Alax szerverrel kapcsolatos ötlete.

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Alax

Az év Globális Moderátora 2021-ben.
Veterán Globális Moderátor
v2
2019. 01. 10.
979
1 290
Borsod
V4 karakter
Bob Wallenberg
LV karakter
Nil Valery
V2 karakter
Alax D Xavier
v2-fejleszt_-logo.png


Szerverrel kapcsolatos ötletek



Játékos neved:
< Casper B Hoffmann >

Ötleted:
< Véleményem szerint sokat segítene, ha az autóban lehetőségünk nyílna az öv becsatolására, hisz sok problémát ezzel együtt el lehetne kerülni. Egyrészt a véletlenszerű kiugrásokat a kocsiból, esetleg a /kiszed parancs kihasználását, vagy akár a bugoltatott kiszállást valamilyen szinten ezzel csökkenteni lehetne, hisz ez is időt vesz igénybe. Valamint szeretném azt is felhozni, hogy az ütközés során sérülést szenvedjünk el különböző mértékben, hisz a közlekedési morál jelenleg nagyon rossz oldalra van billenve a szerver életét tekintve. Így a száguldozásoknak, ütközéseknek és minden egyébnek, ahol IRL sérülést tudnánk elszenvedni egyfajta súlyt hordozna magával. Sok olyan alkalom van, ahol már réges rég vagy animban kellene lennünk, vagy meg kellett volna halnunk, egy- két ütközést követően. E helyett jelenleg a játékosközösség többség nem színes RP-t alkalmaz, hanem letudja egy egyszerű kis "beveri a fejét" RP-vel és megy tovább. Holott legalább ebben a helyzetben egy megpróbál vagy bármi hasonló RP-t lehetne még pluszban hozzátenni. Illetve a halálangyallal kapcsolatos szabályzati pont módosítása, mert az sem valami helytálló jelenleg. >


Megjegyzés:
< Biztos vagyok benne, hogy ez sok embernek nem fog tetszeni, hisz a jóféle darák és üldözések nem lennének olyan igaziak. De szerintem ez az ötlet több jót hordoz magával mint hátulütőt. ?‍♂️ >
 
Utoljára szerkesztve:

exito

🙂
2020. 08. 13.
339
1 990
London
V4 karakter
Bruno Costanzo
Mivel itt nincs sérülésrendszer járművekben, a biztonsági öv teljesen felesleges. Senki sem kötné be az övét, mert nincs miért. A sérülésrendszer behozatala meg negatív hatással lenne a szerverre. A v2 legnagyobb "egyedisége", hogy nem esel animba ütközések miatt. Nem hiányzik szerintem senkinek egy plusz "lehetőség" a 45 perc afkra (10p anim, 15 halál, 20 p halálangyal), főleg hogy alig van OMSZ.

Remélem itt is élni fog a nem csinálunk a v2ből v3at szólás.
 

Alax

Az év Globális Moderátora 2021-ben.
Veterán Globális Moderátor
v2
2019. 01. 10.
979
1 290
Borsod
V4 karakter
Bob Wallenberg
LV karakter
Nil Valery
V2 karakter
Alax D Xavier
Megértem az álláspontod, egyetértek vele. Azonban ameddig nincs semmi hatása a játékosokra a fizika valamilyen tényezője a szeveren, addig vígan rúgják neki 300-al, ütköznek jobbra balra és nem figyelnek a játékostársaikra, környezetükre. Ugyan ez az üldözés, vagy csak egy sima közlekedés közbeni baleset, mert a P1 éppen nem tapad be a kanyarban... Nem csak az illegál, nem csak a civil, a rendvédelem is ugyan úgy jobban odafigyelne a dolgokra és nem lenne "derby". Ez az ötlet nem egy olyan ötlet, hogy hozzuk át a hud-ot, vagy mit tudom én. Ennek komoly hatásai lennének és erős nevelő funkcionalitása.
 
  • Tetszik
Reactions: König és Kiko12

Kiko12

Aktív fórumozó
2019. 01. 14.
247
342
20
V4 karakter
Spenser Blake
LV karakter
Emelia Gardner
Én támogatni tudom az összes felsorolt ötletet, viszont exito hozzászólására csak annyit tennék hozzá, hogy a halál időt 10 percre és a halálangyal szabályzatát módosítani kéne szerintem. - A biztonsági öv amúgy Alax nem fogja a buggoltatott kiszállást csökkenteni egy picit sem V3 és LV tapasztalataim során kijelenthetem, hiszen mindenki bőven a jármű megállása előtt kicsatolja magát felkészülve a darára.
 

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
23
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Az övet őszintén nem tartom nagy funkciónak, mert ha nem akarsz kiesni, nem akarod, hogy /kiszed- parancs segítségével kiszedjenek a járműből, akkor bezárod az ajtókat, ugyan úgy egy gombnyomás mint ha öv lenne. Az ütközésnél sérülések behozatalát eltudom képzelni, akár olyan formában is, hogy anim/halál elkerülése nélkül, mondjuk egy nagyobb ütközésnél eltörik kezed lábad, akkor onnantól nem tudsz vezetni, amíg meg nem kapod a megfelelő ellátást. Így tulajdonképpen nem lenne felesleges AFK, nem venne el annyi időt a játékidőből feleslegesen, valamilyen szinten korlátozná az össze vissza száguldozást, rp-re venné rá a játékost, hogy hívjon mentőst. Valamint nem lenne olyan, hogy üldözés során össze vissza ütközne az illegál/rendvédelem mindenkivel, mert szerintem a legnagyobb probléma az, hogy ilyenkor használható a bind rp és minden olyan játékos megy mint az őrült szembe sávba aztán megnyom egy bindet és ugyan úgy száguldozik tovább mert nem kell megállni beírni az rp sorokat, szerintem ha már csak ezen lenne változtatva az is sokat segíteni. (Ilyenkor nem tudom ha civil panaszt tenne a cserbenhagyások miatt és az mind szankcionálva lenne leader által akkor mennyi rendvédelmi tag maradna egy egy frakcióban. )Nem lenne elfogadva a bind rp ilyenkor ,nem lenne annyi ütközés se szerintem, mert addig éppen a másik fél eltud menekülni vagy eltudja kapni másikat.
 
  • Tetszik
Reactions: König
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.