scirocco Mk3 személygépkocsimmal közlekedtem Whetstone irányából Doherty irányába a körforgalmon keresztül úgy, hogy becsatlakozásom során besoroltam annak külső forgalmi sávjába, majd abban haladtam végig és végül innen is hagytam el a csomópontot. 17 óra 54 perckor egy NAV-os szolgálati jelleggel ellátott gépkocsi a megkülönböztető jelzéseit működtetve a megaphone használatával felszólított arra hogy álljak félre, állítsam le a járművem motorját, majd várjak abban a következő utasításig. Ennek eleget téve az út szélére húzodtam, járművemet leállítottam, majd vártam.


Kyle M Doherty pénzügyőr főtörzsörmester lépett a járművemhez, majd a köszönt és bemutatkozott. Ezzel egyidőben "irataimat" kérte, mire átadtam neki a személyazonosító igazolványomat, a vezetői engedélyemet, valamint a járművem forgalmi engedélyét. Rákérdezett a nevemre, erre válaszoltam, rádión forgalmazott valamit, majd járművem csomagterébe nézett. Kérdést intézett felém hogy EÜ csomag és kötszer van-e, erre felmutattam részére a keresett tárgyakat.

Ezt követően közölte velem hogy csekket fog kiállítani részemre KUM miatt.
Erre kérdést intéztem felé arra vonatkozóan, hogy egészen pontosan milyen szabályát nem tartottam be a körforgalomnak, ugyanis a KRESZ 36. § (11) bek. leírja hogy a párhuzamos közlekedésre alkalmas körforgalmú úton a párhuzamos közlekedés szabályai az irányadóak. A párhuzamos közlekedésre alkalmas úton alapvetően a jobbra tartás szabálya irányadó, melyet ugyanezen szakasz (1) bekezdése ír elő, azzal a kitétellel hogy ugyanitt a (2) bekezdés lehetővé teszi a belső sáv folyamatos használatát egyes járműtípusokkal. De a (2) bek. csak lehetőségként írja ezt elő, tehát nem kötelezettségként. Egyéb előírása KRESZ-ben a körforgalom sávjainak használatára vonatkozóan NINCSEN.
Ezek alapján megállapítható az a tény, hogy a KRESZ 36. § alapján a körforgalomban történő olyan közlekedés, amely során végig a körforgalom külső sávjában halad valaki, szabályos.

Kyle M ftőrm. erre válaszul azt adta, hogy idézem:
"Kyle M Doherty mondja: A külső sávot választotta a belső helyett és nem az első kijáraton hagyta el a körforgalmat."
Azon kérdésemre hogy ezt mi és hol írja elő, ezt a választ adta:
"Kyle M Doherty mondja: A kreszben."

Külön ki kívánom emelni, hogy Kyle M ftőrm. az intézkedés során meg sem próbálta elmagyarázni hogy egészen pontosan mi volt a szabálytalan abban amit csináltam, és hogy ezt hogyan tudnám a jövőben elkerülni, helyette csak annyit közölt hogy ha nem tetszik valami panasszal élhetek online.
"Kyle M Doherty mondja: Remek, a csekket megírom, ha panasszal szeretne élni tegye meg."

Fel kívánom hívni a tisztelt hatóság figyelmét arra, hogy a 2024.06.27-én közölt állításukat, miszerint a körforgalom sávjainak helyes használatát egy See City-ben kihirdetett jogszabály írja elő, hivatkozni szíveskedjék!
Ezzel együtt közölni kívánom azt is, hogy ha és amennyiben a panaszolt intézkedő hatósági személy már nem a NAV hivatásos állományának tagja, úgy panaszomat fenntartom, igényemet a felülvizsgálatra minden körülmények között érvényesíttetni szeretném! >>

Melléklet:
<< ((kép: log: https://armin.kim/seepaste/kH1F >>


Aláírás:
<< Artyom Egorov >>