Adózás update

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Hosi

Klaviatúra gyilkos
2019. 01. 10.
703
722
Budapest
V4 karakter
Hosi Yeager
V2 karakter
Hosi Yeager
v2-fejleszt_-logo.png


Játékos (IG) neved:
< Da'wan Booker >

Ötleted:
< Kézből-kézbe fizetésnél az adó eltörlése, NAV-nak további RP lehetőség a vásárlásoknál.

Ugyebár jelenleg ha KP-val fizetünk akkor sajnos levon adót a rendszer, amire mindenki rájött hogy nem épp valósághű, viszont ezzel akarják megoldani hogy ne legyen kihasználva az hogy így sokkal több pénzt kapna az illető egy autó/ingatlan eladásnál az adásvételi használata helyett.

Viszont, a NAV kapna egy parancsot (vagy lenne egy adásvételi item) amivel indokolt esetben (nem az összes igazoltatásnál) leellenőrizhetik hogy egy adott személy megfelelően adóztatta-e a dolgait stb (például házkutatásoknál) így a NAV kapna +RP lehetőségeket mert jelenleg nem sokat foglalkoznak adózásokkal ugye.
 
Utoljára szerkesztve:

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Jó ötlet amit írtál , viszont ebből is lehetnek problémák , ha éppen egy jármű cseréről van szó és 1ft-1ft az adásvételi akkor abba bele lehet kötni , viszont így továbbra is kijátszható lenne , hogy kp-ba oda adja és 1ft ért adja át a járművet , igazoltatás során pedig azt mondja , hogy cserélte a gépjárművet. Esetleg ez mellé azt tudom elképzelni , hogy ha megvettük a járművet városházán át kelljen ténylegesen íratni , akár egy törzskönyves dolgot is belehetne hozni itemként (egyedi lenne , csak v2-n ) vagy esetleg kötelező biztosítást kelljen rá kötni , és aki nem tette meg azt büntethetnék.
NAV-nak +RP lehetőségként azt tudnám elképzelni , hogy sima civil skinekben "próbavásárlás"-t végeznének és pl. ha egy vontatós / taxis , esetleg egy kocsmában , kis boltban nem adnak számlát akkor eljárnak az ügyben , akár egy hosszabb áttekintéssel és stb. ( Ehhez szerintem nincs szükség nagyobb fejlesztésekre sem)
Valamint kamiont is részletesebben átnézhetnék , nem csak a sima iratokat mint egy másik egyszerű civil autónál.
+Egyszerre több határon is ellenőrizhetnek , mert az is rossz , ha határellenőrzéskor nem lehet sf-ből egyenest BB-fele menni.
Itt nem szerettem volna a NAV-ot kritizálni én írtam pár ötletet amellyel bővíteni tudnák az rp lehetőségeiket , szerintem. @Hosi ez az ötlet nagyon jó , én csak úgy vélem lehet benne kijátszhatóság , amelyet le is írtam , ettől függetlenül ismét egy zseniális ötlettel álltál elő! Köszönöm azoknak akik elolvasták a hozzászólásom! További szép napot!
 
  • Tetszik
Reactions: Arn és Hosi

Kennethz

Barangoló
Támogató
2019. 05. 28.
123
24
V4 karakter
Roderick Guerrini
V2 karakter
Kenneth Daniel
Én mint navos támogatóm az ötletet, csak annyi a probléma vele, hogy könnyen ki lehet játszani.
 

Bazsi

Fő Globális Moderátor
v2
2019. 01. 10.
1 318
1 174
Győr
V4 karakter
carl evans
V2 karakter
carl evans
Értem én, hogy nem túl valósághű a kézből-kézbe adásnál az adó levonása. De ahogy @Buba is leirta, hatalamas lenne a kijátszhatósága a rendszernek, amit máshogy nem lehetne orvosolni.
Arról nem is beszélve, hogy ezzel a Kormány legnagyobb pénzbevételét is elvágnátok, tehát lemondhatnátok minden sorsolásról, eventről, és támogatásról is.

Ha jól emlékszem, a vezetőség is leírta már véleményét erről (lehet, hogy régi fórumon még), és én velük egyetértve nem tudom ezt támogatni. Megszoktuk már ezt, eddig sem halt bele ebbe senki.
 

Hosi

Klaviatúra gyilkos
2019. 01. 10.
703
722
Budapest
V4 karakter
Hosi Yeager
V2 karakter
Hosi Yeager
És úgy kell hozzá állni a dolgohoz hogy, ehh... nem halnak bele akkor minek frissíteni..? RP szerver, gondolom ezt mindenki tudja, és IRL és megoldod ha akarod az adócsalást, akkor nem értem mi a proléma. és az hogy levegyék ATMből azokat a pénzeket így is úgy is adózni fog, szóval a kormánynak továbbra is lenne bevétele. (Nem vagyok és nem is voltam leader de láttam már mennyi pénz van kormány számlán, nem tudom hogy az stabilan van e azóta de akkor nem úgy tűnt hogy bajba lenne)
 

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Visszatérve arra , hogy rp lehetőség és a nav-nak + dolgok , illetve játékosoknak jó.. Továbbra is csak azt tudom hangsúlyozni , hogy akkor nem a rendvédelemmel kapcsolatban kellene ilyen dolgokat hozni , hanem az OMSZ-frakció lehetőségeit kellene növelni. Új ellátás rendszer , (amely nagyobb , és bővebb rp szituációt biztosít nem pedig fejfájást és horzsolást.. ) Műtő rendszert amely során jobban ki lenne használva a kórház és hasonló. Ezeket most csak az miatt írtam , hogy ha már az RP növelése érdekében lenne és nem a játékosok könnyítésén ( egy kis rp lehetőség növelés borításában ) akkor inkább át kellene térni ezekre a dolgokra , mert szerintem a NAV-nak nagyobb lehetősége van jelenleg mint pl. az OMSZ-nek. (Függetlenül leadertől , nem azzal vannak a gondok , kellene fejlesztő általi fejlesztés , valamint nem rpz-het az OMSZ-es más játékosok helyett. )
Kicsit eltértem a tárgytól de szerintem érthető , hogy miért.
Az , hogy IRL is megoldható az adó csalás , erre annyit , mondanék , hogy nagyon sok ilyen dolog van amely IRL megoldható , de a szerveren még sem lehetséges. ( pl. IRL egy motor , jármű lopás / azok feltörése ? pofon egyszerű , de szerveren még sem tudod betörni az ablakot , vagy fel feszíteni a csomagtartót.. és még több ilyen dolog is van. )
Az adók pedig szerintem nincsenek magasan , akinek van több pénze , az nyilván többet adózik , ha azzal valamit kezd. És ezt most nem úgy írtam szimplán , hogy 0-ft az adóm , mert szerintem a játékosok fele kevesebbet adózik mint pl. én. Adók terén én még eltudnám képzelni az óránkénti TB-t amely egy másik frakció költségét segítené , hiszen IRL is fizetünk /fizetik utánunk a TB-t és többen vannak úgy , hogy nem csak akkor fizetnek ha valami ellátásban részesülnek.
A kormány bevételét pedig nyilván le csökkentené , lehet nem 1-2 hónap múlva látszódna látványosan ez , inkább fél- egy év után , mert nem 1db játékos által lenne kevesebb hanem az összes játékostól kevesebb pénz menne arra a frakció számlára. A másik , hogy szerintem az utóbbi eventeket elnézve , aki nyer szerintem az eddigi adóit vissza is kapja , mert nem 1-2 milliós jutalmakat adnak mostanság. Valamint járművek közül sem trabantokat sorsolnak. Teljes mértékben egyet értek azokkal a szavakkal amelyet @Bazsi leírt!
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.