Adó ötlet.

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

mickeymouse

Aktív fórumozó
Támogató
2019. 01. 21.
251
190
LV karakter
Zach Marsh
V2 karakter
Rhys Cole
v2-fejleszt_-logo.png


Szerverrel kapcsolatos ötletek



Játékos neved:
< Kyle O'Ray >

Ötleted:
< Szóval az a lényeg, hogy elég sokan tapasztaljuk szerintem ha kocsit veszünk 300-500 milliót között vagy akár lentebb nagyon sok az adó ami vele jár pl: Ha sok pénzt veszel ki bankból vagy akár úgy veszel egy drága kocsit, hogy előre adod neki az 500 milliót majd 1 forintban meg írja, ezzel szerintem az a gond, hogy mondjuk levon 10-15 milliót ami nem kevés és nem egyszer fordult elő, hogy akitől veszed az vissza kéri azt a több millió adót vagy akár elhúzza vele az időt és reklamál, majd kéri, hogy akkor legalább amit elvitt az adó annak fizesd vissza a felét. Véleményem szerint kicsit fent vannak az adók amin lehetne kicsit enyhíteni és változatni mert nem kicsit fusztráló persze azt is megértem, hogy nagy összeg és valóban nem lehet kicsi az adó, de amennyit levon szerintem egy kicsit unreális. Ezért remélem mások is így gondolják. >


Megjegyzés:
< - >
 
Utoljára szerkesztve:

pasa

Exitus acta probat.
2019. 01. 09.
1 290
2 389
30
Pécs
Szerintem az adó része a Kormányt érinti leginkább, mert talán mi eltudjuk érni a “csökkentést” majd meglátjuk mit tehetünk ez ügyben. De azt ne feledjük hogy minden 3 ember teltházas az infláció el van szabadulva. Azért annyira nem sajnálom hogy egy két embertől ennyit levon. Minél több a vagyonod annál több az adód.
 

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
23
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Érdekes, hogy csak az adó az unreális. Az hogy egy tuningolt lada 60-70 millió, egy ford mustang 200-250 millió az senkit nem zavar. Ha ilyen árat értek el a játékosok akkor meg is érdemlik, hogy ennyi legyen rá az adó.
Ha nem lenne olyan játékos aki kiad ennyi összeget egy járműért, akkor nem lennének 500 milliós jármű árak, és nem lennének ekkora adók, ha nem akkora összegek mozognának. Ezt a közösség alkotta össze így, nem kell megfizetni egy járművet, lentebb esnek viszonylag az árak és akkor kisebb az adó. De amíg egy kereskedőnek nem elég 30-40 millió profit egy járművön addig szerintem nevetséges, hogy az adón legyen csökkentve.
Aki pedig viszonylag ritkán vásárol autót az pedig szerintem 1x-2x elbírja viselni.

Nem téged akartalak leszólni ezzel, de véleményem szerint ezt az ötletet nem kellene megvalósítani.
 

mickeymouse

Aktív fórumozó
Támogató
2019. 01. 21.
251
190
LV karakter
Zach Marsh
V2 karakter
Rhys Cole
Érdekes, hogy csak az adó az unreális. Az hogy egy tuningolt lada 60-70 millió, egy ford mustang 200-250 millió az senkit nem zavar. Ha ilyen árat értek el a játékosok akkor meg is érdemlik, hogy ennyi legyen rá az adó.
Ha nem lenne olyan játékos aki kiad ennyi összeget egy járműért, akkor nem lennének 500 milliós jármű árak, és nem lennének ekkora adók, ha nem akkora összegek mozognának. Ezt a közösség alkotta össze így, nem kell megfizetni egy járművet, lentebb esnek viszonylag az árak és akkor kisebb az adó. De amíg egy kereskedőnek nem elég 30-40 millió profit egy járművön addig szerintem nevetséges, hogy az adón legyen csökkentve.
Aki pedig viszonylag ritkán vásárol autót az pedig szerintem 1x-2x elbírja viselni.

Nem téged akartalak leszólni ezzel, de véleményem szerint ezt az ötletet nem kellene megvalósítani.
Ezt elfelejtettem hozzátettenni, igazad van mert unreálisan egekben vannak az árak. Abban eggyet érték, hogy elsőnek jó lenne ezeket az összegeket a "helyére" tenni és a kereskedőket.
 

mickeymouse

Aktív fórumozó
Támogató
2019. 01. 21.
251
190
LV karakter
Zach Marsh
V2 karakter
Rhys Cole
Hozzászólás kérdésre, de szerintem ez sosem lesz korrigálva... Nekem személy szerint meg van a vagyonom, ritkán vásárolok új autót, de ha tehetném olcsón venném meg és adnám el éppen pár milliós profittal, de ahogy Buba említette a gond ott kezdődik, hogy van akinek még 40 millió profit sem elég egy autóra. Ezt bizony korrigálni kéne.
 

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
23
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Ezt a közösség formálja. Amíg vannak játékosok akik megvesznek egy járművet 500 millióért, addig nyilván azt a járművet nem fogja az illető 500 millió alatt eladni. Ez ilyen egyszerű, ha mindenki azt mondaná, nah én 300 milliónál nem fizetek többet egy járműért sem, akkor ha az illető elakarja tényleg adni a járművét, szüksége van arra a pénzre akkor eladja majd annyiért.
 
  • Tetszik
Reactions: vbence100

tommen.

2+2=5
2019. 01. 10.
1 072
3 864
18
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
LV karakter
Alyshia Kenrose Valrath
Egyszerűen nem értem. Ha a profit nagy az nem gond, de ha lecsípnek belőle a rendszerek adó gyanánt az baj. Pedig, ahogy Dreft is írta, 2%-os az adó. Vedd ki kisebb összegekben ha gondolod az ATMből, kevesebb a kezelési költség. Egyébként meg erre be lehetne vezetni valamilyen IC törvényt, hisz IRL is, az árak már tartalmazzák az ÁFAt, nehogy már a kereskedő uraknak annyira fájjon az a "minimális" kiesés. Nekik igen is minimális, amíg százmilliós értékekben árusítják a járműveiket.

Edit: Egyébként nem az adó, hanem az árak az unreálisak. Ha nem perkálná ki senki az 500 misit, akkor nem annyiba adná. Az adó egy fix 2%-os érték, így természetesen reális, mindennél ugyan annyi %-ot von le.
 

DREFT

Lelkes fórumhasználó
Very Important Person
2019. 01. 10.
367
1 139
Nem kaptam választ a kérdésemre, így zárom.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.