Annie Mcqueen jelentkezési lapja

P.Annie

Újonc
2024. 07. 28.
7
6
V4 karakter
Annie Mcqueen
omszfhfejlec4.png


Jelentkezési lap

OOC rész


Hogy hívnak?
- Fejes Anikó -

Hány éves vagy?
- 35 -

Mellékeld a jelenlegi játszott percedet szinttel együtt!
- -

Milyen frakciókban voltál eddig, miért távoztál?
- Még nem voltam -

Voltál-e már adminjailben?
- Nem -

Voltál-e már bannolva?
- Nem -

Mellékelj képet az UCP-d büntetés rovatáról!
- -

Miért szeretnél ide csatlakozni? (Min. 5 teljes összefüggő mondat!)
- Alapjáraton segítőkész, kedves vagyok az emberekkel. Gyakorlom és szeretem az RP-t.. A különböző élethelyzetek, szituációk serkentik a képzelőerőm így nagyon beletudom élni magam, és az OMSZ az ami talán legjobban hozzám illő lenne. Van némi tapasztalatom ápolói szinten, így könnyen levizualizálom magát a helyzetet ami adódhat IC-n. Illetve már többen is kérdezték, miért nem adom be ide a jelentkezésem :) -

Mutatkozz be pár mondatban! (Min. 10 teljes összefüggő mondat!
- Sziasztok, Anikónak hívnak, 35 éves vagyok, Fejér megyében élek, egyedülálló anyaként. Alap szakmám gondozó és ápolónő, mindig is ebben a körben dolgoztam. Jelenleg is szakmámban dolgozom, egy fogyatékkal élők otthonában, 3 műszakban, szeretem az ottani helyzeteket, szeretek segíteni másokon. Türelmes, segítőkész, ugyanakkor határozott és egyenes embernek gondolom magamat. Hobbim nem igazán van, szeretek sokat sétálni a természetben. Szeretem a fagyit, csokit, sütis annyira nem vagyok. RP-ben annyira nem vagyok jártas, igaz több dícséretet kaptam már, hogy egész jól megy ahhoz képest, hogy viszonylag számomra ez friss dolog. Nagy a képzelőerőm, szeretem bele élni magam különféle szituációkba. Ha nagyon fáradtnak érzem magam akkor kicsit kevésbé figyelek a dolgokra, de attól még megcsinálom. Picit maximalistának gondolom magamat, szeretem jól csinálni azt amit éppen csinálok/csinálnék. Ennyi, nem szeretek magamról annyira beszélni :D -

Mennyi időt tudnál a frakcióra fordítani?
- Változó, napi 2-3 óra általában megvan. -

Rendelkezel TS3-al és mikrofonnal?
- TS3 nem, de megoldható :) Mikrofonom természetesen van. -


IC rész

Jelentkező neve:
- Annie Mcqueen -

Születési helye, ideje:
- Los Santos, 2002.07.01. -

Állandó bejelentett lakcíme:
- Nincs -

Legmagasabb iskolai végzettsége, szakképesítése:
- Érettségi, ápolói -

Önéletrajz: (Min. 10 teljes összefüggő mondat!)
- Üdv, Annie Mcqueen vagyok, 2002. 07. 01-én születtem Los Santosban. Apukám korán elhagyott bennünket, igazán alkoholista volt, anyám sem igazán foglalkozott velem, noha sokáig vele éltem. Egyke vagyok, nincsenek testvéreim.
2020-ban tettem le az érettségit, utána próbáltam valamilyen munkát találni magamnak alaptőke gyanánt, sokat dolgoztam bányában, az valamennyire segített anyagilag.
2023-ban letettem az ápolói végzettséget, de sajnos nem tudtam elhelyezkedni benne, mivel anyám megbetegedett és őt ápoltam. Viszont most elhunyt, így úgymond lett több szabadidőm és szeretném végre egyenesbe hozni az életem, szakmán belül, mivel minden adottságom és akaraterőm meg van ahhoz, hogy segíthessek. Elkötelezett, nyitott, kedves személyiség vagyok. Nagyon figyelmes és precíz. Ezért szeretnék Önökhöz jelentkezni.
Hobbim néha horgászat, illetve az autók.. Szeretek sokszor csak menni az utakon, semmire nem gondolva, ez kikapcsol.-



Egészségügyi teszt

Írja le az ABCDE vizsgálat lépéseit:
- Alap életfunkciók vizsgálata, meghatározása a beteg jelenlegi állapotáról.
A: Légutak - szájat kinyit, orrba benéz, meg kell nézni nincs e valami a torokban, valami ideges tárgy.
B: Légzés - van e légzése a betegnek, ezt akár a mellkas fel-le mozgásával is megfigyelhetjük, bőrünkkel érzékelhetjük vagy egy tükör is segíthet ellenőrzésében.
C: Pulzus - 3 ujjal keressük a pulust, több helyen (nyakon, csuklón, combtőnél is lehet érzékelni) Az is érzékelhető mennyire erős a pulzus.
D: Idegrendszeri károsodás - pupilla reflex, esetleg enyhe érintésre reagál e érzékeny területen (szemféj, száj szél stb)
E: Test - látni e valamilyen elváltozást a testen (dudorok, hematóma, duzzanat, vizesedés, horzsolás) -


Sorolja fel milyen mentőegység típusokat ismer:
- Mentőautó
gyermek mentő
esetkocsi
rohamkocsi
mentőhelikopter
vízi mentő -


Nevezzen meg 10 eszközt ami a mentőgépkocsi alapfelszerelésének része:
- Vérnyomás mérő, hemaglobin mérő, sztetoszkóp, defibrilátor, oxigén palack és maszk, stabilizátoros eszközök, eseti injekciók, merevítők, hordágy, kötszerek, gyógyszerek-

Szomszédja a kertben kaszával füvet vág. Hatalmas ordításra figyel fel, a szomszédba átnézve látja hogy a kasza a földön van, a szomszéd pedig a nyakát két kézzel fogja, a szomszéd nyakából dől a vér, mit tesz?
- Előveszem a telefont miközben rohanok át és hívom a mentőszolgálatot. Odaérve megpróbálom felmérem milyen vérzés van (artériás vagy vénás), illetve a szomszéd élletfunkcióit, bőrszínét, neurológiai és mentális állapotát, félülő helyzetbe helyezni, keresni valami ruhadarabot, rongyot amivel lefedem a sérült részt. Mindig újat és újat rakok rá, nyomva tartva, próbálom őt megnyugtatni illetve közben kihangosított telefon mellett információkat és a helyzetváltozásokat közölni a mentőszolgálatnak. Igyekszem figyelni az életfunkciókra, és folyamatos nyomás alatt tartani a sérült nyakát. -

Utcán közlekedve hajléktalan kinézetű hölgyet vesz észre a földön arccal a föld felé feküdve, mit tesz?
- Elsőnek hozzászólok, köszönök neki, többszőr is, ha nem reagál megérintem, enyhén megrázom van e reakció. Ha van reakció stabil oldalfektetésbe helyezem és felhívom a mentőket.
Ha nincs reakció, azonnal mentőt hívok, elvégzem az alap funkciók vizsgálatát. Erősen nem mozdítom meg, mert nem tudhatom, van e bármiféle törése, gerincsérülése. -


Munkahelyén a főnöke arcán eltérést vél felfedezni, főnöke szédülésre panaszkodik, mosolyogni nem tud. Jobb oldalát zsibbadtnak panaszolja, jobb karját megemelni nem tudja, beszéde érthetetlenné kezd vállni, mit tesz?
- Azonnal mentő, lehet agyvérzés is. Leültetem, vagy fektetem egy biztonságos helyre és a mentők kiérkezéséig figyelem, próbálom vele tartani a kontaktot. -

Karácsonyi ebédnél a szomszéd gyereke rohán át önhöz mert az édesanyja félrenyelt és fulldoklik. A szomszédba érve az édesanyát már a földön fekve találja, látszólag nincsen légzése, mit tesz?
- Felhívom a mentőket, kihangosítva. Hátára fektetem az édeasanyát, belenézek a torkába, látható e az idegen test, ha elérem kiveszem a szájából, ha nem odaguggolok a combjai fölé, arccal a feje felé és fej felé irányuló nyomással Heimlich műfogást végzek. -