A nagy szerverbeolvasztási terv.

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

xXGusztiXx

Újonc
2019. 04. 28.
17
17
V2 karakter
Lakatos_Gusztav
v2-fejleszt_-logo.png


Játékos (IG) neved:
< Lakatos Gusztáv >

Ötleted:
< V2 beolvasztása V3-ba >

Megjegyzés:
< Sziasztok! Röviden vázolva megfigyelhető, hogy a szerver érdekeltsége egyre csökken. Ha az átlagot nézzuk már csak becslések szerint 100 körüli játékosszám figyelhető meg átlagosan. Csúcsidőben (pl.: hétvégen) előfördul a 150 fős játékosszám a szerveren. Ez az idő függvényében valőszínűleg méginkább csökkeni fog, majd egy pont után hirtelen 0 lesz és a legtöbben feltehetőleg nem csak a v2-t hagyják el, hanem az egész MTA-s közösséget. Ha azomban mostanában megtörténk a nagy beolvasztás rengeteg játékos át fog térni v3-ra és folytatja tovább az RP-t. Megvalósításra egy elképzelés: az eddigi elért pénz megmarad valamiféle valuta átváltás után Autóknak, házaknak... is egy értéket kellene szabni amit pénz formájában szintén tovább lehet vinni. Előnyei: Rp nem csak megmarad, hanem mégtöbb lesz. Emellett adminok szerepe nem csökken tovább. Egy szerverhalál megelőzése. Sajnos be kell vallani ez egy fogyó közösség, és ha nem történik semmi akkor a maradék játékos is belátható időn belül elveszti mindenét amin néhány esetben évekig dolgozott. Ez a beolvasztás még akkor is megéri ha nem csak a játékos érdekeket nézzük. Sok sikert kívánok!
Lakatos Gusztáv
>
 

Zsiga

Az év illegális frakció leadere, 2019-ben.
2019. 01. 11.
220
276
V2 karakter
Shayne La Royali
a mostani átlag player szám, eléri a 200-t ami egy jó ideje így van, szerintem ez így teljesen feleslegesek.
 

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Hát ötletedről... számomra nagyon nem szimpatikus azért lett v2, hogy akinek nincs megfelelő gépe az is tudjon játszani, illetve akinek nem tetszik valami miatt v3 annak legyen lehetősége a "régebbi verzióval" tovább játszani. Rengeteg frissítés kerül be v3 szerveréről v2 szerverére. Szerintem ha a hasznosabb dolgok át vannak/lesznek rakva akkor tökéletesen jó lesz így továbbra is. Ha ez számodra nem megfelelő akkor választhatod v3-at és tudsz ott is játszani. Ez mindenkinek a maga döntése, hogy melyik szerveren játszik. Viszont attól, hogy v3 lenne, ugyan úgy el kaszinózná pénzét pár játékos és abba hagyná a szervert illetve ugyan úgy tudnak rpzni a játékosok lényegtelen, hogy v2 vagy v3, csak akarni kell.
Ötleted egyáltalán nem támogatom.
 
  • Imádom
Reactions: Browniee

Neuh01

Írnok deák
Támogató
2019. 10. 13.
638
493
19
Vác
V4 karakter
Ashel Jean
LV karakter
Sophia S Pereira
V2 karakter
Kayden_Harrison
Szia,először is valaki azért játszik itt,mert a gépe nem bírja a többi szervert.Másodszor a frakciókkal mi lenne?Harmadik akinek van bármilyen interiorja,és az v3on is le van helyezve,akkor azt hogyan tudnád átvinni v3ra?Ezekbe nem gondoltál bele szerintem.Egyáltalán nem tudom támogatni,a v2 az v2 maradjon.
 
  • Tetszik
Reactions: Bazsi12

Bazsi

Fő Globális Moderátor
v2
2019. 01. 10.
1 318
1 174
Győr
V4 karakter
carl evans
V2 karakter
carl evans
Szia.
Először is kezdjük ott, hogy átlag 100 playerről mostanában nem igazán beszélhetünk. Szerencsére az eventek, és egyéb dolgok miatt, átlagban 180, de van, hogy csúcsidőben 250 játékos játszik a szerveren.
Értem én, hogy ez nem olyan mint "régen", de ezt el kell fogadni, és szerintem aki akar játszani a szerveren, és nem csak a rosszat próbálja keresni benne, bármilyen szempontról is beszélünk, itt meg fogja találni a helyét a közösségben.

v2 és v3 "egybeolvasztása".
Ha kicsit jobban belegondolunk a dolgokba. Itt vagyunk v2-n. Az egy dolog, hogy mindenkinek itt is megvan a maga vagyona, ami a v3-ra való átvitelnél gondot okozna (nem ugyanazok a kocsi modok, hasonló interior helyek stbstb), hanem sokkal nagyobb problémák is felmerülnek itt. Külön szerverszabályzat, külön vezetőség, teljesen más frakciók (saját példámból kiindulva is, SeeGameSystem szerverei közül jelenleg v2-n működik csak Kormány), és amúgy is. Teljesen más játékosközösség, mod, és egyéb finomságok.

Szerintem már értheted mi a probléma ezzel az ötlettel.
Nem szeretnélek elkeseríteni, de én nagyon kevés esélyt látok arra, hogy a v2 és v3 a közeljövőben össze lenne vonva, sőt...
Reggelig sorolhatnám a problémákat a témával kapcsolatban, de szerintem teljesen felesleges lenne.

Összességében nem tudom támogatni az ötletedet.
 
2020. 01. 12.
50
116
22
Kiskunmajsa
kpss.su
V4 karakter
Eduard Konrov
LV karakter
Che Carrera
V2 karakter
Ghadaffi Muhammar
Na cső!
Leszögezném, hogy a fentebb említett hozzászólásokkal, miszerint a V2 kevesebb erőforrást eszik egyáltalán nem értek egyet.
Próbáltam ezt-azt. Újraraktam a gépem, SSD-re ráraktam az MTA-t és az SA-t is, úgyanúgy max 40 fps, ugyanúgy crashel (nem MTA Crash!!!)
LV-n lassan három hónapja játszom, napi rendszerességgel. Nem crashel, ami nálam nagy előny, laggolni sem laggol úgy.
Azonban, to give credit where credit is due, tegnap kellemes meglepetésemre közel 220 játékos volt a szerveren, ennyivel már lehet játszani.
Szóval még nem érzem úgy hogy eljött a V2 ideje, szerintem még van benne potenciál. Kár lenne bezárni/beolvasztani, Ha már a beolvasztásnál tartunk, hogyha valami csoda folytán egybe "olvasztanák" a két szervert, nem járna jól senki a V2-es közösségből, ez alatt azt értem, hogy autók/ingatlanok tuti nem kerülnének át max a pénz. A pénz, itt kezdődik a baj, fájdalmasan egyértelmű hogy a V3-as fizetőeszköz az elmúlt években értékét vesztette. A fő szerveren az árak annuális duplázódása nem ismeretlen jelenség. Magyarul, Van 600 milliód V2-n te vagy a király, nemde? Az átváltási értékeket vegyük egy konstans 280-forint-> 1 See-dollárnak, egy kis matek után, láthatjuk hogy a V2-n hatalmasnak tűnő vagyonnal már elnézést a kifejezésért, elmehetsz szart fűrészelni, nem érsz vele sokat (kb 2 millió dollárod lenne).
Nem támogatom, azonban kíváncsi lennék egy vezetőségi tag véleményére!
 
  • Tetszik
Reactions: Bazsi

xXGusztiXx

Újonc
2019. 04. 28.
17
17
V2 karakter
Lakatos_Gusztav
Sziasztok! Először is köszönöm a válaszokat! Felmerült pár ellenérv az ötlettel kapcsloatban. Leginkább azzal érveltetek, hogy most felszálló ágban van a szerver ami jelenleg igaz. Minden év végére megnövekszik a playerszám ezt bárki megfigyelhette aki nem idén kezdte a játékot. Viszont ami mellett nem lehet elmenni, hogy ez a max player szám is évről évre csökken. A tél elmúltával egy törés látható. Emlékszem amikor csúcsidőben megvolt a 380-as player szám majd lement 200 ra, ilyenkor nyugtattak, hogy lesz itt még több player. Lett is de már csak 320 lett csúcsidőben. Emlékszem amikor megvolt a 320 player szám majd lement 170-re, ilyenkor azzal nyugtattak, hogy lesz itt még több player. Lett is de már csak 280 csúcsidőben... Lehet nyugtatni, de kár lenne tagadni a fogyást ||| A többi ellenérv már a megoldás menetében merült fel. Én nem "A tökéletes" megoldást vetettem fel, hanem egy lehetséges megoldás magot vetettem el, amivel már lehet mit kezdeni. A valutaátváltást nem feltétlenül 280 forint=1 dollár-ra kell meghatározni, lehet ez 50 forint=1 dollár is. Házak, autók, egyéb értékeket pedig egy meghatározott pénzösszegnek kell venni(lehet ez pp is illetve in game pénz is), és a pénzösszeget lehet tovább vinni. Itt is meg kell találni a balanszot. Frakciókkal nem látok különösebb problémát, erre is lehet kitalálni megoldást, legrosszabb esetben sem lehet rosszul járni, aki v2-n be tudott illeszkedni annak máshol sem okozhat gondot, ugyan úgy fel lehet jutni a szamárlétra csúcsára. Végszóul: Nem érdemes sokáig tagadni, nem érdemes a legrosszabb végkimenetelt megvárni. Kellemes gondolkozást kívánok. Lakatos Gusztáv
 
  • Tetszik
Reactions: Pink Cellphone
2020. 01. 12.
50
116
22
Kiskunmajsa
kpss.su
V4 karakter
Eduard Konrov
LV karakter
Che Carrera
V2 karakter
Ghadaffi Muhammar
A felettem lévő hozzászólásra reagálva:
Bármennyire is szomorú, az éves játékos flukcuációt nem lehet tagadni. Azonban, ez a többi szerveren is így van, aki azt mondja hogy nem, az hazudik. Lehet hogy a V2-őt ez egy kicsit drasztikusabban érinti, hiszen ha a kevesebből veszünk el, hamarabb feltűnik. A 280 forint egy dollárért igaz hogy csak egy viszonyítási érték, azonban a főszerveren a valuta pop-up üzenetben láttam már 321 forint 1 dollár átváltási értéket is. Ha a V2-es vagyon értékét megőrizve kerülne át V3-ra katasztrófa lenne, az így is instabil gazdaság koporsójába az utolsó szöget is beleütné. Bár, továbbra sem a vagyon a lényeg egyik SGS szerveren sem.
További szépet mindenkinek!
 

aBalazs

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2019. 01. 10.
723
783
19
Majosháza
V4 karakter
Sophie La Royali
V2 karakter
Nicolas La Royali
Nem látnám értelmét az egésznek. Eddig érdekes módon semmi baj nem volt azzal, hogy 3 See Game System szerver működik (V3, V2, LV). Egy az, hogy nem lehetne átkéretni ugyanoda az interiorokat, ugyanolyan kocsik sincsenek, ugyanis más mod van rájuk, és még stb problémák. Tehát, nincs értelme. Ha nem tetszik a V2, menj át a másik kettő See szerverre.
 
  • Vicces
Reactions: xXGusztiXx

Arn

Aktív fórumozó
Támogató
2019. 01. 10.
293
236
Győr-Moson-Sopron
V4 karakter
-
LV karakter
Jacky Musso
V2 karakter
Joanne Tremblay
De azt se feledjük el ha már v2-re hivatkozik sok játékos nem tudom ki játszott a fő szerveren mikor csak V2 volt. Akkoriban pl: a fizetés és az adó a bankszámlát terhelte és nem a kp-ban levő összeget, pont tegnap beszélgettem kettő kedves Adminisztrátorral és mondták ez nem is lenne rossz ha vissza kerülne mivel rendvédelembe vagy akár omsz vagy okfként esethez mész ki akkor levon egy nagyobb összeget akkor nem tudsz átmenni a határon. Ami azt eredményezheti mire pl a mentős leveszi az összeget az atm-ből addigra meghal az a játékos akihez hívták a mentőt. Mondjuk ez a rendszer is a v2-ben volt.
De igaz a kaszinó az v3-ban jött be de mégis bent van v2-ben is. Sok mindenbe bele lehetne kötni de hogy a két szervert biztos nem fogják össze vonni az tuti. Elvégre két külön tulajdonosa van a szervernek az egy dolog hogy barátok vagy ilyesmi de szerintem Tamási Gábor megvásárolta ezt a szervert ami már az övé, nem fogja társítani egy olyan szerverhez ami amúgy is tele van. Tegnap is csak 700-900 játékos volt fent akkor lenne ott 1000-1100 játékos? Ja meg a másik valaki v2-ről bannolva van de v3-ról nem akkor a v2-es vagyonával mi lesz? Netán egyszer megkapja az unbannolást v2-re akkor ez a lehetőség kiesne mivel össze lett vonva a szerver. Az elképzelés nem lenne rossz ha mások lennének a körülmények így jelen helyzetben ez esélytelen.
 
Utoljára szerkesztve:
  • Imádom
Reactions: Neuh01
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.