A játékkal kapcsolatos leggyakoribb hibák és feltételezett megoldásaik. [Frissítve: 2024/06/30]

SimiD15

Zöldfülű
2023. 07. 18.
165
115
22
V4 karakter
Aiden Reina
LV karakter
~
V2 karakter
~
Sziasztok!
Én és @DriftV2 kollégám kitaláltuk ,hogy érdemes lenne egy fórum leírást nyitni a Gondok/bugok/hibák alfórumban található topicok ,illetve a Kérdések-ben fellelhető topicok alapján. Ebben a leírásban az ott jelentett hibáitokra ,illetve kérdéseitekre próbálunk esetleges megoldásokkal szolgálni a játékosoknak bevált módszerek ,illetve a saját tapasztalataink alapján. Ezeket a megoldásokat ebben a topicban fogjuk összegyűjteni a saját utánajárásunk ,illetőleg a közösség segítségének erejével. Előjáróban arra kérünk mindenkit ,hogy a hibáitokat / bugjaitokat / kérdéseiteket továbbra is az erre fenntartott alfórumokban osszátok meg ,mivel a jövőben is ott tudunk majd nektek segíteni ,illetve onnan szemezgetünk majd. Szeretnénk ,hogyha a topic komment szekciója nem lenne tele floodolva. A topicban külön-külön lesznek szedve ,témánként a különböző megoldások ,illetve az átláthatóság érdekében ,spoiler buttonokat fogunk használni. Amennyiben esetleges hibát találtok a topicon belül ,kérlek jelezzétek felém vagy @DriftV2 felé privátban.

Disclaimer: Nem biztos ,hogy mindenkinek működni fognak ezek a megoldások. Lehet ,hogy valakinek befognak válni ,valakinek pedig nem ,de akinek tudunk annak megpróbálunk segíteni.


1. Kliensel , játékkal és játék betöltéssel kapcsolatos problémák:


1.1 Ékezet a GTA-sa mappájában.



Leírás: A képen látható hiba ,abban az esetben szokott előfordulni ,amikor a GTA-sa mappájának neve ékezetes betűket ,illetve speciális karaktereket tartalmaz.

Megoldás: Szimplán olyan nevet adjatok ,meg a GTA-sa mappájának amiben nincs ékezetes betű vagy speciális karakter (pl. $-jel). Tehát ,ha a mappa neve alapjáraton pl. Jóskaúr ,csak szimplán nevezzétek át Joskaur-ra ,és már működni is fog a történet.

1.2 Nem tölt be a HUD a játékon belül.


Leírás: A képen látható a hiba teljes mivoltában. Nem tölt be a hud újraindítás ,illetve újratelepítés után sem.

Megoldás:


Lekell tölteni a linken keresztül a Driver DDU nevezetű programot:


Link: https://www.guru3d.com/download/display-driver-uninstaller-download/

A letöltés után a következő videóban kaphatok gyorstalpalót a program használatáról:


1.3 0xC0000005 Crash


Leírás:
Játékindításkor előforduló hibáról beszélünk.

Megoldás: Több féle megoldás is lehetséges ezzel a dologgal kapcsolatosan:

- Teljes SEEMTA ,illetve GTA újratelepítése (GTA-t érdemes másik forrásból beszerezni)
- Alapértelmezett MTA beállítások visszaállítása (Megoldásként bizonyult)

1.4 3-as hiba


Leírás: -

Megoldás:
Megkell próbálni másik forrásból beszerezni a GTA-sat.

1.5 Home gomb megnyitásakor crashel a játék

Leírás: "Mikor megnyitom a home gombot, hogy térképet, vagy az autókat megnézzem, majd miután bezárom, egyből crashel a játék"

Megoldás: "Ha nvidia videókártyátok van akkor a control panelen belül, 3d beállítások, képbeállítások megadása előnézettel. Ezen belül azt pipáljátok be, hogy " A 3d alkalmazás határozza meg"


1.6 Kliens indításkor nem történik semmi


Leírás: Kliens indításakor nem történik semmi ,többszöri próbálkozás esetén sem.

Megoldás: Próbáld rendszergazdai újraindítással, vagy GTA SA újratelepítéssel. A Játékos aki evvel a problémával keresett meg DC-én számára a gép újratelepítése segített.

2. Játékon belül előforduló gyakori problémák:

2.1 Szokásostól eltérően lassú járművek futózáskor.

Leírás: A szokásostól jóval lassabb egy autó a felszereltségéhez képest futózás közben vagy után.

Megoldás: Valószínűleg a bányász update eljövetelével ,gyakori problémává vált. A legegyszerűbb mód ,ha felkeresel egy Admint aki lereseteli neked az autót.

2.2 Folyamatosan töltő zöld karika bányába való belépéskor

Leírás: Gyakran előforduló problémáról beszélnük. Általában akkor szokott előjönni ,amikor rövid időn belül többször lépünk ki-be egy bányába.

Megoldás: Ebben ismét egy Admin tud nektek segíteni. Felkerestek egyet és megkéritek ,hogy öljön meg ,majd élesszen fel.

2.3 Farmból/bányából történő kifagyás

Leírás: Bányába/Farmba belépéskor a játék crashel. Legtöbbször farmmal szokott ez előfordulni.

Megoldás:

-A képen látható összes beállítás kikapcsolása.

- MTA alaphelyzetbe állítása , másik farm kibérlése.

2.4 Motor összetörik Garázsba/Bányába történő belépéskor

Leírás: Bányába / Garázsba történő belépéskor a motor összetörik és ismét lehet menni a szerelőhöz.

Megoldás: Belépés előtt mindenképp kézifékezzétek le a motort ,ezzel megkell oldódjon a probléma.

2.6. Tuningból kijövetel hiba

Tuningból való kijövetelkor nem akar menni az autó

Megoldás: Nyissátok meg a hudot ,majd lépjetek ki belőle


A jelenlegi lista az elkövetkezendőkben bővülni fog. Ha szeretnétek valamit hozzáfűzni keressetek engem vagy @DriftV2 privát üzenetben és pótolni fogjuk! Reméljük minél több játékosnak tudunk ezzel segítséget nyújtani. A lehetséges helyesírási hibákért előre is elnézést kérek!
 
Utoljára szerkesztve:

DriftV2

Írnok deák
Támogató
2022. 01. 07.
618
335
20
Nagyegyháza
www.youtube.com
V4 karakter
Ivan Kolobzeg
LV karakter
Marco Posey
V2 karakter
Marco Posey
Üdvözlök mindenkit én is!

Elsősorban szeretném megköszönni @SimiD15 kollégának a segítséget. Úgy vettük észre hogy gyakoriak az ilyen jellegű problémák, ezért úgy döntöttünk hogy közösen összeírjuk a játékosok és a mi tapasztalataink általi megoldásokat.

Ahogy a kolléga említette a lista nem teljes, így ha bármi egyéb eszetekbe jutna bátran keressetek minket.

Fontos!

@SimiD15 a topic írója így azt ő tudja szerkeszteni de én is elérhető vagyok 7/24 szóval lehet keresni.

Dc-én mbencelevente néven, itt DriftV2 néven találtok meg.

Pacsi!

Drift
 

aHakan

Hakyhakan
SzerverAdmin
v4
2023. 07. 19.
97
223
Salgótarján
V4 karakter
🇮🇪 Sophie Keane 🇮🇪
Nem kellett volna új gépet vennem a hud betöltés hiba miatt ha ezt előbb tudom xddd de isten vagy amúgy!
 
  • Imádom
Reactions: SimiD15

SimiD15

Zöldfülű
2023. 07. 18.
165
115
22
V4 karakter
Aiden Reina
LV karakter
~
V2 karakter
~
Nem kellett volna új gépet vennem a hud betöltés hiba miatt ha ezt előbb tudom xddd de isten vagy amúgy!
Napokban egy kipattant ötlet után találtam rá megoldást. Aztán bejött a srácoknak.
 
  • Fire
Reactions: aHakan

Benz

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 05. 04.
348
915
Győr ⭐ Stuttgard
V4 karakter
⭐ Mason Benz
LV karakter
⭐ Mason Benz
V2 karakter
⭐ Mason Benz
A 2.1-es pont létezik? Azt hittem csak én képzeltem be. Ha hamarabb tudom nem költök el 100+ milliót vonóhorgos kocsikra, köszii!
 

SimiD15

Zöldfülű
2023. 07. 18.
165
115
22
V4 karakter
Aiden Reina
LV karakter
~
V2 karakter
~
A 2.1-es pont létezik? Azt hittem csak én képzeltem be. Ha hamarabb tudom nem költök el 100+ milliót vonóhorgos kocsikra, köszii!
Létező dolog. ECU beállításnál vettük észre. Marha lassan ment a dynoban felszereltséghez képest. Panaszkodott rá a tulaj is ,hogy ez eddig nem ilyen volt. Szóltunk Adminnak ledobta újra és már ment is.
 

DriftV2

Írnok deák
Támogató
2022. 01. 07.
618
335
20
Nagyegyháza
www.youtube.com
V4 karakter
Ivan Kolobzeg
LV karakter
Marco Posey
V2 karakter
Marco Posey
Szép napot!

UPDATE:

1. Kliensel , játékkal és játék betöltéssel kapcsolatos problémák:

A kliens indításkor nem történik semmi.

Az alap probléma:

Lehetséges Megoldás: Próbáld rendszergazdai újraindítással, vagy GTA SA újratelepítéssel. A Játékos aki evvel a problémával keresett meg DC-én számára a gép újratelepítése segített.


Frissíthető a lista! @SimiD15
 
  • Imádom
Reactions: SimiD15

SimiD15

Zöldfülű
2023. 07. 18.
165
115
22
V4 karakter
Aiden Reina
LV karakter
~
V2 karakter
~
Szép napot!

UPDATE:

1. Kliensel , játékkal és játék betöltéssel kapcsolatos problémák:

A kliens indításkor nem történik semmi.

Az alap probléma:

Lehetséges Megoldás: Próbáld rendszergazdai újraindítással, vagy GTA SA újratelepítéssel. A Játékos aki evvel a problémával keresett meg DC-én számára a gép újratelepítése segített.


Frissíthető a lista! @SimiD15
Frissítve ,beletettem a listába!
 
  • Imádom
Reactions: DriftV2